Anket, Cortana akıllı hoparlörlerinin müşteriler arasında nadir olduğunu gösteriyor

Anket, Cortana akıllı hoparlörlerinin müşteriler arasında nadir olduğunu gösteriyor

Microsoft, 2015 yılında yeni amiral gemisi Lumia 950 ve 950 XL’nin lansmanı ile Windows on Mobile deneyimini yenilemek için son bir girişimde bulundu. Microsoft, inovasyonda liderliğini sürdürürken, şirket Windows Phone’lardan vazgeçti.

Microsoft, bir süre önce şirketin Windows Phone için herhangi bir yeni özellik güncellemesi yayınlamayacağını doğruladı. Ancak bir geliştirici, Lumia 950’leri hayata döndürmek için bir çözüm buldu. Geliştirici Ben, Microsoft’un Lumia 950 XL’inde Android işletim sistemini başlatmayı başardığını iddia ediyor.

Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi, bu amiral gemisi Lumia 950 XL üzerinde Android açılış ekranı çalışıyor. Başka bir deyişle, geliştirici, Google’ın Android işletim sistemini kurmak ve başlatmak için Lumia 950’sini hacklemeyi başardı. Bu, bir geliştiricinin Lumia telefona Android’i ilk yüklemesi değil, ancak ilk kez yeni bir işletim sistemini başlatmak için bir Lumia 950 saldırıya uğradı. Lumia 950 XL amiral gemisi bir telefon olduğu için performansı oldukça iyi olurdu.

Peki bunu nasıl yaptı? Ne yazık ki, ayrıntılar şu anda mevcut değil, ancak kılavuzun yakında yayınlanması muhtemeldir. Şu anda telefon görüşmeleri ve veri bağlantısı gibi tüm özelliklerin düzgün çalışıp çalışmadığı net değil.

Microsoft’un zayıf ekip yönetimi ve Windows Phone’a bağlı olmayan geliştiriciler, Windows 10 Mobile’ın büyümesine asla izin vermeyen sorunlara katkıda bulundu. Microsoft, telefonları için yeni özellikleri her zaman erteledi ve bir dizi sorun nedeniyle geliştiriciler artık Microsoft’un mobil platformuyla ilgilenmiyordu. Windows Phone sonunda başarısız oldu ve tüm bu kullanıcıları rakip platformlara gönderdi.

Myerson kısa süre önce Microsoft’un hızlı hareket etselerdi platformu kurtarabileceğini itiraf etti. Microsoft rakiplerine yetişemedi.

Her sızıntıda olduğu gibi, Android on Lumia projesini sağlıklı bir şüphecilik dozuyla ele alın, özellikle de Android, Lumia’daki Windows 10 Mobile kadar kararlı olmayacağından, ancak Play Store desteği yine de bazı kullanıcılara yardımcı olabilir.

Aşağıdaki tweet’in çevirisi: 1 Nisan Kutlu Olsun (bu doğru).

Bu bir 1 Nisan Şakası mı? Belki ya da belki değil.

Bu yüzden, Microsoft logosunun altında android logosunu gösteren ekranın bir saniyeden daha azını görüyoruz ve ardından telefonu kameradan çıkardıktan hemen sonra kameradan çekerken başka hiçbir şey görmüyoruz….. Ve etkilenmemiz gerekiyor ve Bunun yalnızca kullanılan özel bir önyükleme ekranı olmadığına inanmıyor musunuz? Biliyorsunuz, Windows 10 Mobile logosu çıkmadan hemen önce Vodafone’un yaptığı gibi açılış ekranı taşıyıcıları genellikle logolarıyla birlikte kullanıyorlar.

Bu konuda hala BS’yi arıyorum. En azından gerçek işletim sisteminin açılışını görseydim, hiçbir şey gerçekten işe yaramasa bile, biraz daha inandırıcı olurdu.

Güven bana – bu Tweeter gerçekten iyi bir geliştirici. Ya bu, başlıkları açıklayan ama pek olası olmayan bir 1 Nisan şakası. Android logosu muhtemelen sahte, ancak telefonun fastboot tarafından algılandığı mavi ekran değil.

Son birkaç yıl, akıllı hoparlörlerin benimsenmesinde hızlı bir artış gösterdi. Google, Amazon ve hatta Apple oyunlarını hızlandırdı. Google Asistan ve Amazon Alexa, uygun fiyatlı çözümleriyle akıllı hoparlör segmentini yönetiyor. Apple’ın Homepodis’i hiçbir yerde uygun fiyatlı değil, ancak Apple’ın her zaman, ne kadar pahalı olursa olsun Apple ürünlerini satın almaya hazır sadık bir müşteri tabanı vardır. Microsoft ayrıca Cortana’yı akıllı bir konuşmacıya, özellikle Harmon Kardon Invoke’a tanıttı.

