Coronavirus: Bali, Çin, Japonya, Güney Kore, Güneydoğu Asya Haberleri ve En Çok Okunan Haberler’den direkt uçuşları yeniden açacak

Coronavirus: Bali, Çin, Japonya, Güney Kore, Güneydoğu Asya Haberleri ve En Çok Okunan Haberler’den direkt uçuşları yeniden açacak

JAKARTA (BLOOMBERG) – Endonezya’nın turistik noktası Bali, Çin, Japonya ve Güney Kore’den doğrudan varışlara izin vermeye başlayacak çünkü gerileyen bir Covid-19 salgını ülkenin kısıtlamaları daha da hafifletmesine izin verecek.

Yeni Zelanda, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen yabancı ziyaretçiler, 14 Ekim’den itibaren adanın Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapabileceklerini söyledi.

Şu anda yalnızca Jakarta ve Manado havaalanları uluslararası varışlara açıktır.

Bali’nin yeniden açılması, Güneydoğu Asya’nın en büyük ekonomisi koronavirüs salgınını kontrol altına almak için mücadele ettiğinde birkaç kez ertelendi.

Hükümet testleri hızlandırırken ve aşılamayı hızlandırırken, Covid-19 vakaları ve ölümlerinin sayısı artık bir yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyelerine geriledi.

Endonezya, denizaşırı vize başvurularını yeniden başlattı ve tam aşılama kanıtı gerektirirken ülkeye daha fazla giriş iznine izin verdi.

Uluslararası yolcuların sokağa çıkmadan önce sekiz gün karantinaya almaları gerekecek.

Hükümetin BPOM olarak bilinen gıda ve ilaç düzenleyicisi ve sağlık bakanlığı, Amerikan çokuluslu ilaç şirketi Merck & Co ve ortak Ridgeback Bioterapötiks LP tarafından Covid’i tedavi etmek için geliştirilen antiviral ilaç molnupiravir’i inceliyor ve sonucu, çalışmanın sonunda bekliyor. Sağlık Bakanı Budi Gunadi Sadıkin de aynı etkinlikte açıklamalarda bulundu.

Hükümet şimdi spor salonlarının ve sinemalardaki restoranların sınırlı kapasite ve katı sağlık protokolleriyle yeniden açılmasına izin veriyor.

Jakarta ve Surabaya’da bir gençlik basketbol müsabakasının da devam etmesine izin verildi.

Yetkililer, son 24 saat içinde 922 yeni Covid-19 vakası bildirdi ve bu 21 Haziran 2020’den bu yana en düşük seviye.

Sağlık bakanlığı verilerine göre, ülkede 4,2 milyondan fazla insan virüs için pozitif test etti ve toplam 142.261 ölümle sonuçlandı.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*