Bunlar, 2021’in ikinci çeyreğindeki en büyük PC üreticileri

Bunlar, 2021’in ikinci çeyreğindeki en büyük PC üreticileri

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Öne çıkan dizüstü bilgisayarlar

PC pazarı uzun yıllardır keskin bir düşüş içindeydi, ancak son zamanlarda tekrar yükselmeyi başardı. 2021’in ikinci çeyreği için küresel bilgisayar satışlarını analiz eden yeni bir araştırma raporu bugün yayınlandı. Raporda birkaç farklı cihaz yer alıyor ve en büyük bilgisayar üreticilerinden bahsediliyor.

Rapor tarafından yayınlandı kanal analizive iş istasyonları da dahil olmak üzere masaüstü bilgisayarlar ve ağlar için sevkiyatların yıllık %13 artarak 82,3 milyon adede ulaştığını bildirdiler. Dizüstü bilgisayar ve mobil iş istasyonu sevkiyatı %15 artarak 66,7 milyon adede ulaşırken, masaüstü ve iş istasyonu sevkiyatları %6 artarak 15,6 milyon adede ulaştı.

“Tüketicilerin PC’lere sahip olma konusundaki pandemi kaynaklı aciliyet azalmaya başladığından, özellikle güçlü bir ticari segment nedeniyle talep yüksek kalmaya devam ediyor. Bileşen tedarik sorunları sektör için bir sorun olmaya devam ediyor, ancak sipariş eksikliklerinin ve biriktirme işlerinin boyutu azaltıyor.”

Lenovo, geçen yılki 17,4 milyona kıyasla bu çeyrekte 20 milyondan fazla birim sevk etti ve bu, şirketin yıllık %14,7 büyümesine neden oldu. HP, 18,5 milyondan fazla sevkiyatla ikinci sırayı korumayı başardı ve yıllık %2,8 büyüdü. Üçüncü sırada yer alan Dell, 13,9 milyon adet sevkıyat ve %17 pazar payı ile şirket, yıllık bazda %16.5’i yönetti. Dördüncü sırada yer alan Apple, %7,8 pazar payına sahipti ve 6,4 milyondan fazla birim sevk etti. Beşinci sırada yer alan Acer, 6 milyon adet sevk etti ve %7.3’lük bir pazar payına sahipti.

İyileşen işletmelerden gelen ticari talep, pazarın büyümesinin ana nedeniydi. Tüketici satışlarının gelecekte yavaşlaması ve ticari satışların artması bekleniyor. Bileşen tedariği sorunu, tüm endüstri için ana endişe kaynağı olmaya devam ediyor, ancak sipariş eksikliklerinin ve birikmiş işlerin boyutu yavaş yavaş azalıyor.

Yeni Windows 11 güncellemesi, PC üreticilerinin daha fazla bilgisayar reklamı yapmasına ve satmasına yardımcı olabilir, çünkü son TPM gereksinimi bazı kullanıcıları donanımlarını yükseltmeye veya tamamen yeni bir bilgisayara yükseltmeye zorlayabilir, ancak donanım gereksinimleri yayınlanmadan önce değişebilir ve muhtemelen değişecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*