Chrome 69, Windows’ta yeni malzeme tasarımı ve diğer önemli iyileştirmelerle birlikte gelecek

Chrome 69, Windows’ta yeni malzeme tasarımı ve diğer önemli iyileştirmelerle birlikte gelecek

Bir süredir Windows telefonlarının geleceği olmadığını ve yazılım devinin Windows Phone 8.1 cihazları için güncelleme geliştirmeyi bıraktığını biliyorduk. Görünüşe göre durum yakında daha da kötüleşecek.

Microsoft bugün, önümüzdeki yıl Windows Phone Store desteğini sonlandıracağını ve geliştiricilerin Windows Phone 8.1 ve daha eski sürümler için Store’daki uygulamaları için yeni güncellemeler yayınlayamayacaklarını duyurdu. Öte yandan, Windows 10 Mobile bakım modunda ve desteğin 2019’un sonlarında sona ermesi bekleniyor, ancak her türlü uygulama güncellemesini almaya devam edecek.

1 Temmuz 2019’dan itibaren Microsoft, WindowsPhone8.x veya önceki cihazlara uygulama güncellemeleri dağıtmayı durduracaktır.

Microsoft bir blog yazısında, “Tüm uygulamalar için (Windows Phone 8.x veya önceki paketler dahil) güncellemeler yayınlamaya devam edebileceksiniz. Ancak, bu güncellemeler yalnızca Windows 10 cihazlarına sunulacak.”

Şirket, “31 Ekim 2018撀燤icrosoft, Windows Phone 8.x veya önceki sürümleri veya Windows 8/8.1 paketleriyle (XAPorAPPX) yeni uygulama gönderimlerini kabul etmeyi bırakacak. .

Lumia 950 XL’imi alamayacaklar ve Win 10 Mobile Aralık 2019’u bıraksalar bile umrumda değil. Samsung Galaxy S8’imi (bu arada seksi küçük telefon) Android Oreo 8.0 kullanıyorum. Telefonumu PC’ye bağlamak için gerekirse bir Microsoft Launcher bile çalıştırabilirim. Android şimdi gelecek ve aynı zamanda paranın karşılığını harika donanım özelliklerine sahip sağlam bir akıllı telefon ararken de benim silahım.

Google Chrome 69’un Windows, Linux, macOS ve Android’deki genel web tarama deneyimini iyileştirmesi bekleniyor. Google Chrome önümüzdeki ay piyasaya çıkıyor ve çok ihtiyaç duyulan arayüz iyileştirmeleriyle gelecek.

Bu yılın başlarında, Chromium evangelist, Windows ve diğer platformlar için Google Chrome web tarayıcısının kullanıcı arayüzünün yakında yenilenmiş bir Malzeme tasarım modu alacağını doğruladı.

Microsoft Edge, Google Chrome kadar popüler değil ancak kullanıcı dostu ve çekici bir arayüze sahip. Chrome kullanıcıları, yenilenmiş bir arayüz için çok uzun süre bekledi ve bu bekleyiş beklenenden daha erken sona erecek gibi görünüyor.

Google Chrome Kanarya

Chrome 69 için Enterprise sürüm notlarında “Tarayıcı arayüzü değişiklikleri” başlıklı bir bölüm, web tarayıcısının Malzeme Tasarımı yenilemesiyle Windows ve diğer platformlarda güncelleneceğini onayladı.

“Chrome Tarayıcı, tüm işletim sistemlerinde yeni bir tasarıma sahip olacak. Öne çıkan özellikler arasında Microsoft庐 Windows 10庐 bildirim merkezi entegrasyonu, Windows’ta dokunmatik yüzey hareketi ile gezinme ve otomatik doldurma güncellemeleri yer alıyor”, “Tarayıcı arayüzü değişiklikleri” başlıklı bölümde yazıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*