Damien, Make Tech Easier’de Yazar – Sayfa 3 / 23

Damien, Make Tech Easier’de Yazar – Sayfa 3 / 23

Damien

Damien Oh, 2007’den beri teknoloji makaleleri yazmaya başladı ve teknoloji endüstrisinde 10 yılı aşkın deneyime sahip. Windows, Linux, Mac, Android ve iOS konusunda uzmandır ve yarı zamanlı WordPress Developer olarak çalışmıştır. Halen Make Tech Easier’ın sahibi ve Genel Yayın Yönetmenidir.

Bu, Zerobounce ile e-posta veritabanınızı doğrulayarak nasıl tasarruf edebileceğinizi ve e-posta pazarlama çabalarınızı nasıl iyileştirebileceğinizi gösterecektir.

Doogee Mix, fiyatı 200 doların altında olan çerçevesiz bir akıllı telefon. Güç santrallerinin geri kalanına karşı nasıl birikiyor? Hadi kontrol edelim.

Yeni bir beceride ustalaşmayı pahalı buluyor musunuz? Udemy’nin Site genelinde 10$’lık sınırlı süreli teklifiyle, hemen öğrenmeye başlamanız için birçok neden var.

Hiç bir web sitesi oluşturmayı öğrenmek istediniz, ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Başlamak için bilmeniz gereken her şeyi içeren bu Ultimate Web Geliştirme Başlangıç ​​Paketine göz atın.

Daha fazla iş teklifi alabilmek için Microsoft Office becerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Microsoft Office Ustalık Paketi, boş zamanlarınızda Microsoft Office becerilerinizi öğrenmenize ve geliştirmenize olanak tanır.

Mac’iniz için harici bir klavye kullanıyorsanız Giriş ve Bitir düğmelerinin çalışmadığını bilirsiniz. İşte Mac’teki Ana Sayfa ve Bitir düğmelerini düzeltmek için hızlı bir ipucu.

Raspberry Pi, SD karttan başlatmak ve çalıştırmak için tasarlanmıştır. Bu eğitici, Raspberry Pi’yi harici bir sabit diskten başlatma ve çalıştırma adımlarını gösterir.

Basit bir CRM sistemine ihtiyacınız varsa ve Gmail kullanıcısıysanız, Gmail’inizi zahmetsizce bir CRM’ye dönüştürmek için NetHunt CRM’ye göz atmalısınız.

Piyasada çok sayıda VPN servis sağlayıcı var ve en iyisini bulmak zor olabilir. OneVPN, “Herkes için En Güvenli ve En Hızlı VPN Hizmeti” olduğunu iddia ediyor. Nasıl performans gösterdiğini görelim.

Yeni bir WordPress sürümü yayınlandığında her zaman WordPress Yükseltme Bildirimi alacaksınız. Tüm kullanıcılar için WordPress yükseltme bildirimini nasıl gizleyebilirsiniz

Raspberry Pi 3, piyasadaki en iyi ve en uygun fiyatlı mini bilgisayarlardan biridir. Raspberry Pi 3’e Android TV kurmak için buradaki adımları izleyin.

Varsayılan olarak, WordPress parolanızı korumak için MD5 karma kullanır. Bcrypt hashing kullanarak WordPress parola güvenliğini nasıl artırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir ISO dosyasını CD/DVD-ROM’a yazmak kolaydır, ancak ISO dosyası oluşturmak kolay olmayabilir. Bu makale, Linux’ta ISO dosyalarının nasıl oluşturulacağını gösterir.

Ubuntu, kolayca önyüklenebilir bir USB yükleyici oluşturmanıza olanak tanıyan Gnome Disks uygulamasıyla birlikte gelir. Buradaki öğreticiye göz atın.

Klasörünüzdeki “.DS_Store” dosyalarının tüm örneklerini kaldırmak istiyorsanız, “.DS_Store” dosyalarını basit bir komutla nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir web siteniz varsa ve SSL uygulamak istiyorsanız, Let’s Encrypt harika bir seçenektir. Bir Nginx Ubuntu sunucusunda Let’s Encrypt’i nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bazen, Chrome tarayıcınızda depolanan tüm çerezler yerine siteye özel çerezleri silmeniz gerekir. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Mac’i yeni kullanmaya başladıysanız ve Komut tuşuna alışamıyorsanız, Mac OS X’te Kontrol ve Komut tuşlarını nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

EncFS şifreli klasörünüzün montajını otomatikleştirmek için bir GUI aracı mı arıyorsunuz? Mac OS X için EncFSGui’ye göz atın.

Make Tech Easier’daki kişilerden arama aldıysanız, bunlar bizden değildir ve bilgisayarınıza uzaktan erişmek için herhangi bir dolandırıcılığa karşı dikkatli olun.

