AirPods Pro, Konuşma Artışı kazanır, özelliği nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır

AirPods Pro, Konuşma Artışı kazanır, özelliği nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Apple kısa süre önce ikinci nesil AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max için 4A400 ürün yazılımı sürümünü yayınladı. Bellenim, Apple’ın WWDC 21’de duyurduğu bir özellik olan Conversation Boost’u AirPods Pro için etkinleştirir. Yeni özelliği nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

WWDC 21’de duyurusu yapılan Conversation Boost, özellikle hafif işitme bozukluğu olan kullanıcılar için tasarlanmıştır ve bu özellik, konuşmalarda bağlantıda kalmaları için sesi güçlendirecektir. “AirPods’un hesaplamalı ses ve hüzmeleme mikrofonları, kullanıcının daha iyi duyabilmesi ve yüz yüze konuşmayı takip edebilmesi için önündeki kişiye odaklanacaktır.

Conversation Boost’u etkinleştirmek için AirPods Pro’nuzun donanım yazılımı sürümü 4A400’e güncellendiğinden emin olun. AirPod’larınızı yeni üretici yazılımı sürümlerine manuel olarak güncellemenin bir yolu yoktur. Ancak, güncelleme genellikle AirPod’larınız ve iPhone’unuz birbirine yakınken ve şarj olurken gerçekleşir, böylece bunu deneyebilir ve güncellemenin yüklenip yüklenmediğini görebilirsiniz. AirPod’ların iPhone’unuza Bluetooth aracılığıyla bağlı olduğundan emin olun. Güncellenip güncellenmediklerini görmek için AirPods Pro’nuzun üretici yazılımı sürümünü şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

Kulaklıklar en son donanım yazılımına güncellendikten sonra, Conversation Boost, iOS 15 veya iPadOS 15 çalıştıran bir iPhone veya iPad aracılığıyla açılabilir.

En son ürün yazılımı ayrıca AirPods Pro ve AirPods Max için Ağımı Bul desteğine sahiptir. Entegrasyon, AirPods Pro ve AirPods Max sahiplerinin kulaklıklarını bulmasına, Kayıp Modu’nu etkinleştirmesine ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*