Bir Google Hesabını Chrome’dan Kaldırma

Bir Google Hesabını Chrome’dan Kaldırma

Google hesabınızı hem masaüstünde hem de telefonda Chrome’dan nasıl hızlı bir şekilde kaldıracağınızı öğrenin.

Chrome’a ​​bir Google hesabı eklemek, kaydedilmiş verilere cihazlar arasında erişebilmenizi sağlamaya yardımcı olur. Bilgisayarı birden fazla kişinin kullanması durumunda Chrome’a ​​birden fazla hesap da ekleyebilirsiniz.

Ancak, çoğu zaman bir Google hesabını Chrome’dan kaldırmanız gerekebilir. Örneğin, tarayıcı değiştiriyor veya başka bir sisteme geçiyor olabilirsiniz. Ayrıca, Chrome’a ​​bağlı birden fazla hesabı olanların genellikle bir hesap eklemesi veya kaldırması gerekir. Windows ve telefonda bir Google hesabını Chrome’dan nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir Google hesabını masaüstünde Chrome’dan kaldırmak için tarayıcıyı başlatın ve sağ üst köşeye yakın ‘Kullanıcı Profili’ simgesini tıklayın. Google hesabına bir fotoğraf eklediyseniz, görüntülenecektir. Aksi takdirde, adınızın baş harfleri olurdu. Her ikisini de bulamazsanız, tarayıcıya bir Google hesabı bağlanmamış demektir.

Chrome profil menüsü açılacaktır. Ardından, ‘Diğer profiller’ etiketinin yanındaki ‘Ayarlar’ simgesine tıklayın.

Chrome’da oluşturduğunuz tüm profiller burada listelenir. Kaldırmak istediğinizi bulun ve profilin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın.

Ardından, menüdeki ‘Sil’ seçeneğini tıklayın.

Profili kaldırdığınızda cihazınızdan silinecek verilerden bahseden bir onay kutusu görüntülenecektir. Profili ve ilişkili Google hesabını kaldırmayı onaylamak için onay kutusunun sağ alt kısmındaki ‘Sil’i tıklayın.

Bir Google hesabına bağlı olsun ya da olmasın, diğer profilleri de benzer şekilde kaldırabilirsiniz.

Telefondaki Chrome’dan bir Google hesabını kaldırmak için tarayıcı uygulamasını başlatın ve sağ üstte listelenen ‘Kullanıcı Profili’ simgesine dokunun.

Chrome’da oturum açtığınız tüm Google hesapları en üstte listelenir. Kaldırmak istediğinize dokunun.

Ardından, ekranın altında açılan kutuda ‘Bu cihazdan hesabı kaldır’ seçeneğine dokunun.

Son olarak, açılan onay kutusunda ‘Kaldır’a dokunun. Bir yedek oluşturulmamışsa, bu hesap için kaydedilen tüm veriler kaldırılacaktır.

Bir Google hesabını Chrome’dan kaldırmak için gereken tek şey bu. Bu oldukça basit bir işlemdir ve masaüstünde veya telefonda bir dakikadan fazla sürmez. Ancak, ilişkili bir Google hesabını kaldırdığınızda birçok Chrome özelliğinden yararlanamayacağınız için bir hesabı yalnızca gerektiğinde kaldırmanızı öneririz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*