EarFun Air incelemesi: Uygun fiyatlı gerçek kablosuz doğru yapıldı

EarFun Air incelemesi: Uygun fiyatlı gerçek kablosuz doğru yapıldı

Gerçek kablosuz kulaklıklar, bu günlerde 30 dolardan birkaç yüze kadar değişen seçeneklerle yaygındır ve seçim bolluğu güzel olsa da, sizin için doğru çifti bulmaya çalışırken biraz felç edicidir.

2020’de 100 Doların Altındaki En İyi Gerçek Kablosuz Kulaklık

EarFun Air kulakiçi kulaklıklar, bu yıl CES’ten hemen önce duyuruldu ve EarFun’un daha önce çok sevilen gerçek kablosuz kulaklıkları olan Free gibi bir CES İnovasyon Ödülü kazandı. Air, uygun fiyat noktasını korurken ek mikrofonlar, daha uzun pil ömrü ve yeni bir tasarımla Ücretsiz’den birkaç şeyi geliştirir.

EarFun Air ile birkaç hafta geçirdikten sonra, mükemmel olmasalar da, şu anda 50 doların altındaki bu kulaklıkların yapabileceklerinden tamamen etkilendim, almaya karar verirseniz neler bekleyebileceğinize derinlemesine bir bakış. Kendiniz için EarFun Air.

Amazon’dan Satın Alın

Özellikler

  Tasarım

  Tasarım kesinlikle EarFun Air’e karşı bir vuruştur, AirPod’lar tarafından popüler hale getirilen temel gövde tasarımına geçtiler ve yalnızca parlak siyah bir kaplamada mevcut, fena değil, sadece son derece genel.

  Burada kullanılan daha kısa gövde tasarımını AirPod’larınkine tercih ederim, bunlar AirPods Pro’nun uzunluğuyla daha karşılaştırılabilir. Kulakiçi kulaklıklardaki kapasitif dokunmatik sensörler, EarFun Free’deki fiziksel düğmelerden hoşlanmayanlar olduğunu bildiğim için kişisel bir tercih meselesidir, ancak kişisel olarak kulağımdaki bir şeye basmaktan kaynaklanan hafif rahatsızlıkla uğraşmayı tercih ederim. kapasitif bir sensöre dokunmanın güvenilmezliğinden daha fazla.

  Kulaklık başlıkları, daha rahat bir uyum sağlamak için dört çift silikon kulak ucu ile birlikte gelir. Herhangi bir kanatçık veya sargılı stabilizasyondan yoksundurlar, bu da egzersiz rutininize bağlı olarak sorunlu olabilir, koşarken veya bisiklete binerken düşmelerinde herhangi bir sorun yaşamadım, ancak kilometreniz değişebilir.

  EarFun Air kasası mübarek bir şekilde mat bir yüzey kullanır ve böylece parmak izlerini önler, ancak yeterince sağlam hissettirdiği ve cebimde veya çantamdaki günlük hayatın kötüye kullanılmasına hiç açmadan veya sahip olmadan iyi durumdayken biraz esneklik vardır. kulaklıklar düşüyor. Kulaklıklar mıknatıslar tarafından tutuluyor, bu yüzden açsa bile onları kasadan çıkarmak ciddi bir sarsıntı alacaktır. Kılıf, alttaki USB-C ile veya kablosuz Qi ile şarj etmeyi destekler. Kasa istediğimden biraz daha kalın olsa da, yine de cebe kolayca sığıyor ve 28 saatlik pil ömrü ve Qi şarj desteği buna değer.

  pil

  Pil ömrü, EarFun Air için kesinlikle bir güçtür ve Kulaklıkların kendileri için 7 saate kadar şarj olur ve ardından şarj kutusunu dahil ettiğinizde ek 28 saat pil ömrü.

