Alexa YouTube’u oynatabilir mi? Evet, işte nasıl yapılır.

Alexa YouTube’u oynatabilir mi?  Evet, işte nasıl yapılır.

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

Alexa destekli Echo Show serisi, büyük ölçüde Amazon’un masaya getirdiği pazar nüfuzu nedeniyle ve aynı zamanda güvenlik kameralarını izlemek veya Netflix gibi eğlence hizmetlerini izlemek gibi yasal olarak yararlı özellikler nedeniyle akıllı ekranlar için popüler bir seçimdir. Ama Alexa senin için YouTube oynayabilir mi?

HIZLI CEVAP

Alexa’nın işlevselliği sınırlayan yerel bir YouTube uygulaması yoktur, ancak bir geçici çözüm vardır. YouTube’u iki web tarayıcısından birini kullanarak bir Echo Show’da izleyebilirsiniz: Mozilla Firefox veya Amazon Silk. Alexa’dan belirli bir videoyu oynatmasını isterseniz, açmak için dokunabileceğiniz web bağlantıları gösterilir.

ANAHTAR SORULARA ATLA

Alexa bir Yankı Şovunda YouTube’u oynatabilir mi?

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

Evet, Alexa YouTube’u oynatabilir, ancak yerel olarak değil. Echo Shows, Netflix, Hulu ve Prime Video gibi hizmetler için önceden yüklenmiş uygulamalarla birlikte gelirken, YouTube bariz bir eksikliktir. Çözüm, Show’un içerdiği iki web tarayıcısından birinin kullanılmasını içerir: Mozilla Firefox veya Amazon Silk.

“Alexa, Firefox’u aç” veya “Spek’i aç” diyebilir ve ardından YouTube URL’sini manuel olarak girebilirsiniz, ancak gerçekten buna gerek yoktur. Sadece “Alexa, YouTube’u aç” diyebilirsiniz ve varsayılan tarayıcınız olarak Firefox veya Silk’i seçtikten sonra, bu komut her zaman doğrudan web sitesine atlayacaktır.

Daha da hızlısı, “Alexa, YouTube’da ___ oyna”, Alexa sizi doğru anlarsa ilgili arama sonuçlarını açması gereken sorudur. Bir videoyu açmak için bir bağlantıya dokunun.

Bu yaklaşımın sınırları vardır. Oturum açıp çalma listelerinize ve aboneliklerinize erişebilseniz de, web arayüzü dokunmatik ekran kontrolleri için ideal değildir, özellikle Echo Show 5 gibi küçük bir ekranda. genellikle videoları bulmanın ve sıraya koymanın en kolay yoludur.

Adamya Sharma / Android Otoritesi

Akıllı ev endüstrisinde rakip olan Amazon ve Google, birbirleriyle iyi oynamayı reddetti. Örneğin, Amazon’da Google Nest Hub ekranları satın alamazsınız ve orada Chromecast’leri ararsanız, Google TV’li Chromecast yerine yalnızca eski bir model bulacaksınız. Aslında, her iki cihaz için de sonuçlar, Amazon’un kendi ürünlerini içeriyor ve şirketin sizi gerçekten Alexa ekosistemine yönlendirmenizi istediği mesajını veriyor.

Bu, yerel bir Alexa YouTube uygulamasının olamayacağı anlamına gelmez. Teknik düzeyde hiçbir engel yok ve Amazon, Google’ı tamamen dışlamış değil. Fire tabletleri, örneğin bir Android çatalına dayanıyor ve Fire TV yayıncılarının gerçekten de yerel bir YouTube uygulaması var. Ancak YouTube izlemek sizin için önemliyse, Google’dan veya Lenovo ve JBL gibi uyumlu üçüncü taraf markalardan akıllı ekranlar satın almanız daha iyi olur.

Orijinal makaleyi buradan okuyun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*