Apple Watch Series 8 tansiyon, glikoz ve alkol seviyelerini ölçebilir – Rapor

Apple Watch Series 8 tansiyon, glikoz ve alkol seviyelerini ölçebilir – Rapor

Yeni bir rapor, sekiz nesil Apple Watch’un kan basıncını, kan şekerini ve alkol seviyelerini izleyebilecek bir dizi sağlık sensörüne sahip olacağını ortaya koydu.

Mevcut Apple Watch, 2020’nin üçüncü çeyreğinde etkileyici bir şekilde 11,8 milyon adet sevk edildi. Bu, önceki üçüncü çeyrekte sevk edilen 6,8 milyon adetten %75’lik bir artış anlamına geliyor. Apple Watch Series 6, geçen yılın Eylül ayında piyasaya sürüldü. Saat, kırmızı ve mavi gibi dinamik renklerde gelir ve yeni kayış seçenekleri ve saat yüzleri sunar, antrenmanların izlenmesine yardımcı olacak yeni özelliklere ve güvenli iletişim için Aile Kurulumu özelliklerine sahiptir. Saat ayrıca kandaki oksijen seviyelerini izlemek ve izlemek için bir sağlık sensörüne sahiptir.

telgrafİngiliz elektronik şirketi Rockley Photonics hakkındaki rapor, Apple’ın şirketin en büyük müşterisi olduğunu ortaya çıkardı. Şirket, sensörlerinin 2022 gibi erken bir tarihte cihazlarda bulunabileceğini söylüyor. Apple’ın Rockley Photonics ile devam eden bir tedarik ve geliştirme sözleşmesi var. CEO, sensörlerin bir Apple ürününde yer alıp almayacağını doğrulamadı.

Rockley Photonics’in Operasyon Direktörü Jeff Williams, Forbes’a şunları söyledi:

İnsan vücudunun invaziv olmayan şekilde algılanması inanılmaz derecede zor. Glikozdan bahsediyorsunuz, insanlar on yıllardır non-invaziv glikoz algılama hakkında konuşuyorlar. Her yıl birisinin non-invaziv glikoz algılama monitörünün hazır olduğunu okuyorum. Ve size söyleyeceğim şey, interstisyel sıvıya erişebildiğiniz zaman glikozu tespit etmek yeterince zor, bunu fotonlarla yapmak çok daha zor.

Belki de kan basıncı izleme, glikoz ve alkol seviyesi sensörleri beklemek için henüz çok erken. Bununla birlikte, bu tür bir sensör gelecek yıl gelirse, Apple’ın sağlık izleme yeteneklerini önemli ölçüde iyileştirebilir ve müşterilerin vücutlarını her zamankinden daha verimli bir şekilde izlemelerine olanak tanır. Şu anda Apple Watch, kalp atış hızını, kandaki oksijen seviyelerini ve EKG’leri izleyebilen sağlık sensörlerine sahiptir.

Apple’ın giyilebilir platformuna gelen bu yeni sağlık sensörleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*