Sitenizin resim boyutunu küçültmek mi istiyorsunuz? Yüklenen resimlerinizi optimize etmek için Optimus for WordPress’i deneyin.

Filepane, Mac’in sisteminize kullanışlı sürükle-bırak eylemleri eklemesine ve sıradan görevleri hızla tamamlamanıza olanak sağlamasına yönelik şık ve küçük bir araçtır. Hadi kontrol edelim.

Çoğu kişi QuickTime’ı bir video oynatıcı olarak düşünür, ancak video dosyalarından ses çıkarma özelliğine sahiptir. İşte nasıl.

Android için Chrome’da sayfanızı aşağı çekmenin sayfayı yenilemesini beğenmediniz mi? Android’de Chrome’un Yenilemek için Çek özelliğini nasıl devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Gmail için üçüncü taraf uygulamaları eksikliği yoktur. Mia for Gmail, Gmail hesabınızı doğrudan menü çubuğundan kontrol etmenize ve yönetmenize izin veren bir Gmail uygulamasıdır.

Birinde birleştirmek istediğiniz birden fazla bölümünüz var mı? Linux’ta bunu yapmak için mhddfs kullanabilirsiniz. Hadi kontrol edelim.

Mac’te bir Windows 10 USB yükleyici oluşturmanız gerekiyorsa, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Firefox’ta mevcut bir Chrome sekmesini kolayca açmanın yollarını mı arıyorsunuz? İşte Mac OS X’te kullanabileceğiniz basit bir numara.

Facebook uygulamasının Android telefonunuzdaki pil ömrünüzü tüketmesinden hoşlanmadınız mı? Facebook Lite’ı bir deneyin, beğeneceğinize eminim.

Kendinizi güncel tutun ve WordPress sitenizde bulunan güvenlik açıklarıyla ilgili e-posta bildirimleri alın. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Android telefonunuzun gizliliğini ve güvenliğini korumanın yollarını arıyorsanız, AMC Security’ye göz atabilirsiniz. İşte inceleme ve çekiliş.

Bu haftanın fırsatlarında powerbank, iTunes Hediye kartı, Go Pro Hero 4, 4K HDTV ve daha fazlası için indirimimiz var. Buradan kontrol edin.

Ubuntu’daki Nautilus, dosyaları uzantıya göre sıralamak için özelliklerden kurtuldu. Özelliği ve dosyaları uzantıya göre sıralama özelliğini nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

OS X’te gizli dosyalara sık sık erişmesi gerekenler için, OS X’te gizli dosyaları hızla ortaya çıkarmak için bir klavye kısayolu eklemenin bir yolu burada.

Ubuntu ve diğer Linux dağıtımlarında ekranınızı animasyonlu bir gif olarak kaydetmenin yollarını arıyorsanız Byzanz, kullanabileceğiniz küçük bir komut satırı aracıdır. Buradan kontrol edin.

Rhythmbox’taki Kapat düğmesi, müzik çalarken Ubuntu’da kendini kapatmıyor. İşte düzeltme.

İnternet hızınızın gerçekten reklamı yapılan kadar hızlı olduğunu düşünüyor musunuz? Linspeed, İnternet bağlantınızın hızını ölçebilen Ubuntu için basit ama kullanışlı bir araçtır.

Her zaman üretken kalmanın yollarını arıyorsanız, %67’lik devasa bir indirim içeren bu beş yıldızlı verimlilik paketi fırsatını kaçırmak istemeyeceksiniz. Şimdi kontrol et.

Google Chrome, web sitenizin çeşitli mobil cihazlarda nasıl oluşturulduğunu test etmenize olanak tanıyan şık bir araçla birlikte gelir. Chrome’da cihaz modunu nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Buluttan geçmeden dosyaları senkronize etmek mi istiyorsunuz? P2P bağlantısı kullanarak Windows ve Android arasında dosyaları nasıl senkronize edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Pahalı bir OCR yazılımı kullanmak yerine, artık görüntüyü metne dönüştürmek için Google Drive’ı kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Mac Yosemite’deki birçok değişiklikten biri, pencereyi büyütmek yerine tam ekrana geçmek için yeşil düğmeyi tıklamaktır. İşte tam ekrana geçmeden pencereyi büyütmek için hızlı bir ipucu.

Cron, görevleri planlamak için kullanışlı bir yol sağlar, ancak mükemmel değildir. İşte cron’dan daha iyi bir iş çıkarabilecek 4 cron alternatifi. Onları kontrol edelim.

“Her Zaman Üstte” işlevi, herhangi bir pencereyi diğerlerinin üzerinde tutmanız için kullanışlıdır. Ubuntu’da bunun için özel bir klavye kısayolunu nasıl ayarlayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ubuntu, sisteminiz için yeni güncellemenin nerede olduğunu size sorar. Tüm güncelleme sürecini otomatikleştirmek istiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*