Apple’ın 8. Nesil iPad’i: Bilmeniz gereken her şey

Apple’ın 8. Nesil iPad’i: Bilmeniz gereken her şey

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Apple, bugün erken saatlerde 8. nesil vanilyalı iPad’i tanıttı ve şaşırtıcı bir şekilde, istenen fiyatı sadece Temel varyant için 329 $. Yükseltmeler açısından, seride ilk kez daha hızlı A12 işlemciye ve Neural Engine’e sahip oluyorsunuz. Ayrıca Apple Pencil ile uyumludur ve eksiksiz bir basınç hassasiyeti ve eğim algılama özellikleri seti ile tamamlanmıştır. Apple tanıdık tasarımı korudu, ancak dahili donanım söz konusu olduğunda birkaç anlamlı yükseltme yaptı. 8. nesil iPad hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

8. Nesil iPad, bir 10.2 inç Retina ekran çözünürlüğü ile 2160脳1620 piksel ve bir 500 nit’lik en yüksek parlaklık çıkışı. Üstte parmak izine dayanıklı oleofobik kaplama ile birlikte gelir ve Apple Pencil aracılığıyla ekran kalemi girişini destekler. Kalın çerçeveler kalıcıdır ve Ana sayfa düğmesine gömülü Touch ID parmak izi sensörü. Ayrıca Logitech gibi yetkili üçüncü taraf üreticilerin şirket içi Akıllı Kapak ve klavye kılıflarıyla da birlikte çalışır.

8. Nesil iPad, bir 8MP arka kamera f/2.4 diyafram açıklığına ve beş elementli bir lense sahip. Diğerleri arasında Canlı Fotoğraflar, HDR ve Seri Çekim modu gibi özellikleri destekler. FHD videoları 30 fps’de ve ağır çekim HD videoları 120 fps’de kaydedebilir. Ön tarafta, bir 1.2 MP FaceTime HD kamera f/2.4 diyafram açıklığına sahip. Live Photos HDR modunu destekler (yalnızca fotoğraflar için) ve HD videolar kaydedebilir.

Apple’ın yeni bütçeli iPad’i altı çekirdekten güç alıyor A12 Biyonik çip getiren bir İşlem gücünde %40 artış selefi ile karşılaştırıldığında ve Grafik performansında 2 kat artış. Ayrıca, cihaz üzerinde makine öğrenimi yeteneklerini artıran, daha hızlı Siri performansı sağlayan, gelişmiş fotoğraf düzenleme deneyimi sunan ve AR uygulamaları için daha uygun olan Neural Engine eşlik ediyor. 32GB ve 64GB olmak üzere iki çeşidi vardır.

Arama ve video/ses yakalama için iki mikrofon ve stereo hoparlörler de vardır. Bağlantı, çift bantlı Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.2 ve eSIM (belirli bölgelerde) ile gerçekleştirilir. Bir ile donatılmış olarak geliyor 32Whr pil 10 saate kadar internette gezinme veya video izleme süresi olduğu iddia ediliyor.

Yazılım tarafında, yeniden tasarlanmış widget’lar, kenar çubukları ve yeniden tasarlanmış açılır menüler, daha iyi yerel arama, kompakt bir arama arabirimi, otomatik el yazısı algılama ve txt biçiminde algılama, sabitlenmiş konuşmalar gibi bir dizi yeni özellik getiren iPadOS 14 ile birlikte gelir. , geliştirilmiş not alma deneyimi ve daha fazlası. Apple Pencil ayrıca iPadOS 14 ile otomatik şekil düzeltme, silinecek çizik ve karalanmış metni seçme yeteneği gibi bir dizi yükseltme alır.

8. Nesil iPad üç renkte geliyor gümüş, uzay grisi ve altın. Hem Wi-Fi hem de hücresel konfigürasyonlarda 32GB, 64GB ve 128GB depolama çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Artık resmi Apple Store’dan sipariş edilebilir ve sevkiyatlar bu Cuma başlar. İşte maliyeti:

    32 GB (yalnızca Wi-Fi) 329 $64 GB (yalnızca Wi-Fi) 429 $32 GB (Wi-Fi + Hücresel) $459128 GB (Wi-Fi + Hücresel) 559$

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*