Daha Küçük Ekranlı Akıllı Telefonların Pazarı Hala Var mı?

Daha Küçük Ekranlı Akıllı Telefonların Pazarı Hala Var mı?

Android ve iPhone tartışmasından sonra akıllı telefon kullanıcıları arasındaki en büyük tartışmalardan biri ekran boyutu tartışması. Bazı kullanıcılar daha büyük ekranları tercih ederken, bazıları daha küçük ekranlardan oldukça memnun. Şimdi Apple, daha küçük ekranlı modellerini Mart ayında geri getirmek için kaldırdığına göre, daha küçük ekranlı akıllı telefonlar için hala bir pazar olduğunu düşünüyor musunuz?

Daha büyük bir ekran, genellikle daha popüler Android akıllı telefonların daha yeni sürümlerinin imzası olmuştur. 2016 için listelenen en iyi 5 Android telefondan LG V10 ekran boyutu 5.7″, LG G4 5.5″, Samsung Galaxy Note 5 5.7″, Samsung Galaxy S7 5.1″ ve Samsung Galaxy S7 Edge 5.1″.

Bazı insanlar iPhone ekranlarının çok küçük olduğundan şikayet etti ve Apple, daha küçük ekranlı telefonlarını bırakıp iPhone 6, 6 Plus, 6S ve 6S Plus için daha büyük ekranları benimsediğinde rekabet etmeye çalışıyor gibi görünüyordu. iPhone 6S 4.7″ ve 6S Plus 5.5″ boyutunda.

Ancak şimdi geri döndüler ve yakın zamanda duyurulan 4 inç ekran boyutuna sahip iPhone SE ile daha küçük ekranlı bir akıllı telefonu yeniden tanıttılar.

Belki de bu, Apple’a akıllı telefonlarında bu üç farklı boyutta ekrana sahip olmak için her iki dünyanın da en iyisini veriyor. Ama yine de küçük ekranları tanıtmaya değer mi?

Sizce daha küçük ekranlı akıllı telefonlar için hala bir pazar var mı?

Resim Kredisi: Apple Halkla İlişkiler

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Laura, yaklaşık 20 yılını haber, inceleme ve köşe yazıları yazarak geçirdi ve bu yılların 10’undan fazlasını editör olarak da geçirdi. Son otuz yıldır yalnızca Apple ürünlerini kullandı. MTE’de yazma ve düzenlemeye ek olarak, sitenin sponsorlu inceleme programını da yürütmektedir.

Piyasada çeşitli ekran boyutları için yer var. Şahsen, büyük ekranları severim ama ‘Akıllı’ Telefonum bir telefondan çok daha fazlasıdır – telefonla ilgili işleri yapan bir el bilgisayarıdır. Üreticiler daha küçük ekranlarla çıkarsa, bir tane almayacağım ve ’nuff dedi.

Memnun olmadığım şey, akıllı telefon sahiplerinin tercihlerini diğer kullanıcılara zorlamaya çalışması. Bu makaleye herhangi bir saldırı amaçlanmamıştır – tartışma için bir yol sağlar. btw, ayrıca ucuz ön ödemeli arama planlarında arama düğmeli (kişiler için basit işletim sistemi) basit telefonlar (yalnızca aramalar ve/veya mesajlaşma) için büyük bir pazar olduğunu düşünüyorum. Bu seçenek nadiren sevilir ama bunu tercih eden birçok insan tanıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*