Android için Microsoft Hyperlapse, kolayca akıcı hızlandırılmış videolar oluşturmanıza olanak tanır

Android için Microsoft Hyperlapse, kolayca akıcı hızlandırılmış videolar oluşturmanıza olanak tanır

microsoft hyperlapse başlığı

Bir beta testine kaydolmanın sakıncası yoksa, Microsoft’un Google Play mağazasında yeni bir uygulaması var. Bu, onların video kayıt uygulaması olan Hyperlapse’dir ve kolayca akıcı zaman atlamalı videolar oluşturmanıza olanak tanır.

“Önemli değil, herhangi bir videoyu hızlandırabilirim” diye düşünebilirsiniz, ancak burada basit bir hızlı ileri sarma özelliğinden daha fazlası var. Microsoft araştırmaları, tüm video boyunca manzaranın 3B haritasını çıkaracak ve her kareyi analiz edecek bir algoritma oluşturdu. Buradan, timelapse boyunca en yumuşak geçişleri sağlayacak en iyi kareleri seçiyor ve bunları bir araya getiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=twncW4PLdsY

Bunun yaptığı şey, daha akıcı bir deneyim yaratmak için tipik hareketli hızlandırılmış videolardan elde ettiğiniz garip titrek kamera efektini ortadan kaldırmak ve “izlenemez” olanı (Microsoft’un standartlarına göre) değil.

Teknoloji yalnızca profesyonel sahnede kullanılmak üzere tasarlandı, ancak Microsoft, sahip oldukları şey konusunda o kadar iyi hissediyor ki, onu tüketiciler, yaratıcılar ve işletmeler için getiriyorlar. Android’de denemeyi umanlar, Google+’daki beta topluluğuna buradan katılabilirler ve hemen buradan kaydolabilirler, ancak aşağıdaki akıllı telefonlarla en az Android 4.4 KitKat’ta olmanız gerektiğini unutmayın:

  Samsung Galaxy S5

  Samsung Galaxy S6

  Samsung Galaxy S6 Kenar

  Samsung Galaxy Not 4

  Nexus 5

  Bağlantı Noktası 6

  Bağlantı Noktası 9

  HTC Bir M8

  HTC Bir M9

  sony xperia z3

Microsoft, zamanla daha fazlasını eklemek isteyeceklerini söylüyor, ancak şimdilik bu kadar. Bir deneme yaptığınızdan emin olun ve bir kez denedikten sonra hızlandırılmış kreasyonlarınızı paylaşmaktan çekinmeyin!

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*