Chromebook’lar için Android uygulamaları: Temel bilgiler

Chromebook’lar için Android uygulamaları: Temel bilgiler

Chrome OS’deki Android uygulamalarının ne kadar önemli olduğu hakkında çok şey duyduk, ancak kendinizi çift amaçlı bir cihazda Google Play Store’a bakarken ilk gördüğünüzde, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir.

Chromebook’lar zaten oldukça yetenekliydi olmadan Sonuçta denklemdeki Android uygulamaları ve Play Store’un en popüler oyunlarının çoğu, web uygulaması eşdeğerlerinde de mevcuttur. Elbette, Google Dokümanlar Android uygulamasını veya Twitter Android uygulamasını bir Chromebook’a yükleyebilirsiniz, ancak her iki hizmetin de web tabanlı karşılığını kullanarak daha iyi ve daha eksiksiz deneyimler elde edersiniz. Ne gereği var?

İşin püf noktası, platformdaki bir boşluğu doldurarak veya deneyime yeni ve pratik bir şey ekleyerek hangi Android uygulamalarının Chrome OS’yi anlamlı bir şekilde geliştirdiğini bulmaktır. Ancak, birbiriyle örtüşen başlıklar ve mobil cihazlara özgü araçlar denizinde, böyle bir seçimi öne çıkarmak her zaman kolay değildir.

Bu yüzden yardım etmek için buradayım. Chromebook’larla yaşamak ve onları hem üretkenlik hem de eğlence araçları olarak kullanmak için sayısız saat harcadım. Kullanılabilir Android uygulaması seçeneklerini araştırdım ve önemli ölçülerde bir Chromebook’un yeteneklerini genişleten programları belirledim. Tüm işlerim ve (ahem) erteleme ihtiyaçlarım için Android uygulaması etkinleştirilmiş bir Chromebook’tan başka bir şey taşımaksızın iş gezilerine bile çıktım.

Aksi belirtilmedikçe, aşağıdaki başlıklarla tamamen ücretsiz başlayın ve Chromebook’unuzun bulut merkezli bir dizüstü bilgisayardan platforma meydan okuyan çok amaçlı bir cihaza dönüşmesini izleyin.

(Bu arada, burada işiniz bittiğinde, Chromebook’unuz için bazı Linux uygulamalarını da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Bunlar, bilgisayarınızın üretkenlik güçlerini bazı farklı ama aynı derecede ilginç yollarla daha da artırabilir.)

Belgeler, elektronik tablolar ve diğer dosya odaklı çalışmalar

Microsoft Word, Excel ve PowerPoint

En belirgin olanı ile başlayacağız: Google Dokümanlar sizin için yetersizse ve Microsoft’un Office Online teklifi eşit derecede yetersizse, Word, Excel ve PowerPoint’in Android sürümleri tam olarak ihtiyacınız olan şeydir. Office 365 veya Microsoft 365 aboneliğiniz olduğu ve Microsoft’un cansız web seçeneklerinin bıraktığı, önceden giderilemez bir boşluğu doldurduğu sürece, tam özellikli ve fevkalade tanıdıktırlar.

Microsoft’un Android Office uygulamaları, bir Chromebook’ta daha yetenekli bir kelime işlem deneyimi elde etmenin harika bir yoludur. (Büyütmek için resme tıklayın.)

OfficeSuite Profesyonel

Yinelenen ücret olmadan masaüstü kalibreli bir ofis paketine mi ihtiyacınız var? MobiSystems’ OfficeSuite Pro, Microsoft’un standart taşıyıcısından sonraki en iyi şeydir. Uygulamanın maliyeti 20 ABD Doları, ayrıca muhtemelen isteyeceğiniz bir yazı tipi paketi için ek 10 ABD Doları. (Ve unutmayın: Programı satın aldıktan sonra herhangi bir Android cihazında da kullanabilirsiniz.)

Xodo PDF Okuyucu ve Düzenleyici

Xodo bir şey yapar ve bunu iyi yapar: PDF’lere yazmayı, vurgulamayı ve açıklama eklemeyi son derece basit hale getirir. Formları elle doldurmanız veya ara sıra bir belgeyi Chromebook’unuzda işaretlemeniz gerekiyorsa, bu ücretsiz ve kullanımı kolay uygulama aynı zamanda Android cihazlar için en iyi PDF işleme programı için önerim sizin için olanıdır.

