Galaxy Watch 4’teki Google Asistanı: Nerede?

Galaxy Watch 4’teki Google Asistanı: Nerede?

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Samsung, Galaxy Watch serisinin en son versiyonu ve Google’ın kendi geliştirdiği giyilebilir platformu için Tizen’den kaçınan ilk model olan Galaxy Watch 4’ü satmaya başlayalı üç ay oldu. Diğer tüm Wear OS üreticilerinden farklı olarak, Samsung’a saatiyle ilgili birçok özgürlük verildi. Fossil veya Mobvoi’den gördüğümüzden daha özelleştirilmiş bir cilt çalıştırıyor, Google’ın genel uygulaması yerine Samsung’un özel Galaxy Wear uygulamasına bağlanıyor ve Samsung hizmetlerini ayrıcalıklı kılıyor. Bu, sağlık ve aktivite takibi, mobil ödemeler ve sesli komutlar için geçerlidir. Bununla birlikte, Watch 4’e Google Fit ve Pay’i yükleme seçeneğiniz olsa da, Asistan hala hiçbir yerde bulunamadı.

Hikaye, Galaxy Watch 4’ün duyurulmasına kadar uzanıyor. O zamanlar herkes Google Pay ve Asistan desteğinin olmamasından şikayet ediyordu. İlki, saat alıcılara sevk edildiğinde hızla eklendi ve kullanıma sunuldu. Ama Samsung söyledi Android Yetkilisi ikincisinin lansman sırasında orada olmayacağını, ancak daha sonraki bir tarihte mevcut olması gerektiğini. Bu arada herkes Bixby’yi sesli komutlar için kullanmakla uğraşmak zorunda kaldı.

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Üç ay oldu ve durum hiç değişmedi. Watch 4’ün ayarlar menüsünde hepimizle alay eden bir “Dijital Asistan uygulaması” seçicisi var, ancak yalnızca “hiçbiri” ve Bixby arasında seçim yapabilirsiniz. Sesli asistan cephesinde herhangi bir değişiklik olmaksızın yeni yüzler ve ek kısayollar getiren çeşitli güncellemeler de saate sunuldu.

Google Asistan’ın bu eksikliği kafa karıştırıcı. Teknik olarak konuşursak, hizmet, kötü şöhretli ve güvenilmez olmasına rağmen platformda çalışır. Bixby’nin ayrıcalığıyla da ilgili olduğunu düşünmüyorum. Birincisi, Samsung’un ölmek için bir tepe olarak Bixby yerine Samsung Pay veya Samsung Health’i seçeceğine inanıyorum. İki kişilik, Watch 4’te aldığımız Bixby versiyonu, önceki Tizen saatlerine kıyasla çok kısıtlı ve şirketten hiç sevgi almıyor gibi görünüyor. (Neredeyse bunun uzun vadeli bir çözüm olarak değil, geçici bir çözüm olarak geliştirildiğini düşünebiliriz.) Ve Samsung’un sözde Asistan’ı Ağustos ayında düşündüğüne göre, üzerinde çalışmıyorsa, üç ay onu devreye sokmak için yeterli bir süre olmalıydı. yazı tahtası.

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Bu da kafamızı kaşımamıza neden oluyor. Asistanın olmaması, Watch 4’ü incelediğimizde altını çizdiğimiz şikayetlerden biri ve nerede olduğunu ve ona ne olduğunu hala merak eden sadece biz değiliz. Reddit, Google’ın destek forumları ve Samsung Community’deki birden fazla konu, kullanıcıların da bu konuda endişeli olduğunu gösteriyor. Projenin ertelenmekten belirsiz bir şekilde terk edilmesine kadar birçok teori var. Asistan’ın Wear OS veya Google’da ne kadar kararsız olduğunu fark eden, daha iyi bir sürüm geliştirmeye biraz zaman ayırmaya karar veren Samsung mu, yoksa başka bir bürokratik veya teknolojik engel mi bilmiyoruz. Sonuç ne olursa olsun aynı: Hala bekliyoruz.

Bu konuyla ilgili yorum yapmak için hem Google’a hem de Samsung’a ulaştık ve herhangi bir şirketten herhangi bir açıklama alırsak bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

Orijinal makaleyi buradan okuyun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*