Futbol: İngiltere patronu Southgate, zayıf yerel forma rağmen United’ın Sancho’suna bağlı, Futbol Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Futbol: İngiltere patronu Southgate, zayıf yerel forma rağmen United’ın Sancho’suna bağlı, Futbol Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

(REUTERS) – İngiltere menajeri Gareth Southgate, Jadon Sancho’nun muhtemelen sadece formuna bağlı olarak kadrosunda olmayacağını, ancak genç Manchester United kanat oyuncusuna daha yüksek bir seviyeye ulaşmasına yardımcı olmak için inancını göstermenin önemli olduğunu düşündüğünü söyledi.

21 yaşındaki Sancho, Borussia Dortmund’da büyük bir başarı elde etti, ancak yaz aylarında 73 milyon 拢 (134 milyon S$) transferinin ardından United’da oyun süresi için mücadele etti ve bazı performansları için eleştiri aldı.

Ancak Southgate, Sancho’yu bu ayki Andorra ve Macaristan’a karşı Dünya Kupası elemeleri için kadrosuna atadıktan sonra ona olan inancını korudu.

51 yaşındaki 30 Eylül Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte, “Son birkaç haftadır bu performanslarda yer almayı hak ediyor mu? Muhtemelen değil.” “Ancak Jadon’a uzun süredir yatırım yaptığımızı düşünüyoruz, onun yüksek bir seviyeye gelebileceğine inanıyoruz.

Onunla sohbet etmek ve United’da devam eden sürece yardımcı olmak için biraz zaman istiyorum ve bence bu noktada ona inandığımızı hissetmesi iyi bir mesaj.”

Sancho, İngiltere’nin yaz aylarında kendi sahasında Avrupa Şampiyonası finaline koşmasında sınırlı bir rol oynadı ve Macaristan, Andorra ve Polonya’ya karşı Dünya Kupası elemelerini bir sakatlıkla kaçırdı.

United formasıyla Premier Lig’deki beş maçından sadece ikisine başladı ve üç kez Kupa müsabakalarında yer aldı.

Southgate, “Bazen doğru mesaj, bir oyuncuyu dışarıda bırakmaktır ve belki yanıt verirler ve bu doğru olan şeydir, ancak şu anda Jadon’la birlikte, onu aramızda tutmanın bizim için önemli olduğunu düşünüyoruz,” dedi.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*