En son Google Fotoğraflar güncellemesi, Sihirli Silgi aracını yanlışlıkla kaldırır

En son Google Fotoğraflar güncellemesi, Sihirli Silgi aracını yanlışlıkla kaldırır

Pixel 6’nın harika yeni özelliklerinden biri, kullanıcıların bir fotoğraftaki istenmeyen nesneleri kolayca kaldırmasını sağlayan Sihirli Silgi aracıdır. ne yazık ki piksel sahipleri, otomatik güncellemeleri etkinleştirdiyseniz, Google Fotoğraflar’daki en son güncelleme, aracı uygulamadan silmiştir.

Kullanıcı raporlarına göre, uygulamanın 5.67 sürümüne güncellenmesi, aracın kaldırılmasına neden olmuş gibi görünüyor. Bu, Google’ın özelliği çekmesi değil, daha çok yanlışlıkla kaldıran güncellemeyle ilgili bir hata gibi görünüyor. Şirket bunun farkında olduklarını belirtti ve The Verge’e aracı geri getirecek bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Kötü haber şu ki, şu anda uygulamalarını güncelledilerse kullanıcıların yapabileceği hiçbir şey yok. Güncellemeyi kaldırmak işe yaramıyor gibi görünüyor, bu da uygulamayı güncelleyen kullanıcıların bu sorunu çözmesi için bir sonraki güncellemeyi beklemekten başka çarelerinin olmayacağı anlamına geliyor.

Google ayrıca güncellemeyi Play Store’dan da aldı; bu, güncelleme yapmayan kullanıcıların güncellemeyi almayacakları ve yine de özelliği kullanabilmeleri gerektiği anlamına geliyor. Şirket, güncellemenin herkesi etkilemediğini ve erken kullanıma sunma sürecinde bir sorun olduğunu, bu yüzden umarız pek çok kişinin bundan rahatsızlık duymadığını belirtir.

Kaynak: The Verge

Not: Bu makale, yazarlarımızı desteklemeye ve Google sunucularını çalışır durumda tutmaya yardımcı olan bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*