Ev Arşivleri – Sayfa 30 / 36 – Windows Son

Ev Arşivleri – Sayfa 30 / 36 – Windows Son

Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin ‘Windows Core OS’ adlı yeni bir modüler sürümü üzerinde çalışıyor. Windows 10’un yeni sürümü, Microsoft’un katlanabilir telefon cihazı da dahil olmak üzere tüm form faktörleri için Composable Shell (CShell) ile birlikte gelir. Bugün, bir başka sızıntı Microsoft’un Andromeda’sının gerçek olduğunu ve beklenenden daha erken gelebileceğini doğruladı.

Microsoft Meraklısı Yürüyen Kedi, Windows 10 Redstone 4’ün en son sürümünde kodu araştırırken Windows Birleştirilebilir Kabuğu’nu (CShell) keşfetti. Windows Core OS, CShell of Andromeda, Polaris ve hatta ‘Continuum Phone’ içerir.

Windows Core OS’de birçok CShell var, Andromeda bunlardan biri. Adaptive Shell Andromeda aslında Windows Core OS’de bir mobil bestecidir ve Windows 10 Mobile işletim sistemine benzer bir arayüzle tablet modunda masaüstlerinde çalışabilecektir. Microsoft’un Andromeda’sının da şirketin yaklaşmakta olan katlanabilir telefonuna güç vermesi bekleniyor. Windows Core OS’de sistem aynı çekirdeği ve bileşenleri paylaşacak, yalnızca Kabuk farklı olacaktır.

Microsoft Meraklısı Yürüyen Kedi, katlanabilir Andromeda’nın (Surface Phone) çağrı çeviriciyi ve ‘acil durum çeviriciyi’ destekleyebileceğini doğrulayan bir kanıt da paylaştı, ancak bunun Skype veya cihazın telefon özellikleriyle ilgili olup olmadığından emin değiliz. “17025’ten bestecilerin içindeki dosyalar, Andromeda telefon bestecisi gibi CallingController/EmergencyDialer’a sahip, ayrıca Side By SideWindowingPolicy / SingleSide WindowingPolicy var,” Walking Cat tweetledi.

Microsoft’un yalnızca Windows Mağazası’ndaki uygulamalarla Windows PC’leri başlatmaya yönelik ilk girişimi, bir dizi sorundan, ancak esas olarak uygulama eksikliğinden dolayı başarısız oldu. Microsoft, esasen Windows 10 ve RT’nin yeni ve modern bir sürümü olan, ancak daha fazla özellik ve daha iyi bir arayüze sahip olan Polaris Shell ile masaüstü için Windows Core OS üzerinde çalışıyor.

Windows 10 S de başarılı değil, ancak şirket, eski uygulamalar ve bazı bileşenler olmadan Windows 10’un hafif bir sürümü olan Polaris üzerinde çalışıyor. Polaris, gelecek yıl gün ışığını görebilir ve öykünme veya benzeri herhangi bir teknoloji aracılığıyla Photoshop gibi Win32 uygulamalarını destekleyecektir.

Windows Core İşletim Sistemi ‘Polaris’, zamanının çoğunu internette gezinerek ve eğlence videoları izleyerek geçiren kullanıcılar için tasarlanmıştır. Windows Core OS ile Microsoft, mümkün olan her yerde Win32’yi tamamen kaldırmayı amaçlamaktadır. İşletim sistemi görünüşte bazı özelliklerden yoksun olacak, ancak Microsoft Windows 10 Pro’yu öldürmediğinden, ileri düzey kullanıcılar hala orijinal Windows 10 işletim sistemini kullanabilir.

Microsoft’un bize neyin peşinde olduklarını neden söylemediğini anlamıyorum.

Genel olarak, gelecekteki bir ürünü çok erken duyurmak aptalca olur. Müşteriler gelecekteki ürünü duyar ve onu isterler. Yani *mevcut* ürünü almıyorlar. Gelirler duruyor.

Ancak Windows Mobile satışları artık ‘sıfır’. Mevcut satışlar için hiçbir risk yoktur, çünkü yoktur.

Aslında, şimdi büyük bir duyuru rakip cihazların mevcut satışlarını durdurabilir ve bu Microsoft’un lehine olur.

Böyle . . . Microsoft, her ne olursa olsun, gelecekteki katlanabilir mobil cihazını neden duyurmuyor?

Microsoft’un Mobil için Halkla İlişkiler planları tüketiciler için her zaman bir gizem olmuştur.

Ana Sayfa, Windowslatest.com’u ziyaret edin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*