FIFA Mobile, 7 Kasım’dan sonra Windows Phone’larda desteklenmeyecek

FIFA Mobile, 7 Kasım’dan sonra Windows Phone’larda desteklenmeyecek

Microsoft, Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesi’nde PC kullanıcıları için dün yeni bir Toplu Güncelleştirme KB4039396 yayınladı. Güncelleştirme, yapıyı 14393.1670 sürümüne yükseltir. Güncelleme, önceki Kümülatif Güncelleme derlemesi 14393.1613’te bulunan bazı bilinen sorunları gidermek için yayınlandı.

Daha önceki güncelleme, Güncelleme Geçmişi sayfasının, en son güncellemede düzeltilen önceden yüklenmiş güncellemeleri listelememesine neden oldu. Yıldönümü güncellemesi kullanıcıları için endişeye neden olan bir başka sorun da, WSUS sunucularının güncellemeleri tararken artan CPU, Bellek ve ağ kullanımı sergilemesine yol açmasıydı.

Bu sorun da artık en son güncellemede düzeltildi. En son Kümülatif Güncellemenin tam değişiklik listesi aşağıdadır.

En son Toplu Güncelleme şu anda mevcuttur ve kullanıcılar Güncelleme ve Güvenlik>Windows Güncellemeleri>Güncellemeleri Kontrol Et’e giderek bunu alabilir.

EA, Windows 10 Mobile için Resmi FIFA Mobil Futbol Uygulaması için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlıyor. Ancak son birkaç ayda oyun için özelliklerle ilgili güncellemeler almıyor. Bir uygulama için böyle bir şey olduğunda, çoğunlukla yakında geliştiriciler tarafından desteklenmeyebileceğini gösterir.

Ve bugün EA, FIFA mobil oyununu çalıştıran Windows Phone kullanıcılarının 7 Kasım’dan itibaren bu oyunu desteklemeyeceğini açıkladı. EA, kullanıcılara uygulamayı Windows Platformunda desteklemeyi bırakma kararlarını bildiren bir oyun açılış mesajı gönderdi. Bunu aşağıda yayınlanan ekran görüntüsünden görebilirsiniz.

Son zamanlarda birçok büyük uygulamanın platform için uygulama geliştirmeyi durdurmaya karar verdiğini gören Windows Phone kullanıcıları için başka bir darbe. Microsoft bile, her zaman yalnızca hata düzeltmeleriyle gelen Windows 10 Mobile için feature2 dalını başlattıklarından beri işletim sistemine yeni özellikler eklemeyi bıraktı. Windows 10 Mobile, Microsoft tarafından hala desteklenecek, ancak bu da uzun sürmeyecek.

Her neyse, EA oyunu uzun süredir çok iyi destekliyor ve Windows 10 Mobile’da oyunu oynayacak çok fazla kullanıcı olmadığında bu hala kötü bir karar değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*