  Sadece bu değil, şarj seçenekleri de benzer şekilde etkileyici, USB-C ile kasanın tam şarjı için 2 saat veya kablosuz şarj ile 3.5 saat, kulaklıkların kendisi de durumda 1.5 saatte tam şarj oluyor. Her ne kadar onlara ihtiyacınız yoksa tam olarak şarj olma durumunda 10 dakika kadar şarj olması size yaklaşık 2 saat pil ömrü verecektir.

  Son birkaç hafta içinde onlarla yaşadığım deneyim, bu rakamlarla neredeyse mükemmel bir şekilde örtüşüyor, çok fazla tam özet çalışan biraz saçma pil ömrü göz önüne alındığında, gerçekten pratik değildi, ancak yalnızca kulaklıkların iki yıkımında 6 saat ve 42 saatim var. dakika ve sonra 6 saat 53 dakika önce öldüler.

  Kullanım durumum göz önüne alındığında, özellikle pandemi sırasında, şarj etme konusunda endişelenmeme gerek kalmadan bir haftanın ötesine geçmemi sağladı. Daha normal zamanlarda bile, pil ömrünün EarFun Air ile günün sonunda masamdaki kablosuz şarj cihazına veya hatta ters kablosuz şarj ile akıllı telefonuma bırakabilme özelliği ile bir endişe olduğunu hayal edemiyorum. .

  Ses kalitesi

  Yerleşik odyofilimizden çok uzaktayım, ancak, böyle tanımlayan pek çoğunun, 50 doların altındaki bir çifti bırakın, gerçek kablosuz kulaklıklara bakacağını sanmıyorum. Bu nedenle, her gün saatlerce çok çeşitli ses içeriğini dinlerken çeşitli gerçek kablosuz kulaklıklar kullandığım gerçeği, EarFun Air’in ses kalitesini yargılamak için kimlik bilgilerim olarak yeterli olacaktır.

  Sık sık enstrümantal müzikler dinliyorum, genellikle film müzikleri, çünkü ya evimin ya da geçmişteki kafenin gürültüsünü boğmak için bir şeye ihtiyacım var, çalışırken ve şarkı sözleri bununla pek uyumlu değil. EarFun Air, bu tür tipik orkestral müzikler için harikadır, alçaklar net yükseklere hakim olmadan iyi gelir. Normalde kullandığım bir şey değil, maksimum ses seviyesinde bile temiz ve net kaldı.

  Daha modern parçalara dönersek, EarFun Air’deki bas performansı aşırı güç vermeden sağlamdır ve benzer şekilde bozulma olmadan yüksek ses seviyelerini koruyabilir. Vokaller, sesli kitaplarda ve podcast’lerde sıklıkla başvurduğum bir şey olan sözlü kelime içeriğini de taşıyan zengin bir ton sunar.

  Basitçe özetlemek gerekirse, EarFun Air sesi mükemmel, bu fiyat aralığının yakınında herhangi bir yerde test ettiğim kulaklıkların çoğundan çok daha iyi ve Jabra Elite Aktif 75t kesinlikle üstün performans sunuyorsanız, asıl soru bunun sizin için fazladan 150$ değerinde olup olmadığıdır.

  İhtimal ve sonuç

  Kendilerinden öncekiler gibi, EarFun Air paketi, fiyatına göre inanılmaz bir dizi özelliğe sahip, o halde hadi bazı ekstralara bir göz atalım.

  Öne çıkan özelliklerden ve ona CES İnovasyon Ödülü kazandıran özelliklerden biri, ona IPX7 sertifikası veren tescilli SweatShield su yalıtımıdır, yani EarFun Air 30 dakikaya kadar sorunsuz bir şekilde suya daldırılabilir. Bu, pek çok bütçe odaklı kulakiçi kulaklıkta göreceğiniz bir şey değil, sadece bunun kutuya taşınmadığını unutmayın, bu yüzden kulakiçi kulaklıklarınızı tekrar şarj etmeden önce kurutun..

