Android Telefonunuzu Tamamen Otomatikleştirmek için 6 Kullanışlı Yerel Ayar Eklentisi

Android Telefonunuzu Tamamen Otomatikleştirmek için 6 Kullanışlı Yerel Ayar Eklentisi

Bir süre önce Android otomasyon uygulaması Tasker’dan bahsetmiştik. Tasker harika bir uygulama olsa da, daha az teknik adamlar için biraz korkutucu olabilir. Locale, piyasadaki daha kolay bir düzene sahip başka bir otomasyon uygulamasıdır. Yerel ayar, bulabileceğiniz tüm popüler otomasyon isteklerini yerine getirecektir. Ancak, aşağıdaki eklentilerden bazılarını kullanmak kesinlikle olasılıkları genişletecektir.

Bu eklentiyi kullanmak, diğer kişilerin meşgul olduğunuzu veya başka bir şekilde meşgul olduğunuzu bilmelerine yardımcı olacaktır. Bu eklentiyi Locale’deki konum ayarıyla birlikte kullanarak, konumunuza göre farklı GTalk durum mesajları seçebilirsiniz. Oyun alanındaysanız, “@çocuklarla park” durumuyla durumunuzu meşgul olarak değiştirmesini sağlayabilirsiniz.

yerel ayar-eklentileri-gtalk

Yerel Ayar GTalk Eklentisi Ücretsiz(Ücretsiz)

Yerel Ayar Kulaklık Eklentisi, olasılıklar listesine bir koşul ekler. Bu, yalnızca kulaklıklarınızı telefonunuza veya tabletinize takarak eylemleri gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir. Yerel Kulaklık Eklentisini kullanmak için harika bir örnek, Konum durumu ile Kulaklık eklentisinin birleşimini kullanmaktır, böylece spor salonunda kulaklıklarınızı taktığınızda müzik çalarınız hemen başlayacaktır.

yerel ayar-eklentileri-kulaklıklar

Yerel Ayar Kulaklık Eklentisi (0,99 ABD doları)

Android için K-9 e-posta uygulaması, Android telefonlarında veya tabletlerinde iş e-postası kullanabilen kişiler için harikadır. K-9 eklentisi, bazı harika otomatik kontrollere izin verir. Örneğin, K-9’un temasını günün saatine göre değişecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Yerel ayarda belirlediğiniz koşullara göre K-9’un yeni postaları ne sıklıkta kontrol edeceğini de değiştirebilirsiniz. Kötü alım alanlarında e-postanızı daha az kontrol etmek için Konum koşulunu ve bu eklentiyi kullanın.

yerel ayar-eklentileri-k9

K-9 Posta Yerel Ayarı Eklentisi($1.99)

Eve gidince birine mesaj atacağını söyledin mi hiç? Yapacağımı söyleyip unutacağım zamanlar olduğunu biliyorum. Sinirlenirler veya endişelenirler. Bu durumda, eve geldiğinizde o kişiye SMS göndermek için Yerel SMS Eklentisini eylem olarak kullanın. Bu eylemi tetiklemek için ev Wi-Fi’niz veya ev GPS koordinatlarınız gibi bir koşul kullanmanız gerekecektir.

yerel ayar-eklentileri-sms-

Yerel SMS Eklentisi (0,99 ABD doları)

Herhangi bir yapılacaklar listesiyle ilgili sorunun bir kısmı, onu kontrol etmeyi hatırlamaktır. Astrid eklentisini kullanarak bir Astrid etiketini bir koşulla ilişkilendirebilirsiniz. Örneğin, bir dahaki sefere alışveriş merkezine gittiğinizde bir şeyler almak istiyorsunuz, ancak bunların hiçbiri ayrı bir geziyi garanti edecek kadar önemli değil. Alışveriş merkezindeyken almak istediğiniz şeyler için Astrid’de bir etiket yapın. Ardından, bir dahaki sefere alışveriş merkezinde veya yakınında olduğunuzda (Konum koşulu), daha az önemli olan öğeleri almayı hatırlamanız için bir bildirim ayarlayabilirsiniz.

yerel ayar-eklentileri-astrid

Astrid Yerel Ayar Eklentisi($1,49)

Bazı metin mesajları biraz özel dikkat gerektirir. Bu Yerel ayar koşulunu kullanarak, gönderenin kim olduğuna veya mesajda belirli bir anahtar kelime olup olmadığına bağlı olarak bir eylem ayarlayabilirsiniz. Koşul olarak bu eklentiyi ve eylem olarak Yerel SMS Eklentisini kullanın, böylece insanların size ne gönderdiğine göre SMS yanıtlarını otomatik hale getirebilirsiniz.

Yerel “Gelen SMS” Eklentisi(1.00$)

Listedeki eklentilerin çoğu biraz maliyetli olsa da, belirli bir şey yapmanız gerektiğinde son derece kullanışlıdırlar. Locale, kendi başına zaten harika bir uygulamadır, ancak kapasitesini daha da artırmak için eklentiler ekleme yeteneği, onu gerçekten olağanüstü yapan şeydir.

Listede olmayan bir Locale eklentisinin gizli bir cevheri var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Trevor, Android işletim sisteminden ücretsiz web ve masaüstü uygulamalarına kadar çeşitli konuları kapsayan serbest çalışan bir yazardır. Mobil üretkenlik hakkında yazmadığı zamanlarda koçluk yapıyor ve dünyanın en büyük oyununu oynuyor… Futbol.

Diğer bazı güzel eklentiler burada: transparencecode.blogspot.com

Orada bazı güzel görünümlü eklentiler var. Önerin için teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*