Katı Gezgini

Yerel Chrome OS Dosyaları uygulaması iyidir, ancak Chrome OS desteği için optimize edilmiş bir Android dosya yöneticisi uygulaması olan Solid Explorer ile kendinize daha fazla dosya yönetimi gücü verebilirsiniz. Solid Explorer, normal yerel depolama alanınız, depolama alanınızın Android uygulaması kullanımına ayrılmış alanı ve çeşitli uyumlu sağlayıcılardan bulut tabanlı depolama dahil olmak üzere birden çok konum arasında dosyaları kolayca sürükleyip bırakmak için iki panelli bir görünüm kullanmanıza olanak tanır. Kendi kişisel veya şirket FTP veya WebDav sunucunuza da bağlanabilir ve bu konumların herhangi birindeki dosyalara ek şifreleme katmanları eklemenize izin verir.

android uygulamaları chromebook katı gezgini JR Raphael/IDG

Diğer gelişmiş özelliklerin yanı sıra Solid Explorer, konumlar arasında kolay sürükleyip bırakmak için iki panel sağlar. (Büyütmek için resme tıklayın.)

Not yönetimi

Microsoft OneNote

OneNote kullanıcıları, dikkat edin: OneNote’un Android sürümü, en iyi tam özellikli Android not alma uygulaması için seçimimdir, özellikle notlarınıza çevrimdışı erişim ve gelişmiş el yazısı desteği sağlayarak web tabanlı eşdeğerini bir adım öteye taşır. OneNote’u bir Chromebook ile kullanıyorsanız, etrafta dolaşmaya değer.

Google Keep

Google’ın not alma hizmetinin mükemmel işlevsel bir web sürümü vardır, ancak Keep Android uygulaması bazı dikkate değer avantajlar sunar. Her şeyden önce, tıpkı OneNote’ta olduğu gibi, Keep’in Android sürümü, çevrimdışı olduğunuzda bile notlarınızı görüntülemenize ve bunlarla çalışmanıza olanak tanır; bu, en azından hepimizin seyahat ettiğimiz bazı teorik gelecek dünyasında değerli bir seçenek olabilir. Tekrar.

Bunun ötesinde, Keep Android uygulaması, “mürekkebinizin” rengini ve kalınlığını kontrol etmek için yerleşik araçları ve ayarları sayesinde, ekran kalemi, parmağınız veya tercih ettiğiniz herhangi bir eklenti ile ekranda karalama yapmak için özellikle çok uygundur. Hatta notlarınıza daha doğal bir yazma ortamı gibi hissettirmek için çeşitli kağıt benzeri ızgara çizgileri ekleme yeteneğine de sahiptir.

Veya

Elle not almaktan bahsetmişken, bu 12 dolarlık not alma aracı, ekran kalemi olan bir Chromebook kullanan herkesin sahip olması gereken bir araçtır. Nebo, doğrudan cihazınızın ekranında yazıp çizmeniz ve ardından kelimelerinizi normal, kopyalayıp yapıştırmaya hazır metne dönüştürmeniz için size güçlü bir araç seti sunar. Hatta diyagramlar tasarlayabilir ve uygulamanın tüm çalışmalarınızı düz metne, HTML’ye veya ekibinizle paylaşılmaya hazır tam olarak biçimlendirilmiş bir Word belgesine çevirmesini sağlayabilirsiniz.

android uygulamaları chromebook nebo JR Raphael/IDG

Nebo, kalemle yaptığınız tüm karalamaları normal biçimli metne çevirir. (Büyütmek için resme tıklayın.)

Kalamar

Squid, el yazısı notlarınızı metne dönüştürmekten çok, bilgileri karalamak ve kalemle oluşturulmuş formda bırakmak için size sağlam bir tuval sunmakla ilgilidir. Özel olarak ekran kalemi kullanımıyla düşük gecikme için optimize edilmiştir ve tamamen vektör tabanlıdır, böylece yüksek kaliteli, tamamen ölçeklenebilir görüntüler oluşturabilirsiniz. Ve uygulama içinde yaptığınız her şey bir JPG, PDF veya PNG dosyası olarak dışa aktarılabilir veya hatta anında bir sunum için Chromecast uyumlu bir ekrana aktarılabilir.

Uygulamanın temel özellikleri ücretsizdir, ancak bazı gelişmiş özellikler, örneğin PDF’leri içe aktarma yeteneği ile birlikte, düzenleme için vurgulayıcı ve şekil araçlarını kullanma seçenekleri, isteğe bağlı ayda 1 ABD Doları veya yılda 10 ABD Doları priminin bir parçası olarak mevcuttur. abonelik.

İletişim ve organizasyon

Microsoft Outlook

Microsoft’un e-posta evreninde yaşamaya mı takıldınız? Outlook’un cansız web sürümünü geride bırakın ve kendinize bunun yerine Android uygulamasını kullanma zevkini verin. E-postanıza çevrimdışı erişim sağlar ve tarayıcı tabanlı kardeşinden belirgin şekilde daha hızlıdır.

haberci

Herhangi bir profesyonel iletişim için Facebook’un Messenger sistemine güveniyorsanız, bağımsız Android uygulamasını kullanmak, Facebook web sitesinin tamamını tüm gün açık tutmaktan (veya her yeni mesaj geldiğinde telefonunuzu elinize almaktan) çok daha iyidir. Özünde, Facebook’un geri kalanı olmadan Facebook mesajlaşması. Daha ne bilmen gerekiyor?

