Chillr Uygulaması, Windows Phone desteğini bırakıyor

Chillr Uygulaması, Windows Phone desteğini bırakıyor

Xbox One Cihazları artık Alpha Ring’de yeni bir güncelleme alıyor. Microsoft bir önizleme derlemesi yayınladı rs2_release_xbox_1704.170328-2321 hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler ile Xbox One cihazlarına. Güncelleme, otomatik oturum açma sorunları için bir düzeltme içerir ve yeni özellik yoktur.

Microsoft, cihazı açtıktan sonra konsolun otomatik olarak oturum açmış bir kullanıcıyı tanımaması sorununu çözmüştür. Microsoft herhangi bir yeni özellik sunmamıştır ancak Xbox One cihazınızın performansını etkileyebilecek bilinen bazı sorunlar vardır.

Microsoft, yapıyı can sıkıcı bir hatayla yayımladı. Ses çıkışı ayarına artık erişilebilir değil, ancak gelecek güncellemelerle geri dönecek. Şirket ayrıca, yakında çıkacak olan önizleme sürümleriyle birlikte ev sinema sistemi için Dolby Atmos, kulaklıklar için Dolby Atmos ve daha fazlasını desteklemeyi de planladı. Ayrıca, Wireless Display uygulamasını başlatırken bazı sorunlarla karşılaşacaksınız ve sonuçta uygulama çökecek.

Microsoft, güncellemeyi hala kullanıma sunuyor, henüz Xbox Cihazınızda mevcut olabilir veya olmayabilir. Güncellemeyi görmüyorsanız, cihazınız önümüzdeki haftalarda mevcut yapıya yükseltilecektir. Güncellemeyi almak için Xbox’ta Ayarlar’da Sistem Menüsüne gitmeniz ve güncellemeleri kontrol etmeniz gerekir.

Hindistan’da 44’ten fazla bankayla ödeme hizmetini destekleyen popüler uygulama Chillr, şimdi Windows Phone desteğini bırakmaya karar verdi. Chillr, Hindistan’da kullanıcıların doğrudan uygulamadan elektrik faturaları ödemesine izin veren popüler bir hizmetti.

Şirket şimdi Windows Phone uygulaması için desteği bırakmaya karar verdi ve uygulama artık Windows Phone’da işlevsel olmayacak. Bir destek ekibi, Windows Phone uygulaması için desteği gerçekten bıraktıklarını doğruladı:

“Uygulamayı kullanırken verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Maalesef, Windows işletim sistemi desteği sona erdiği için Chillr’ı Windows cihazınızda kullanamayacaksınız”.

Ancak şirket, kullanıcıların Chillr uygulamasını iOS ve Android cihazlarda sorunsuz kullanabileceklerini ve herhangi bir sorun yaşamadan hizmet ödemelerini yapmaya devam edebileceklerini doğruladı.

Bu, Windows Phone kullanıcıları için başka bir kötü haber olarak geliyor, çünkü Chillr, Windows Phone uygulaması için desteği kesen tek şirket değil. Son zamanlarda Windows Phone’un pazar payının düşmesi göz önüne alındığında Desteğin Düşüşü anlaşılabilir.

Kullanıcılar, Microsoft’un Windows İşletim Sisteminin azalan pazar payı nedeniyle önümüzdeki aylarda daha fazla şirketin Windows Phone desteğini bırakmasını bekleyebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*