Amazon, geliştiricilerin bulutta macOS kullanması için EC2 Mac mini örneklerini duyurdu

Amazon, geliştiricilerin bulutta macOS kullanması için EC2 Mac mini örneklerini duyurdu

3232Paz, 28 Kasım 2021 13:58:39 PSThttps://wordpress.org/?v=5.8.2

Amazon, geliştiricilerin geliştirme amacıyla macOS kullanmasına olanak tanıyan AWS’si için EC2 Mac mini bulut sunucularını tanıttığını duyurdu. Bu Mac mini bulut sunucuları, geliştiricilerin Amazon Virtual Private Cloud, Amazon Elastic Block Storage, Amazon Elastic Load Balancer, Amazon FSx ve AWS Systems Manager gibi AWS hizmetlerine erişmesine olanak tanır.

Geliştiriciler bir EC2 Mac mini bulut sunucusu sağlayabilir ve iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, Apple TV ve Safari için uygulamalar geliştirmeye başlayabilir. Bu örnekler gerektiği gibi dinamik olarak ölçeklenebilir ve maliyet etkinliği sağlayan isteğe bağlı fiyatlandırmayı kullanabilir. Bir EC Mac mini bulut sunucusu kullanmak, siz ürün ve hizmetlerinizi oluşturmaya odaklanırken ağ yapılandırması, güvenlik, donanım altyapısı, ölçeklendirme ve daha fazlası gibi işlerin yükünü AWS’ye bırakabileceğiniz anlamına gelir.

Kullanıcılar, yalnızca birkaç dakika içinde bir Mac mini bulut sunucusunu kolayca kurabilir, komut satırı üzerinden erişebilir ve hatta onu uzak masaüstü olarak kullanabilir. Bu, Windows geliştiricilerinin, geliştirmeyi yerel ortamlarında yaparken kodlarını derlemek için bir Mac mini örneği açabilecekleri anlamına gelir.

Apple’ın dünya çapında ürün pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Bob Borchers, şirketin 28 milyon geliştiriciden oluşan topluluğuna hizmet edebilecek EC2 Mac bulut sunucularının tanıtımından heyecan duyduğunu söyledi.

“Apple’ın 28 milyondan fazla geliştiriciden oluşan gelişen topluluğu, dünyanın dört bir yanındaki müşterileri memnun eden çığır açan uygulama deneyimleri yaratmaya devam ediyor. EC2 Mac bulut sunucularının piyasaya sürülmesiyle, Apple platformları için geliştirmeyi yeni yollarla erişilebilir hale getirmekten ve birinci sınıf donanımımızın performansını ve güvenilirliğini AWS’nin ölçeklenebilirliğiyle birleştirmekten heyecan duyuyoruz.”

Amazon’un EC2 başkan yardımcısı David Brown, müşterilerinin AWS’de Mac örnekleri istediğini söyledi:

“Müşterilerimiz, Apple yapı ortamlarının AWS hizmetleriyle entegre olmasını çok istediklerini söylüyor. EC2 Mac bulut sunucularıyla geliştiriciler, artık ilk kez AWS’de isteğe bağlı macOS bilgi işlem ortamlarını tedarik edip bunlara erişebilir, böylece temel altyapıyı tedarik etmek ve yönetmek yerine Apple’ın endüstri lideri platformları için çığır açan uygulamalar oluşturmaya odaklanabilirler.”

Şu anda Amazon, 6 fiziksel/12 mantıksal çekirdeğe ve 32 GB RAM’e sahip 8. Nesil 3.2 GHz (4,6 GHz turbo) Intel Core i7 işlemcili Intel tabanlı Mac mini sunuyor. Bir Sanal Özel Bulutta çalışırlar ve 10 Gb/sn ağ hızlarına bağlanırlar, Bu Mac mini’ler şu anda macOS Mojave ve macOS Catalina’yı desteklemektedir ve birden çok örnek, çiftlik oluşturmak veya çiftlik oluşturmak için kullanılmak üzere yapılandırılabilir

Amazon, macOS Big Sur desteği üzerinde çalıştığını ve 2021’de Apple Silicon M1 çipine dayalı EC2 Mac bulut sunucularını da tanıtacağını duyurdu.

İşte Amazon’un duyurusundan bir alıntı:

AMI Güncellemeleri – Apple, desteklenen her işletim sisteminin ana veya küçük sürümlerini her yayınladığında yeni AMI’leri kullanıma sunmayı umuyoruz. Ayrıca her üç ayda bir güncellenen Amazon paketleriyle AMI’ler üretmeyi planlıyoruz.

Tahsis Edilmiş Ana Bilgisayarlar – Bulut sunucuları, en az 24 saatlik kiralama süresiyle EC2 Tahsis Edilmiş Ana Bilgisayarlar olarak başlatılır. Bu sizin için büyük ölçüde şeffaftır, ancak örneklerin bir Otomatik Ölçeklendirme Grubunun parçası olarak kullanılamayacağı anlamına gelir.

Model Satın Alma – İsteğe Bağlı Mac örneklerini çalıştırabilir ve ayrıca bir Tasarruf Planı satın alabilirsiniz.

Apple M1 Chip – Apple M1 çipli EC2 Mac örnekleri zaten çalışıyor ve 2021 için planlanıyor.

Şirket duyuru için ilginç bir küçük video hazırladı, aşağıdan kontrol edin:

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*