Akıllı telefonlar ve tabletler için en iyi oyun denetleyicileri

Akıllı telefonlar ve tabletler için en iyi oyun denetleyicileri

İlk iPhone’un eski günlerinde mobil oyunlar, Doodle Jump ve Tap Tap Revenge gibi küçük oyunlardı. İnsanlar bu türü gerçek oyun oynamaktan daha çok dikkat dağıtıcı olarak gördüler. Adil olmak gerekirse, bu damgalama hala var (Candy Crush gibi oyunlar sayesinde değil), ancak mobil oyun çok daha ciddi bir şeye dönüştü.

Bugünlerde PUBG Mobile, Fortnite, Asphalt serisi ve çok daha fazlası gibi konsol oyunlarına benzeyen oyunlarımız var. Monument Valley ve Terraria gibi en sevdiğimiz bağımsız PC oyunlarımızın çoğu mobil cihazlara bile geldi. Ayrıca, Google Stadia ve Microsoft’un Project xCloud gibi tam konsol oyunlarını telefonunuza getirmeyi hedefleyen oyun akışında büyük bir gelecek var.

Ancak oyunlar daha karmaşık hale geldikçe, dokunmatik ekran kontrolleri onu kesmeyecek. Fortnite’ı dokunmatik ekranla oynamak işe yarıyor ama ideal olmaktan uzak. Konsol oyunları konusunda ciddiyseniz, bir kontrol cihazı almanın zamanı geldi. İşte favorilerimizden bazıları.

Xbox Bir

Xbox One denetleyicisi, tüm zamanların en sevdiğim denetleyicisidir. Kavrama tasarımından bu harika çubuklara ve tetikleyicilere kadar her şey mükemmele yakın. Tabii ki bazı kontrolörler bazı yönleri daha iyi yapıyor, ancak Xbox One denetleyicisi genel olarak en iyi paket.

Ancak, tüm Xbox One denetleyicileri Android ile çalışmaz. Yalnızca Bluetooth işlevine sahip olanlar çalışacaktır. Xbox düğmesini çevreleyen alandan bunu anlayabilirsiniz: Ayrı bir parlak plastik parçasıysa Bluetooth’u yoktur, ancak ön kabukla tek parçaysa çalışır. Hayır, Elite çalışmayacak. Bonus olarak, ayrı bir kablosuz dongle veya microUSB kablosu kullanarak bir PC ile de kullanabilirsiniz.

60 $ ‘lık bir MSRP için bir tane alabilirsiniz, ancak zaman zaman 25 $’ a kadar düşebilirler. Ayrıca inanılmaz çeşitlilikte renklerde gelirler (ve bazı insanlar çeşitli stilleri toplar).

Ve telefonunuzu kontrol cihazına takmak için hemen hemen her yerde genel klipler alabilirsiniz. İşte 12 doların altında iyi bir şekilde gözden geçirilmiş bir tane.

  Fiyat: 43,45 $

  Değerlendirme: 3,7/5 (2,800+ inceleme)

AMAZON’DA GÖRÜN

SteelSeries Stratus İkilisi

Stratus Duo’yu inceledim ve denetleyici hakkında sevilecek çok şey buldum. Kavrama tasarımı, tetikleyiciler ve pil ömrü, çoğunlukla iyi tasarlanmış kontrolörlerin öne çıkan özellikleriydi. Dezavantajları, ulaşılması zor bazı düğmeler ve oldukça vasat bir D Pad içerir. Kayıp gürültü muhtemelen mobil oyunları etkilemeyecek. Ve 60 dolardan ucuz değil. Bununla birlikte, 2,4 GHz bağlantıyla kullanım için PC için bir dongle içerir ve pil yerleşiktir ve daha kolay seyahat için şarj edilebilir.

Telefonunuzu kontrol cihazına takmak için birinci taraf 10 $ SmartGrip ile birlikte 60 $ karşılığında bir tane alabilirsiniz.

  Fiyat: 59.99$

  Değerlendirme: 3,8/5 (1,800+ inceleme)

AMAZON’DA GÖRÜN

Razer Raiju Mobil

Büyük paralar ödemeye hazırsanız, Razer Raiju Mobile diğer kontrolörlere göre bir çok özellik sunar. Dahili bir telefon bağlantısına, bir telefon uygulaması aracılığıyla özelleştirilebilen ekstra düğmelere, “meka-dokunsal” eylem düğmelerine (bunlar oldukça harikadır) ve bir saç tetikleme moduna sahiptir.

Çok fazla özelleştirilebilirliğe sahip (ve ayrı bir telefon klipsi taşımanıza gerek yok) harika bir kontrol cihazıdır, ancak size maliyeti olacaktır. 149,99 $’lık bir MSRP taşır, ancak Amazon’da biraz daha ucuza alabilirsiniz. Ve Razer’in bazı çevre birimlerinde bekleyebileceğiniz gibi, bazı kalite kontrol sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

  Fiyat: 127.90$

  Değerlendirme: 3.0/5 (80+ inceleme)

AMAZON’DA GÖRÜN

Sony DualShock 4

DualShock 4 bu listedeki en iyisi olmasa da bir klasik. Düğmeler bir Xbox One’dan biraz daha ucuz hissediyor, D pedi çok iyi değil, tetikleyiciler duygusal ve tutuş büyük elleri olanlar için ideal değil. Bununla birlikte, hala sağlam bir kontrolör ve satış sonrası tekliflerin çoğundan çok daha iyi. Aynı zamanda çeşitli renk ve tasarımlarda gelir ve 60 dolarlık MSRP’ye rağmen bundan çok daha ucuza alınabilir.

Bunlar Bluetooth özelliğine sahiptir ve başka hiçbir şey içermez, ancak PC ile çalışır. Bir PS4’ünüz varsa, etrafta yatan bir tane bile olabilir. Pil ömrü zayıf bir noktadır, ancak her zaman bir pil bankası ile tamamlayabilirsiniz.

Bu denetleyicilerden birini Amazon’dan veya yerel satıcınızdan alabilirsiniz (ancak süslü renkler size fazladan mal olacaktır) ve telefonunuzu tutmak için 13,50 ABD dolarına bir Nyko akıllı klips alabilirsiniz.

  Fiyat: 45,95 $

  Değerlendirme: 4,3/5 (9,000+ inceleme)

AMAZON’DA GÖRÜN

8Bitdo teklifleri

8Bitdo, retro tarzı Bluetooth denetleyicilerinin üreticisidir ve harika şeyler sunarlar. NES, SNES, Genesis, Gamecube ve daha fazlası tarzında denetleyiciler alabilirsiniz.

Daha az düğme ve daha az rahat tutuş tasarımları ile bu listedeki diğer denetleyicilerden çok daha sınırlıdırlar, ancak benzersiz ve eğlencelidirler ve öykünücüler için mükemmeldirler. Oyun oynarken o eski okul hissini yaşamak ister misiniz? Bunlar sizin için kontrolörler olabilir.

En sevdiğiniz modelleri oldukça uygun fiyatlara alıp geçmişi yeniden yaşayabilirsiniz. Bu çağın konsol kalitesinde oyunlara olan ihtiyacınızı karşılamayacaktır, ancak bunlar temiz küçük denetleyicilerdir ve Nintendo Switch ile bile çalışabilirler!

AMAZON’DA GÖRÜN

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*