Google, Nexus cihazlarından başlayarak yeni emojinin önümüzdeki hafta Android’e yönlendirildiğini söyledi

Google, Nexus cihazlarından başlayarak yeni emojinin önümüzdeki hafta Android’e yönlendirildiğini söyledi

Android Nexus emoji güncellemesi

Birkaç dakika önce, Android lideri Hiroshi Lockheimer, Unicode’un yeni emoji setinin nihayet önümüzdeki haftadan itibaren Nexus cihazlarında görücüye çıkacağını açıkladı. Ayrıca, Google’ın yazı tiplerini ve teknik ayrıntıları OEM’lerle paylaşabildiğini ve onlara gelecekteki Android güncellemelerine dahil etme olanağı verdiğini de ortaya koydu.

Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce Apple, iOS ve OSX’in en son sürümlerini çalıştıran cihazlarına Unicode 8.0’dan yeni emojiler ekleyerek Android cihazlarını (hala Unicode 6.0’da) toz içinde bıraktı. Ancak Android meraklılarının tepkisinden sonra, Lockheimer Twitter’a giderek bir emoji güncellemesinin geleceğini ve sıkı sıkıya oturacağını vaat etti.

Tazelemeye ihtiyaç duyanlar için, Unicode 7.0, kullanıcıların belirli insan emojilerinin rengini seçmelerine izin veren çeşitlilik temalı güncelleme iken, Unicode 8.0 (en son sürüm), orta parmak, tek boynuzlu at gibi hayvanlar ve yiyecek gibi yeni duygular getirdi. taco gibi öğeler. Sanırım oldukça büyük bir anlaşma olduğunu söyleyebilirsin.

HTC ve Samsung gibi çoğu OEM’in kendi tasarımlarıyla emoji teması oluşturduğunu unutmayın, bu yüzden bu cihazlarda bu yenilerinin ortaya çıktığını görmenin ne kadar süreceğini kim bilebilir. Bu arada, bunun gibi boş kutulara bakmak zorunda mı kalacaksın? ve arkadaşlarınızın ne hakkında konuştuğunu merak edin. Tabii bir Nexus cihazınız yoksa.

[Twitter]

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*