Hâlâ Hangouts’u mu kullanıyorsunuz? Google Chat Beta erişimi yakın olabilir

Hâlâ Hangouts’u mu kullanıyorsunuz? Google Chat Beta erişimi yakın olabilir

On yılın daha iyi bir bölümünde Google Hangouts’un yaklaşan çöküşü hakkında konuşuyormuşuz gibi geliyor. Gerçekte, Hangouts’un hurdaya ayrılacağını ve kendisinin Hangouts’un ince ayarlı bir sürümü olan Hangouts Chat’in (şirketin Google Workspace kullanıcıları için mesajlaşma hizmeti) evrimi olan Google Chat ile değiştirileceğini resmen öğrenmemizin üzerinden iki yıldan biraz fazla zaman geçti.

Henüz kafanız mı karıştı?

Tarayıcınızdaki Gmail veya telefonunuzdaki Hangouts uygulaması aracılığıyla arkadaşlarınızla, ailenizle veya iş arkadaşlarınızla sohbet etmek için hâlâ Hangouts kullanıyorsanız, yakında Google Sohbet’e göz atmanızı isteyen bir mesaj gönderebilirsiniz. “Hangouts’ta bulunmayan yeni deneyim ve özellikler.”

Yakın zamanda yapılan bir güncellemede Google Sohbet’e eklenen bu mesaj, Google’ın büyük olasılıkla belirli kullanıcıların yeni hizmeti test etmesine ve her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için milyarlarca veya hizmete erişimi olan daha fazla Hangouts kullanıcısı taşınır.

İnsanların hizmet aracılığıyla Hangouts kullanan arkadaşlarına mesaj göndermeye devam edebileceğini varsaydığımızdan, Google Chat beta sürümünün nasıl çalışacağı net değil. Google Chat’te yakın zamanda yapılan bir güncelleme, Google Workspace kullanıcıları ile Hangouts arasında mesajlaşma yeteneklerini zaten etkinleştirdi, bu nedenle burada herhangi bir sorun olmamalıdır.

Hangouts’tan Google Chat’e geçişin nasıl olacağına ve yeni mesajlaşma hizmetine geçtikten sonra erişebileceğiniz yeni özelliklere ilişkin ayrıntılı bir açıklama için aşağıdaki videoyu izleyin.

İlgili Öyküler

  Kaynak: 9to5Google

  | | |

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  *