Apple tamamen CSAM’de, ancak rapor App Store’un çocuklar için güvenli bir yer olmadığını gösteriyor

Apple tamamen CSAM’de, ancak rapor App Store’un çocuklar için güvenli bir yer olmadığını gösteriyor

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Apple App Store özellikli

Yeni bir rapora göre Apple’ın App Store platformu, çocukların yalnızca yetişkinlere yönelik uygulamalara erişmesine izin veriyor ve CSAM politikalarının yeterince etkili olmadığını söylüyor. Rapor, mevcut yaş kısıtlamalarının ve diğer soğuk algınlığı güvenlik kontrollerinin düşündükleri kadar etkili çalışmadığını iddia ediyor.

Teknik Şeffaflık Projesi raporu yayınladı:

Soruşturma, App Store’un çocuk güvenliği önlemlerindeki büyük boşlukları ortaya çıkararak, gençlerin flört, rastgele sohbetler, gündelik seks ve kumar sunan yetişkin uygulamalarına erişmesinin Apple’ın kullanıcının reşit olmadığını bilmesine rağmen ne kadar kolay olduğunu gösteriyor.

Sonuçlar, Apple’ın App Store’un bir “çocuklar için güvenli bir yer” ve uygulamaları reddettiğini “özellikle çocukları riske attığında çizgiyi aşıyor.”

Grup, 14 yaşında ve muhtemelen ebeveyn denetimleri olmadan bir Apple kimliği oluşturdu. 17 yaş ve üstü kişiler tarafından sınırlandırılan yaklaşık 80 uygulamayı test ettiler. Sonuç, “reşit olmayan kullanıcı, vakaların büyük çoğunluğunda yaş kısıtlamalarından kolayca kaçabilirdi.” Rapor, bazı uygulamaların kullanıcının yaşını doğrulamak için bir açılır pencereye sahip olduğunu, ancak bir çocuk “Tamam” ı tıkladığında herhangi bir sınırlama olmaksızın her şeye erişmesine izin verildiğini söyledi. Tüm bunlar, Apple kimliğinin 14 yaşındaki bir kullanıcıyla ilişkilendirilmesine rağmen.

“Reşit olmayan test hesabı bu yetişkinlere yönelik uygulamaları indirmeye çalıştığında, Apple, kullanıcıdan 17 yaşında veya daha büyük olduklarını onaylamasını isteyen bir açılır mesaj gönderdi. Ancak 14 yaşındaki kullanıcımız “evet”i tıkladığında 17 yaşından büyük olduklarını söyledi. , Apple, kullanıcının yeterince yaşlı olmadığını bilmesine rağmen, Apple Kimliği sayesinde indirmeyi engellemek için hiçbir şey yapmadı. “

Rapor ayrıca çocuk güvenliğinde bazı “kusurlara ve tutarsızlıklara” dikkat çekti:

“Örneğin, yetişkinlere yönelik uygulamaların 37’si bir Apple Kimliği ile kayıt yapılmasına izin verdi ve her durumda 14 yaşındaki kullanıcımız, Apple kimliğin reşit olmadığını bilmesine rağmen kaydolmak için bu yöntemi kullanabildi. kullanıcının yaşı sorulduğunda, reşit olmayan kişi Apple’ın müdahalesi olmadan tekrar 18’e girerdi. Uygulamalar arasında HOO Adult Hook Up & Friend Finder, Hahanono Chat & Get Naughty ve Tinder vardı.”

TPP ayrıca, bulguların Apple’ın kullanıcı yaş verilerini App Store’daki uygulamalarla paylaşmadığını “şiddetle önerdiğini” belirtti. Rapor ayrıca bazı uygulamaların 17+ derecelendirmeye sahip olduğunu ancak işlevlerinin bunu yansıtmadığını belirtti:

“Bir başka ilginç örnek, “Gençler için Tinder” olarak adlandırılan sohbet uygulaması Yubo’dur. hizmet şartları.”

Rapor ayrıca bazı uygulamaların test edildiğini iddia etti. “Bir kullanıcı reşit değilse öğrenme olasılığını en aza indirecek şekilde tasarlanmış gibi görünüyordu”. Bu, 14 yaşındaki bir çocuğa şunu söyleyen Grindr gibi uygulamalarda görüldü. “Daha sonra gel” “gerçek” doğum tarihlerini girdiklerinde. Bazı CSAM politikalarının tüm uygulamalara eşit olarak uygulanmadığı açık ve Apple’ın bu sorunları çözmek için ne gibi değişiklikler yapacağı henüz belli değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*