ASUS ROG Phone 5, nihai oyun telefonudur, ancak ucuz değildir

ASUS ROG Phone 5, nihai oyun telefonudur, ancak ucuz değildir

OnePlus 9 serisinin gelişini beklemeye devam ederken, bu ASUS’un oyun meraklıları için en yeni ROG Phone ile dalga yaratmasını engellemedi. Şirket, birkaç haftadır ROG Phone 5’in tanıtımını yapıyor ve bu sabah yapılan çalışmalarda neler olduğunu göstermek için sanal bir etkinlik düzenledi. Ancak ASUS, yalnızca tek bir telefon duyurmak yerine, aslında ROG Phone 5, ROG Phone 5 Pro ve ROG Phone 5 Ultimate ile üç yeni telefon tanıttı.

Oyun telefonları, benzersiz tasarımların yanı sıra bu telefonların kalabalıktan sıyrılmasına yardımcı olan bazı ekstra özellikler sundukları için giderek daha popüler hale geliyor. ROG Phone 5 serisi, amiral gemisi seviyesindeki özellikler ve RGB kalbinizi ısıtacak bazı ekstra özellikler içeren bu kategorilerin hiçbirinde kesinlikle hayal kırıklığına uğratmaz.

ASUS ROG Phone 5 Özellikleri

bir sürü benzerlik

ROG Phone serisindeki her üç cihaz da aynı 2.448 x 1.080 çözünürlüğe sahip 6.78 inç AMOLED ekrana sahip. Oyuncular hızlı yenileme hızları ister ve bu Samsung ekran paneliyle birlikte sunulan 144 Hz yenileme hızı sayesinde burada elde edeceğiniz şey budur. Kaputun altında, sürpriz olmaması gereken Snapdragon 888 yonga setimiz var. RAM, oyuncuların dikkat ettiği bir diğer önemli özelliktir ve ASUS, her cihaz için fazlasıyla yeterli sağlamıştır. Standart ROG Phone 5, 8GB, 12GB veya 16GB RAM sunarken, Phone 5 Pro sadece 16GB RAM’e sahiptir ve Phone 5 Ultimate, büyük bir 18GB ile donatılmıştır.

Depolama, temel ROG Phone 5’te 128 GB veya 256 GB arasında değişirken, hem Pro hem de Ultimate sürümleri 512 GB içerir. Bu modellerin hiçbiri depolama genişletmeleri için bir microSD kart içermez, bu nedenle hangi sürümü alacağınıza karar verirken bunu aklınızda bulundurmak isteyeceksiniz.

Pil ömrü, her varyantta bulunan çift 3.000 mAh pillerle de inanılmaz olmalıdır. Bunlar, toplamda 6.000 mAh’lik bir meyve suyu sağlar; bu, yalnızca günün sonuna ulaşmak için bir şarj cihazına ulaşma ihtiyacı hissetmeden sizi daha uzun oyun seanslarında geçirmeniz için fazlasıyla yeterli olmalıdır. Ancak pilleri doldurmanız gerekiyorsa, 65W şarj hızlarının keyfini çıkaracaksınız ve ASUS, telefon üreticilerinin son trendini alt üst ediyor ve kutuya hızlı bir duvar şarj cihazı dahil ediyor. ROG Phone 5 ile kablosuz şarj cihazı kullanabilmeyi beklemeyin.

Her üç model için de kamera sistemi aynı. ROG Phone 5’in arkasında 64MP ana sensör tarafından yönetilen üçlü bir kamera kurulumu var. ASUS, yeni akıllı telefonlarını yakından tanımak isteyenler için 13 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP makro lense de yer verdi. Ön tarafta oldukça basit bir 24MP selfie kamerası bulacaksınız.

Audiophiles bir telefon ararken, önerilen ilk seçenek, yerleşik DAC sayesinde genellikle LG V60’tır. Ancak ASUS, yeni HyperStream II Quad DAC ile sıcak geliyor ve bu, yerleşik 3,5 mm kulaklık jakı ile oldukça kullanışlı olacak.

ROG Phone 3’te olduğu gibi ASUS, ROG Phone 5 için özel olarak tasarlanmış birkaç yeni aksesuar da piyasaya sürüyor. Bu nedenle, yeni AeroActive gibi şeyler için yana monte bir USB-C bağlantı noktası bulacaksınız. Telefonunuzun aşırı ısınmasını önlemek için telefonunuza takılan Cooler 5. Bu aynı zamanda telefonunuzun arkasına birkaç ekstra fiziksel düğme eklerken, bir kickstand olarak iki katına çıkar ve üç sürümle de çalışır.

Hava Tetikleyicileri, ROG Phone’un çerçevesinde iki adet dokunmaya duyarlı düğme olduğundan, ROG Phone’a geri döner. ROG Phone ile PUBG veya COD: Mobile gibi bir oyun oynamayı planlıyorsanız, bunlar üçüncü taraf denetleyicilere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Ancak ROG Phone 5 Pro ve Ultimate’ın kollarında birkaç ekstra numara var.

keskin kontrastlar

Çerçevedeki Hava Tetikleyicilerine ek olarak, hem ROG Phone 5 Pro hem de ROG Phone 5 Ultimate, telefonun arkasında gizli olan çift dokunmatik sensörlere sahiptir. Bunlar telefonda yerleşiktir ve tıpkı en sevdiğiniz yeni nesil kontrol cihazınız gibi L2/R2 tetikleme işlevleri sağlar. Ayrıca, yukarıda bahsedilen AeroActive Cooler 5’e müdahale etmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

ROG Phone 5 Pro ve Ultimate, standart Telefon 5 – Hareket Kontrollerinde bulunmayan başka bir özelliğe de sahiptir. En sevdiğiniz yarış oyunlarını oynarken yararlanabileceğiniz toplam 10 hareket kontrolü vardır. Hızlanmak için telefonunuzu öne, frene basmak için geriye ve bu dönüşleri yapmak için sola veya sağa eğin.

Pro ve Ultimate’ın arkasında, zaten etkileyici bir pakete biraz daha kişisel dokunuş ve yetenek katan özelleştirilebilir LED ekranlar bile var. Tabii ki, bunlar sadece ASUS yapabildiğinden beri var, ancak Gamertag’inizin veya özel bir mesajın telefonun arkasında yanıp sönmesi oldukça havalı.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik

Zarar verecek olan kısım burası. ASUS, ROG Phone 5 modellerinden herhangi birinin ABD’ye gelip gelmeyeceğini paylaşmadı, ancak şirket Avrupa’dakiler için fiyatlandırmayı paylaştı. Fiyatlandırma başlayacak Temel model ROG Phone 5 için 799 € (~950 $), Phone 5 Pro 1.199 €’dan (~1.425 $) başlar ve ROG Phone 5 Ultimate 1.299 €’dan (~1.545 $) başlar.

ASUS, ROG Phone 5’in bu ay Avrupa’da piyasaya sürüleceğini, Pro sürümünün Nisan’da ve ROG Phone 5 Ultimate’ın Mayıs’ta piyasaya sürüleceğini doğruladı. Kademeli sürüm biraz garip görünüyor, ancak ASUS’un bu güçlü telefonları Amerika’ya getirip getirmediğini veya Batı’nın eğlencenin dışında bırakılıp bırakılmayacağını görmek ilginç olacak.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*