Android ve iPhone için En İyi Hesap Makinesi Uygulamaları

Android ve iPhone için En İyi Hesap Makinesi Uygulamaları

Hesap makineleri, bir cebir probleminin cevabını bulmaya çalışırken veya yemeğinizi bitirdikten sonra bekleyen personele ne kadar bahşiş vereceğinizi hesaplarken size büyük miktarda zaman kazandırabilir. Aşağıda, Android ve iPhone için en iyi hesaplayıcılardan bazılarının bir listesi bulunmaktadır. Listede olması gereken bir veya iki başlık biliyorsanız, yoruma atladığınızdan ve bize bildirdiğinizden emin olun.

Desmos Grafik Hesaplayıcı

Desmos Graphing Calculator, grafik denklemleri görüntülerken harika bir araçtır. Kutupsal, kartezyen ve parametrik grafikleri çizin ve grafikteki parametre değişikliklerini görselleştirmek için kaydırıcıları kullanın. Grafiklerinizi yakınlaştırmak için yakınlaştırmayı kullanın ve koordinatları görmek için grafiğe dokunun. Desmos Graphing Calculator, grafikleri çevrimdışı görüntülemenize veya oturum açmanıza ve herhangi bir cihazda grafiğinizi görmenize olanak tanır.

  İndirmek Desmos Grafik Hesaplayıcı: iOS / Android

fotomatematik

Photomath, mevcut en popüler Hesap Makinesi uygulamalarından biridir. Kesirler gibi temel matematiği integraller gibi daha karmaşık kavramlara çözmek için Photomath’i kullanın. Bir denklemi çözmenin çeşitli yollarından birini seçin ve cevaba nasıl ulaşılacağına dair animasyonlar dahil adım adım açıklamalar alın. Photomath bilimsel bir hesap makinesi içerir ve ardından gerekirse tüm uygulama çevrimdışı olarak kullanılabilir.

  İndirmek fotomatematik: iOS / Android

WolframAlfa

Star Trek bilgisayarını hatırlıyor musun? Wolfram|Alpha ile nihayet gerçekleşiyor. Stephen Wolfram liderliğindeki 25 yıllık gelişime dayanan Wolfram|Alpha, anında uzman bilgisi ve hesaplama için hızla dünyanın kesin kaynağı haline geldi. Wolfram|Alpha, yanıtları hesaplamak ve sizin için raporlar oluşturmak için geniş algoritma ve veri koleksiyonunu kullanarak – sürekli olarak eklenenlerle – binlerce alanda. Wolfram|Alpha’nın bölümleri Apple Siri Assistant’ta kullanılır; Bu uygulama, Wolfram|Alpha hesaplamalı bilgi motorunun tüm gücüne erişmenizi sağlar.

  İndirmek WolframAlfa: iOS / Android

MyScript Hesap Makinesi 2

MyScript Calculator 2, matematik problemlerinizi ekrana yazmanıza izin verir ve uygulama bunları okur ve size yanıt verir. Denklemin bir kısmını kazıyın, yeni bir şey ekleyin ve uygulamanın size yeni cevabı vermesini izleyin. Desteklenen matematik işlemlerinden bazıları şunları içerir: +, -, ×, ÷, /, ·, Kuvvetler, kökler, üsteller: 7², √, ∛, e³, çeşitli işlemler: %, |5|, 3! ve, Parantezler: ( ).

  MyScript Hesaplayıcı 2’yi İndirin: iOS / Android

GeoGebra Grafik Hesaplayıcı

https://www.youtube.com/watch?v=NaZ1somovDw

GeoGebra Grafik Hesap Makinesi, başka bir iyi grafik hesap makinesi uygulamasıdır. Fonksiyonları, parametrik ve kutupsal eğrileri çizmek için uygulamayı kullanın. Özel işlev noktaları alın: kökler, min, maks, kesişimler. En uygun çizgilerle regresyon yapın. Ücretsiz öğrenme etkinlikleri bulmak ve sonuçlarınızı arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle paylaşmak için uygulamayı kullanın.

  GeoGebra Grafik Hesaplayıcıyı İndirin: iOS / Android

ClevCalc

ClevCalc size birçok günlük görev için çeşitli hesap makineleri sağlar. Düzenli olarak kullanılan diğer dönüşümlerin yanı sıra uzunluk, ağırlık, genişlik, hacim, süre, sıcaklık, basınç, hız, yakıt verimliliği dönüştürmek için Birim dönüştürücü uygulamasını kullanın. Para birimi, dünya saati ve yemekten sonra ne kadar bahşiş bırakmanız gerektiği gibi konularda size yardımcı olacak 15’ten fazla hesap makinesi bulunmaktadır. Tüm bu hesap makineleri temiz, kaygan ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

  İndirmek ClevCalc: iOS / Android

HiPER Bilimsel Hesap Makinesi

HiPER Bilimsel Hesap Makinesi, 16 milyondan fazla indirme ve 100.000 beş yıldızlı derecelendirme ile popüler bir hesap makinesidir. Hesap makinesinde 100 haneye kadar anlamlılık ve 9 haneli üs vardır. Tekrar eden ondalık sayıları algılar ve sayılar kesir olarak girilebilir veya kesirlere dönüştürülebilir. Doğal bir şekilde ifadeler yazabilir ve hesaplamalarınızı izleyebilirsiniz. Sonuç bir sayı, basitleştirilmiş ifade vb. olarak görüntülenir.

  İndirmek HiPER Bilimsel Hesap Makinesi: iOS / Android

  | | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*