DÜZELTME: Chrome, Edge, Safari veya Herhangi Bir Web Tarayıcısında 224003 Hata Kodu

DÜZELTME: Chrome, Edge, Safari veya Herhangi Bir Web Tarayıcısında 224003 Hata Kodu

Tarayıcıda bir video oynatılırken hata kodu 224003 ile karşılaşılıyor. Bu yaygın bir hata kodudur ve kolayca düzeltilebilir.

Hatayı düzeltmenin yollarını aramaya başlamadan önce nedenini anlamalıyız. 224003 hata kodu, üçüncü taraf bir uzantı, tarayıcının daha eski bir sürümü, tarayıcı ayarları ve daha pek çok nedenden kaynaklanır. Hataya neyin yol açtığını belirlediğimizde, herhangi bir tarayıcıda kolayca düzeltebiliriz.

Nedeni belirlediyseniz, hatayı düzeltmek için ilgili çözüme gidin. Değilse, aşağıda belirtilen tüm düzeltmeleri izleyin ve sorunu çözüp çözmediğine bakın.

Çoğu zaman, üçüncü taraf uzantıları videoyu engelleyebilir. Diyelim ki tarayıcıda reklamları engellemek için bir uzantınız var, bu nedenle web sitesi reklam görüntüleyemiyor. Bu gibi durumlarda, web sitesinin videoyu engelleme olasılığı vardır.

Bir uzantıyı kaldırmak için “Google Chrome’u özelleştirin ve kontrol edin” bölümüne gidin. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki üç dikey noktayı tıklayarak ona erişebilirsiniz. Ardından ‘Diğer araçlar’ı tıklayın ve sonraki menüden ‘Uzantılar’ı seçin.

Uzantılar sekmesinde, alttaki anahtar işaretine tıklayarak hataya neden olan uzantıyı devre dışı bırakın. Bir uzantı, düğme mavi olduğunda etkinleştirilirken, gri olduğunda devre dışı bırakılır.

Tarayıcınızı yeniden başlatın ve hatanın çözülüp çözülmediğine bakın.

Tarayıcınız geçmişi ve önbelleği depolar, zamanla bu verilerin boyutu tarayıcınızın performansını engelleyecek kadar önemli hale gelir.

Verilere göz atmayı temizlemek için ‘Google Chrome’u özelleştir ve kontrol et’ seçeneğine gidin. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki üç dikey noktayı tıklayarak ona erişebilirsiniz. ‘Ayarlar’ üzerine tıklayın.

Ayarlarda, “Gizlilik ve güvenlik”e ve ardından “Tarama verilerini temizle”ye tıklayın.

‘Tarama verilerini temizle’ penceresinde uygun bir zaman aralığı seçin, tüm kutuları işaretleyin ve ardından ‘Verileri Temizle’yi tıklayın.

Tarama verileriniz şimdi temizlendi. Şimdi, hatanın giderilip giderilmediğini görmek için tarayıcınızı yeniden başlatın.

Donanım hızlandırma, uygulamaların ve yazılımların belirli görevleri yeniden dağıtarak verimliliği artırma sürecidir. Bu işlem belirli videoları engelleyebilir, bu nedenle tarayıcıda özelliği devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Donanım hızlandırmayı devre dışı bırakmak için tarayıcınızın üst kısmındaki üç dikey noktaya tıklayarak tarayıcı ayarlarınıza gidin.

Tarayıcı ayarlarında ‘Gelişmiş’ seçeneğine gidin ve açılır menüden ‘Sistem’i seçin.

Yanındaki mavi düğmeye tıklayarak donanım hızlandırmayı devre dışı bırakın. Devre dışı bırakıldığında, düğme rengi griye döner.

Tarayıcının daha eski bir sürümünü çalıştırmak da bu hataya yol açabilir ve en son sürüme güncellemek sorunu çözebilir.

Tarayıcı güncellemelerini kontrol etmek ve güncellemek için “Google Chrome’u özelleştir ve kontrol et”e tıklayın, “Yardım”a gidin ve ardından “Google Chrome Hakkında”ya tıklayın.

Bir sonraki pencerede, bekleyen güncellemeler görünür ve buradan güncelleme yapabilirsiniz.

Tüm bu çözümler elinizin altında olacak mı, artık 224003 hata kodunu kolayca düzeltebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*