Google Takvim

Google Takvim’in web arayüzü tanıdık gelebilir, ancak hizmetin Android sürümü daha çağdaş ve dokunmatik dostu bir arayüze sahiptir ve çevrimdışı da çalışır, web sürümünün şaşırtıcı bir şekilde hala yapmadığı bir şey. Özellikle telefonunuzda Takvim’i kullanmaya alışkınsanız, uygulamanın yalnızca ara sıra kullanım için bile olsa Chromebook’unuzda kullanılabilir olmasını takdir edeceksiniz.

Trello

Trello severler, dinleyin: Dokunma odaklı herhangi bir organizasyon çalışması için Chromebook’unuzda Trello’nun Android uygulamasının olmasını kesinlikle isteyeceksiniz. Parmağınızla bir web sitesini beceriksizce dolaşmaya çalışmak yerine, bir tablet üzerinde çalışıyormuşsunuz gibi hissettirecek ve çevrimdışı olduğunuzda verilerinize erişmenizi sağlar.

android uygulamaları chromebook trello JR Raphael/IDG

Trello Android uygulaması, özellikle dokunmatik giriş söz konusu olduğunda, daha geleneksel biçimlerine göre bazı benzersiz avantajlar sunar. (Büyütmek için resme tıklayın.)

Google Görevleri

Google’ın kendi Görevler hizmeti, piyasadaki en güçlü görev yöneticisi değildir, ancak onu kullanmayı seviyorsanız, Görevler Android uygulaması Chromebook kurulumunuza akıllı bir ek olacaktır. Genellikle masaüstünde olduğu gibi Gmail’de paketlenmek yerine, Tasks’ı kendi bağımsız programı olarak ele almanıza olanak tanır. ve çevrimdışı çalışma yeteneğine sahiptir.

Genel üretkenlik ve güvenlik

Authy

İki faktörlü kimlik doğrulama, en önemli hesaplarınızı korumanın önemli bir yoludur ve Authy, 2FA kodları oluşturmak ve yönetmek için mevcut en iyi seçeneklerden biridir. Telefonunuza ek olarak Chromebook’unuzdaki kodlara da erişebilmek istiyorsanız, bunu yapmanın yolu Authy Android uygulamasıdır.

Google Bir

Doğrudan Chrome’da çalışacak övgüye değer VPN hizmetlerinde herhangi bir eksiklik yoktur, ancak Google’ın size tüm Google hizmetlerinde ayda iki dolara kadar ek depolama alanı sağlayan Google One abonelik hizmeti için zaten ödeme yapıyorsanız, otomatik olarak erişim elde edersiniz. Tüm veri aktarımlarınızı şifrelemek için Google’ın kendi VPN’i. Google bu gerçeği aktif olarak tanıtmasa da, siz olabilmek Google One Android uygulamasını Chromebook’unuza yükleyin ve bu özelliği etkinleştirin.

Kim biliyordu?!

Google Haritalar

Haritalar’ın web arayüzü sarkık değildir, ancak Android uygulaması size zaman kazandıran bir dizi dokunma hareketinin yanı sıra trafik uyarısı bildirimleri gibi faydalı ekstralar sunar. Ve evet, gerektiğinde çevrimdışı çalışabileceğini tahmin ettiniz.

android uygulamaları chromebook google haritalar JR Raphael/IDG

Google Haritalar uygulaması, bir Chromebook’ta hem dokunmaya yönelik çalışma hem de çevrimdışı erişim için vazgeçilmezdir. (Büyütmek için resme tıklayın.)

Düet Gösterimi

Belki Chromebook’unuzu bir Windows veya Mac bilgisayarla birlikte kullanıyorsunuzdur. Öyleyse, Duet Display tam size göre bir araçtır. Uygulamayı Chrome OS cihazınıza yükleyin ve ardından yardımcı programı diğer bilgisayarınıza yükleyin; Chromebook’unuz Mac veya PC’niz için kablosuz ikinci bir ekrana dönüşebilir. Hey, seçmene gerek yok, her iki dünyanın da en iyisine sahip olabilirsin!

Firefox veya Opera

Her iki dünyanın da en iyisine sahip olmaktan bahsetmişken, Chrome OS ortamını seviyorsanız ancak bazen evreni alternatif bir mercekten görmeye ihtiyaç duyuyorsanız, Android sürümlerini takarak ikincil tarayıcılar yükleyebileceğinizi unutmayın. (Eğer dolu masaüstü-level tarama deneyimi peşinde olduğunuz şeydir, daha sonra ihtiyacınız olan şey Linux sürümleridir.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*