Bilgisayarda ve Android’de Youtube Videosu Nasıl İndirilir

Bilgisayarda ve Android’de Youtube Videosu Nasıl İndirilir

Milyonlarca ve milyonlarca YouTube videosu var. Bazen telif hakkı nedeniyle veya yaratıcının seçimi olabilir, ancak bazen bu videolar yayından kaldırılabilir. Bu, özellikle izlemekten keyif aldığınız bir videoysa sizi etkileyebilir ve bu nedenle bazı insanlar en sevdikleri YouTube videolarını indirmeyi seçebilir.

Ayrıca bazen müzik çalarınızda çalmak istediğiniz bir şarkı koleksiyonu olabilir, bu nedenle videoyu çalıştırmak yerine (sürekli olarak aktarılırsa çok fazla veri alabilir ve ayrıca telefonunuzun veya tabletinizin pili), bilgisayarınıza indirebilir ve bu video dosyasını bir ses dosyasına dönüştürebilirsiniz.

Şimdi, YouTube ile olan şey, videoların indirilmesini desteklememeleridir. Bunun, insanların videoları çalıp, kendilerine ait olduğunu iddia ederek veya videonun popülaritesinden faydalanarak başka bir web sitesine yeniden yüklemelerini istemedikleri telif hakkı nedenlerinden dolayı olduğunu hayal edebiliyoruz.

Bu, YouTube videolarını indirebileceğiniz ve bilgisayarınıza kaydedebileceğiniz çok sayıda üçüncü taraf çözümlerine ihtiyaç duyulmasına neden oldu. Bu sürece aşina değilseniz, endişelenmeyin çünkü aslında aldatıcı derecede basittir ve sadece birkaç saniyenizi alacaktır. Bu işlemin en çok zaman alan kısmı muhtemelen videonuzun dönüştürülmesini ve indirilmesini beklemektir, bu nedenle bu ilginizi çekebilecek bir şeye benziyorsa okumaya devam edin.

YouTube videolarını bilgisayarınıza indirme

Söylediğimiz gibi, YouTube videolarını bilgisayarınıza indirmenize izin verebilecek birçok platform var. Birçoğunun kullanımı yeterince basittir, ancak doğaları gereği çok basit olabilirler. Ya sadece videoları indirmekten daha fazlasını yapmak isteseydiniz? Ya üzerinde bazı düzenlemeler yapmak isteseydiniz? İhtiyaçlarınız sadece video indirmekten daha büyükse, VideoProc sizin için bir video indirme aracı olabilir. VideoProc, YouTube videolarını bilgisayarınıza indirmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda indirdiğiniz videoyu daha fazla düzenleyebileceğiniz bir video düzenleyici olarak ikiye katlanır.

Aslında şirket, ilgilenirseniz VideoProc için kendinize ücretsiz bir lisans alabileceğiniz bir promosyon yürütüyor.

VideoProc kullanarak YouTube videoları nasıl indirilir

  Söylediğimiz gibi, tüm işlemin tamamlanması yalnızca birkaç saniyenizi alacak ve en uzun süre videoların dönüştürülmesi ve indirilmesi için beklemeniz gerekecek, ancak sizin tarafınızdan yapmanız gereken hiçbir şey yok.

  VideoProc, YouTube videolarını indirmenize yardımcı olmasının yanı sıra harika bir video düzenleyicidir. Bir video düzenleme yazılımına ihtiyacınız varsa, VideoProc kontrol etmeye değer olabilir. Video klipleri kırpma, bölme veya birleştirme gibi bir video düzenleme yazılımından ihtiyaç duyabileceğiniz tüm temel özellikleri destekler. Ayrıca döndürebilir, yeniden boyutlandırabilir, çevirebilir, efektler ve altyazılar ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

  Ayrıca, görüntüleri sabitleme, paraziti azaltmaya yardımcı olma, lens bozulmasını düzeltme, ses ve videoyu senkronize etmeye yardımcı olma ve daha fazlası gibi daha gelişmiş özellikler de vardır.

  VideoProc dönüştürücü, bir videoyu yalnızca ses dosyasına dönüştürmek veya biçimi diğer video oynatıcılarla daha uyumlu olacak şekilde değiştirmek istediğinizde olduğu gibi dosya biçimlerini dönüştürmeniz gerektiğinde de kullanışlıdır. Dönüştürücüyü, 4K’dan 1080p veya 720p gibi daha küçük çözünürlüklere küçültme veya hatta daha düşük bir çözünürlükten daha yüksek bir çözünürlüğe yükseltme gibi video dosyalarının çözünürlüğünü düşürmeye yardımcı olması için bile kullanabilirsiniz.

  VideoProc ayrıca MP4, HEVC, M2TS, MKV vb. gibi çok çeşitli biçimleri de destekler. Ayrıca GoPro, DJI gibi şirketlerin drone’ları ve iPhone gibi cihazlar tarafından çekilen görüntüleri de tanıyabilir.

  Android’de YouTube videoları nasıl indirilir

  YouTube videolarını bilgisayarınıza indirmenin yanı sıra, bazılarınız Android telefonunuza video indirmek de ilginizi çekebilir. Bu, asıl amacınız videoyu yine de telefonunuza aktarmaksa mantıklıdır, bu nedenle bu, en azından birkaç ekstra adımdan tasarruf etmenizi sağlar.

  YouTube Git

  YouTube’un, videoları indirmenize izin veren YouTube Go adlı kendi uygulamasına hafif bir alternatifi olduğunu biliyor muydunuz? Cihazınıza ve bölgenize bağlı olarak, Google Play Store’dan indirebilir veya indiremeyebilirsiniz, ancak indiremezseniz APK’yı indirmeniz gerekir.

  Bu yapıldıktan sonra:

   YeniBoru

   NewPipe, içerik oluşturucularının reklamları çıkararak telefonunuza “orijinal” YouTube deneyimini getirmek amacıyla oluşturduğunu iddia ettiği bir Android uygulamasıdır. Esasen alternatif bir YouTube oynatıcısıdır, ancak aslında video indirebilme avantajına sahiptir.

    Çözüm

    YouTube videolarını indirmek oldukça kolay bir işlemdir, ancak videoları indirmek için bir platform, ardından bunları düzenlemek için başka bir platform kullanmanın zorluğuna neden katlanasınız? VideoProc’un indirme, düzenleme, işleme ve dönüştürme becerisi, belki de kontrol etmeniz gereken çok çekici bir video düzenleyici yapar.

    | | |

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    *