Adobe Flash Player KB4480979, Windows 10 için geliştirmelerle yayınlandı

Adobe Flash Player KB4480979, Windows 10 için geliştirmelerle yayınlandı

Redmond merkezli Microsoft tarafından sunulan yeni patentler, dikkate değer iyileştirmelerle Xbox One denetleyicilerini gösteriyor. Patentler, tetikleyici için küçük ince ayarlarla gelecekteki Xbox One denetleyicisini detaylandırıyor.

Xbox One denetleyicisinin halefi uzun zamandır gecikmiş durumda ve söylentilere rağmen denetleyici henüz Microsoft tarafından duyurulmadı. Yazılım devi laboratuvarlarında bir şeyler pişiriyor gibi görünüyor.

Aralık 2018’de oyun denetleyicisi için Microsoft’a verilen birden fazla patent keşfettik. Patentler, şirketin yeni nesil Xbox denetleyicisi için iyileştirmeler düşünebileceğini ortaya koydu.

Haziran 2017’de Microsoft tarafından dosyalanan ilk patent, ‘LİNEER DİŞLİ GERİ BİLDİRİM TETİKLEMELİ GİRİŞ CİHAZI’ başlıklı ve USPTO tarafından 6 Aralık 2018’de yayınlandı. Tamamen tetik geri bildirim iyileştirmelerine odaklanan bir Xbox denetleyicisini detaylandırıyor.

Patent başvurusunun arka plan bölümünde Microsoft, oyun denetleyicisinin tetikleyiciler, joystickler, tamponlar ve yön pedleri gibi kontrollere sahip olabileceğini söylüyor. Patentli kontrolör, bir kuvvet geri besleme sinyaline dayalı olarak kremayer dişlisini sürmek üzere yapılandırılmıştır.

“Bir kullanıcı giriş cihazı, bir tetik ekseni etrafında dönecek şekilde yapılandırılmış, kullanıcı tarafından çalıştırılabilen bir tetikleyici, kullanıcı tarafından çalıştırılabilen tetik ile arabirim oluşturan bir raf dişlisi, kremayer dişlisi ile arabirim oluşturan bir tahrik dişlisi içeren bir kuvvet geri besleme motoru ve bir duruş sensörü içerir. tetik ekseni etrafında kullanıcı tarafından çalıştırılabilen tetikleyicinin bir duruşunu belirlemek için yapılandırılmıştır. Kuvvet geri besleme motoru, bir kuvvet geri besleme sinyaline dayalı olarak kremayer dişlisini sürmek üzere yapılandırılmıştır”, Microsoft, patentin özet bölümünde açıklıyor.

‘MOTOR TAHRİKLİ AYARLANABİLİR GERİLİM TETİKLEMESİ’ başlıklı bir başka patent USPTO tarafından 6 Aralık 2018’de yayınlandı ve yazılım devi tarafından Haziran 2017’de dosyalandı.

Bu patent ise, çalıştırılabilir tetikleyici ile birlikte gelen ve bir tetik ekseni etrafında dönecek şekilde yapılandırılmış bir denetleyiciyi detaylandırmaktadır.

“Bir kullanıcı giriş cihazı, bir tetik ekseni, bir raf dişlisi, kullanıcı tarafından çalıştırılabilen tetik ve kremayer dişlisi arasında işlevsel olarak bir geri dönüş yayı, bir kuvvet geri besleme motoru ve yapılandırılmış bir duruş sensörü etrafında dönecek şekilde yapılandırılmış, kullanıcı tarafından çalıştırılabilen bir tetikleyici içerir. tetik ekseni etrafında kullanıcı tarafından çalıştırılabilen tetiğin bir duruşunu belirleyin Geri dönüş yayı, kullanıcı tarafından çalıştırılabilen tetiği uzun bir duruşa doğru ön eğimlendirecek şekilde yapılandırılmıştır Güç geri besleme motoru, bir kuvvet geri beslemesine dayalı olarak kremayer dişlisini sürmek için yapılandırılmıştır ve böylece geri dönüş yayı tarafından kullanıcı tarafından çalıştırılabilen tetiğe uygulanan bir yay kuvvetini ayarlayın”, patent açıklaması okur.

Kontrolörler neden kamp Xbox’taki oyunlardan daha fazla özen ve dikkat görüyor?

8 Ocak’ta Adobe, Windows 10 ve diğer platformlarda Flash Player için yeni güncellemeler yayınladı. Şaşırtıcı bir şekilde, bu güncelleme Windows 10 için Adobe Flash Player’daki güvenlik açıklarını düzeltmez.

Windows 10 KB4480979 (Adobe’un Flash Player) güncellemesi, genel düzeltmeler ve iyileştirmeler sunar. Bir belgede Adobe, bu güncellemenin amacının Flash Player’daki performansı ve ezme hatalarını iyileştirmek olduğunu açıkladı.

“Adobe, Windows, macOS, Linux ve Chrome OS için Adobe Flash Player güncellemeleri yayınladı. Bu güncellemeler, özellik ve performans hatalarını giderir ve güvenlik düzeltmelerini içermez,” diye açıklıyor Adobe.

Microsoft’un destek belgesine göre, Windows 10’un tüm desteklenen sürümleri yeni Adobe Flash Player güncellemesi için uygundur. Cihazınız desteklenen herhangi bir Windows sürümünde çalışıyorsa, bu güncelleme Windows Update aracılığıyla otomatik olarak yüklenmelidir.

Windows 10 KB4480979’u indirip yüklemek için Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update’e gidebilir ve Güncellemeleri kontrol et düğmesine tıklayabilirsiniz. Güncellemenin otomatik olarak yüklenmiş olması muhtemeldir, ancak emin değilseniz, Ayarlar > Sistem > Güncelleme ve güvenlik’e gidin ve güncelleme geçmişi sayfasını açın.

Adobe, Flash Player desteğini sona erdirmeyi ve yazılımın dağıtımını 2020’nin sonunda durdurmayı planlıyor. Flash hala kullanılıyor olsa da, bilgisayarlar için en büyük güvenlik risklerinden biri olmaya devam ediyor.

Adobe, HTML5, WebGL ve WebAssembly gibi açık standartların son birkaç yılda olgunlaştığını açıkladı. Bu teknolojiler, Flash’ta bulunan özelliklerin çoğuna sahiptir. Web artık etkileşimli formatlar içermediğinden, Flash Player’ın kullanımı azaltılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*