Doğru beklentileri belirleyin – TechRepublic

Doğru beklentileri belirleyin – TechRepublic

Geçen hafta olumlu bir destek deneyimini paylaşma zevkini yaşadım. Kaderin sahip olacağı gibi, bana çok daha az tatmin edici bir müşteri-hizmet etkileşimi örneği verme fırsatı verildi. Ah, şanslıyım.

Çarşamba gecesi, nişanlım işten eve geldi ve dairemizin artık su servisinin olmadığını öğrendi. Meraktan gidip iki komşumuzla konuştu. Belki de yardımcı bakımla ilgili bir notu kaçırdık? Hayır, bizimkinin hemen bitişiğindeki iki birimde de su olmadığını keşfetti, ancak kompleksteki diğer herkesin varmış gibi görünüyordu.

Eve geldiğimde K. zaten birkaç saattir telefon etiketi çalıyordu. Bakın, yaşadığımız yerdeki kompleksi işleten apartman derneğinin bir emlak yönetim şirketiyle sözleşmesi var. Ortaya çıktıklarında bakım, bahçe işleri ve sözde diğer sorunları hallederler. Acil Bakım için bir telefon numaraları bile var. Bu, mesai saatleri dışında bir şey olduğunda arayabileceğimize inandığımız belirli bir hat.

Belki bunun nereye gittiğini görebilirsiniz.

K. acil durum numarasını aramış ve bir operatöre ulaşmıştı. O operatör nişanlıma bizim sorunumuzla ilgili bir şeyler yapabilecek birini arayacağını söyledi. Operatör, doğrudan yönetim şirketi tarafından istihdam edilmedi, bunun yerine yalnızca telesekreter hizmetleriydi. Tesisin nöbetçi kişisi bizi geri arayacaktır.

Ve o kişi yaptı. Bir saat sonra operatöre bir takip çağrısı. Görevli kişi nihayet bize geri döndüğünde, mülk yönetim şirketi ve apartman yönetim kurulu başkanının bir servis çağrısını onaylayacağı bir sonraki güne kadar sorunumuza hizmet etmesi için birini nasıl dışarı çıkaracağını bilmediğini söyledi. .

Bu noktada Acil Bakım hizmeti olduğu iddiasına dikkatinizi çekiyorum. Baş harfleri amaçlandı.

Bu bizim için kesinlikle bir sermaye-E Acil sermaye-M Bakım durumuydu. Su olmaması, yıkamanın, pişirmenin ve (en kötüsü) sifonun olmaması anlamına gelir. Durumumuzun uygun bir şekilde halledilmesini bekliyorduk ve keşfettiğimiz şey, kurulu yapının hiçbir şekilde sorunumuzu çabucak çözecek donanıma sahip olmadığıydı.

Acil durum kelimesini kullanmalarıyla, yönetim şirketinin sorunumuza derhal yanıt vermesini bekliyordum. Hizmeti zamanında veremedikleri zaman kiracılarını hayal kırıklığına uğratmak istemeselerdi, şirket daha doğru bir terminoloji seçebilirdi, örneğin “Ne Zaman-Get-Get-To-It Bakımı” gibi. Ah, kimi kandırıyorum. Yönetim, 24 saat Acil Bakım kapsamının yerinde olduğunu düşünmemizi istiyor. Gerçek bu değil.

Sorun şimdi çözüldü çok şükür. Durumu düzeltmek için, bu sabah saat 9’da giriş yaptıktan sonra, tesis bünyesindeki bakım görevlisine düzenli olarak aramalar yapıldı. Bir kiracının, birimini kapatan vanayı yanlışlıkla ortak bir su hattına kapattığı ortaya çıktı. Vay canına.

Ona Acil Bakım yardım hattıyla olan deneyimimizi anlattığımda, sadece omuz silkti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*