Çalışmayı bıraktığında iCloud nasıl düzeltilir

Çalışmayı bıraktığında iCloud nasıl düzeltilir

Appleholic, (isim), 忙p路蓹lh蓱l路瑟k: Apple’ın ne yaptığını, neden ve nereye gittiğini düşünen hayal gücü kuvvetli kişi. 1999’dan beri Apple ile ilgili popüler haberler, tavsiyeler ve eğlence sunuyor.

iCloud, Apple kullanıcı deneyiminin merkezinde yer alır, tüm cihazlarımızı birbirine bağlayıp senkronize eder ve bir dizi son derece önemli görevi mümkün kılar. Bu nedenle, iCloud yanlış gittiğinde, onu daha iyi hale getirmeye çalışmak için bu kontrol listesini takip etmek iyidir.

iCloud Sistem Durumu: Bu şey açık mı?

İCloud’un çalışmayı durdurduğunu kontrol etmeniz gereken ilk şey, Apple’ın kendi iCloud Sistem Durumu sayfasıdır. Bu, şirketin sağladığı tüm mevcut iCloud hizmetlerini listeler. Burada bir şey çalışmıyor olarak işaretlenmişse ve yaşadığınız sorunla ilgiliyse, muhtemelen Apple’ın sorunu çözmesini beklemelisiniz.

iCloud hatası: Sunucuya bağlanılamıyor

Sunucuya Bağlanamıyor hata mesajını görüyorsanız durum sayfasını mutlaka kontrol etmelisiniz. Her şey çalışıyor gibi görünüyorsa, cihazınızda oturumu kapatıp tekrar açmalısınız. iPhone’a dokunun Ayarlar>Adınız>Çıkış Yap; Mac’te seçin Sistem Tercihleri>iCloud ve Oturumu Kapat. Daha sonra tekrar oturum açmalısınız.

iCloud eşzamanlanamıyor

iCloud verileri otomatik olarak senkronize edilmelidir. Olmazsa, burada özetlediğim şeyleri tekrar çalışır hale getirmek için bu kapsamlı kılavuzu izlemelisiniz:

  Buradaki makaleyi okuyun.

  Uygulamalar iCloud’a kaydedilmeyecek

  Bir uygulama iCloud’a kaydedilemezse, bunun için iCloud Ayarları/Sistem Tercihleri’nde etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kesinlikle kontrol etmelisiniz. Mac veya iPhone’da, burada listelenen iCloud hesabınız için etkinleştirilen uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Uygulamanın etkinleştirildiğinden emin olmak için kontrol edin, bir Mac’te listede kontrol edilmeli veya bir iPhone’da yeşile çevrilmelidir.

  Oturum açamıyor veya iCloud’u güncelleyemiyorum

  Bunu nadiren yaşadım, ancak iPhone’ları kullanırken oldu: iCloud’da oturum açmaya çalışıyorsunuz veya Ayarlarını güncelliyorsunuz ve oturum açma ekranında takılıyor.

  En iyi çözüm, güç düğmesini ve ses açma veya azaltma düğmesini (veya yalnızca eski iPhone’larda güç düğmesini) basılı tutarak cihazınızı kapatmaktır. Cihaz kapandığında tekrar açın ve iCloud’a geri dönmeyi deneyin.

  iCloud saklama alanı sınırına ulaşıldı

  Apple’ın sağladığı 5 GB’lık ücretsiz depolama alanının, ona dayanan ürün ve hizmetlerin sayısı göz önüne alındığında yanlış olduğunu hepimiz biliyoruz.

  Depolama sınırınıza ulaşmayla ilgili sorun, bunu yaptığınızda, güvenebileceğiniz Apple servislerinin Mail’i durduracak olmasıdır, buna bir örnektir. Ayrıca iCloud Drive’da yedekleme oluşturamaz veya dosya depolayamazsınız.

  Neyse ki, daha önce oluşturduğum bu kapsamlı kılavuzdaki talimatları izleyerek, kullanmanız gereken depolama miktarını azaltmak için birkaç adım atabilirsiniz.

  Apple iCloud parolasını girmek için sık istekler

  Bu eski iCloud hatası gerçekten yalnızca iOS aygıtlarını etkiledi ve iOS 12 kullanıyorsanız büyük ölçüde çözüldü. Olan şey, aygıtınız aralıklı olarak parolanızı tekrar girmenizi ve ardından birkaç dakika sonra tekrar yapmanızı istemesidir. Parolanızı birkaç kez girdiyseniz ve bunu doğru yaptığınızdan eminseniz, aşağıdakileri deneyin:

   Bu işe yaramazsa, appleid.apple.com adresini ziyaret edin ve Apple hesap şifrenizi sıfırlayın, bunun gerçek sürüklenmesi, şifreyi tüm cihazlarınıza girmeniz gerekecek. Bu işe yaramazsa, cihazınızı yedeklemeniz ve geri yüklemeniz gerekebilir.

   Daha fazla iCloud yardım makalesi

   Apple’ın çevrimiçi hizmetinden daha fazlasını elde etmenize yardımcı olabilecek iCloud ile ilgili bazı ek makaleler şunlardır:

    lütfen beni takip etheyecanve MeWe’deki AppleHolic’in bar & ızgara ve Apple Tartışma gruplarında bana katılın.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    *