Invoke, Homepod kadar pahalı olmasa da birinci sınıf bir üründür. Amazon Echo ve Google Home akıllı hoparlörleri farklı fiyat dilimlerinde mevcuttur. Aynı zamanda en popüler akıllı hoparlörlerdir. Yakın zamanda yapılan bir anket, insanlar tarafından kullanılan tüm akıllı hoparlörlerin %66’sının Amazon Echo cihazları olduğunu buldu. Buna Echo, Echo Dot, Echo Plus ve Echo Spot dahildir. Amazon, akıllı hoparlör işinde ilk sırada yer alarak açıkça başlangıç ​​​​yaptı. Google Home akıllı hoparlörleri %30 pazar payı ile ikinci sırada yer alıyor. Geri kalan %4’ü ise Sonos One’a aittir. Apple Homepod ve Harmon Kardon Invoke’u merak ediyorsanız, anket sadece 1097 Amerikalı üzerinde yapıldı ve bunların hiçbirine sahip değiller.

Kantar US Insights tarafından yapılan ankete göre Amerikalıların sadece %34’ü akıllı hoparlöre sahip. Cinsiyet temelinde, akıllı hoparlörler erkekler arasında kadınlardan daha popüler. İlginç olan, bu erkeklerin yaklaşık %60’ının 72-82 yaşları arasında, 21-26 yaşları arasındaki kadınların ise en büyük sahipleri olmasıdır.

Peki Invoke akıllı hoparlörün bu kadar az satmasına neden olan bu kadar yanlış olan ne? Aslında, bunda yanlış bir şey yok. Google ve Amazon’un sunduğundan daha iyi ses özelliklerine sahip harika bir üründür. Ancak Cortana, Alexa ve Google Asistan ile karşılaştırıldığında yalnızca birkaç beceri grubuna sahiptir.

Bu tıpkı akıllı telefon pazarında yaşananlar gibi. Android ve iOS, Windows Phone’un yetişmesi zor olduğu için kolayca popüler hale geldi. Peki rekabet artık kilometrelerce ileride olduğundan Microsoft Cortana ile ne yapacak? Windows Phone ile aynı kaderi mi yaşayacak?

Aslında, Microsoft tamamen Cortana’da. Artık Cortana’yı geliştirmeye odaklanacak “AI ve Bulut” adlı ayrı bir bölümleri var. Cortana, tüm büyük platformlarda bulunan tek dijital asistandır. Cortana, Android, iOS, PC’ler, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve tabii ki Windows Phone’larda mevcuttur. Sahip olduğunuz herhangi bir cihazın Cortana’yı destekleme olasılığı yüksektir.

Microsoft, Cortana’yı Windows arama çubuğundan RS4’teki PC’lerdeki eylem merkezine taşıdı. Bu, Cortana’ya hakkınızda daha fazla veri sağlayacak ve Cortana’nın daha kişisel olmasına yardımcı olacaktır. Microsoft ayrıca, isterlerse daha fazla beceri ekleyebilmeleri için geliştiricilere Cortana’nın beceri setini açtı. Cortana’nın özelliklerine Ecobee ve IFTTT de eklendi.

Microsoft’un planı, Cortana’yı tüm işletim sistemine özellikle kabukta yerleştirmektir. Cortana akıllı bir yardımcıdır, bu nedenle Cortana, Windows 10’u akıllı bir işletim sistemi yapacak olan işletim sisteminin çekirdeğine daha fazla entegre olursa. Bu tür şeyleri, Jarvis’in akıllı bir ses asistanında Tony Stark’ın kullandığı işletim sistemi ne olursa olsun doğrudan geliştirdiği Iron Man gibi filmlerde gördük. Gelecekte Cortana ile olacak olan tam olarak budur. Bu garip gelebilir, ancak Microsoft’un aslında üzerinde çalıştığı şey budur. Microsoft’un Cortana’yı terk edip etmeyeceği sorusu yanıtlandı.

Ancak şu anda sahip olduğumuz sorun akıllı hoparlörlerle ilgili. Cortana yalnızca bir akıllı hoparlörde bulunur ve iyi satmaz. İyi haber şu ki, Amerikalıların neredeyse %60’ı akıllı hoparlör kullanmıyor. Bu, Microsoft’un hala akıllı hoparlörlerle şansı olduğu anlamına geliyor. Cortana çalıştıran uygun fiyatlı cihazlar sağlayabilecek daha fazla donanım ortağına ihtiyaçları var.

Bir başka güzel şey de Cortana-Alexa entegrasyonunun hala çalışmalarda olmasıdır. Bu, Alexa çalıştıran akıllı hoparlörlerde Cortana desteğini görme şansımız olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda Cortana’ya bir miktar pazar sağlayacaktır. Şu an itibariyle Cortana akıllı hoparlörlerinin piyasada olmaması sorun değil. Ancak Cortana’yı ön planda görmek istiyorlarsa Microsoft’un hala yapacak çok işi var. Microsoft’un Cortana’yı popüler hale getirmek için ne yapması gerektiğini düşündüğünüzü yorumlar bölümünde bize bildirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*