  Vurduğunu veya özlediğini bulduğum iki özellik, bir kulaklığı çıkarmanıza ve dinlediğiniz sesi duraklatmanıza izin veren aşınma algılama ve kapasitif dokunmatik kontrollerdi. İkincisini tasarım bölümünde de ele aldım, ancak dokunmatik kontroller 150 $ + kulaklıklarda bile nadiren benim için düzgün çalışan bir şey, bu yüzden şok olmadım ve sadece kendi kulaklığımdan kontrol etmeye alışkınım. Amazfit T-Rex veya telefonumda.

  Ücretsiz ile karşılaştırıldığında EarFun Air’e iki ek mikrofon eklenmesi, Air’e aramalarda çok daha iyi performans sağlıyor ve sesinizi biraz düzleştirdiğini hissediyorum, ancak şimdi nispeten gürültülü ortamlarda bile net tutmak için iyi bir iş çıkarıyor ve arayanlar sizin için yüksek sesle ve net gelir.

  Bu noktada USB-C tek seçenek olmalı, ancak bu her zaman böyle değil, bu yüzden her şeyi tekrar tek bir konektörde birleştirdiğimde onu gördüğüme sevindim. Kablosuz şarj kesinlikle pastanın üzerindeki krema, eğer bir şarj pedine bırakmak çok kolay olduğundan ve nispeten küçük pil boyutlarıyla kulaklık gibi aksesuarlar için daha çok sevdiğim bir şey varsa, sadece birkaç saat içinde dolduruluyor.

  Fiyat

  Bu, EarFun Air’in yenilemeyeceği bir alandır, bu kulaklıkların 60 doların altındaki değer teklifi tek kelimeyle harika. Temel gövde tasarımı tekerleği yeniden icat etmese de, bu alçakgönüllü kabuğa paketlenmiş özelliklerin hacmi, bunu telafi etmekten çok daha fazlasını yapıyor ve bu, benim deneyimime göre fiyatının iki katı olan kulaklıklara karşı iyi bir şekilde tutan ses kalitesine ulaşmadan önce. Öte.

  Ve aslında %10’luk özel bir indirim kodumuz var (“EARFUN42”) Amazon’da mevcut olan ve fiyatı 43.99$’a düşüren mevcut 10$’lık indirim kuponu ile istiflenebilecek bir teklif, tam fiyatında sağlam bir değer ve bu indirimlerle, sadece olağanüstü.

  Amazon’dan Satın Alın

  Son düşünceler

  Oldukça basit bir şekilde, EarFun Air kulakiçi kulaklıkları, bu fiyat noktasında olma hakkına sahip olduklarından daha iyidir. Beni yanlış anlamayın, mükemmel değiller, dokunmatik kontroller her zaman istediğim kadar duyarlı değil, genel tasarım biraz mülayim ve tabii ki ANC arıyorsanız, üst pazara geçmeniz gerekiyor, ancak EarFun Airs tüm temel bilgileri ve ardından bazılarını 50 doların altında kapsar.

  Bu kulaklıkları tüm gün rahatlıkla takabiliyorum ve bunu sağlayacak pil ömrüne sahipler. Aslında su geçirmez olmaları ve sadece suya dayanıklı olmaları, onları yağmurda veya egzersiz yaparken bir gram bile endişe duymadan giyebileceğim anlamına geliyor. Bankayı kırmayacak bir çift kulaklık arıyorsanız, bunlar kolayca piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir.

  Rahat ve güvenli uyum

  Sağlam bas ile dinamik ses aralığı

  Pil ömrü ve kablosuz şarj

  Su geçirmez tasarım

  aşınma-tespit

  Tasarım biraz sıkıcı

  Mikrofon temiz, ancak biraz düz

  Güvenilmez dokunmatik kontroller

  Bu kulakiçi kulaklıkların 60 dolardan (şu anda 50 dolardan daha az) daha düşük bir fiyata sundukları, tamamen su geçirmez bir tasarım ve kablosuz şarj gibi özelliklerin yanı sıra mükemmel ses kalitesi ve şaşırtıcı pil ömrü, bunları iki kattan fazla maliyetli kulaklıklarla eşit hale getirdi. EarFun Air’in fiyatı.

  | | |

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  *