HP ve Acer tarafından duyurulan yeni Windows 10 S dizüstü bilgisayarlar

HP ve Acer tarafından duyurulan yeni Windows 10 S dizüstü bilgisayarlar

Microsoft Lumia serisi öldü ve herkes gerçeği zaten biliyor. Ancak şirket, söylentileri hiçbir zaman resmi olarak doğrulamadı. Son rapor, Lumia 650’nin Microsoft’un Lumia markası altında ürettiği son Windows Phone olduğunu ortaya koydu. Ayrıca Microsoft’un Surface markası altında yeni bir telefon üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Bugün Microsoft, Çin’deki Lumia markasının sonunu resmi olarak onayladı. Microsoft China bir video yayınladı, bir dakikalık klip tüm Lumia telefonlarının reklamlarını gösteriyor. İlk Lumia telefondan en son Lumia 650’ye kadar tüm telefonlar yeni videoda görücüye çıktı.

Ayrıca Microsoft, videoyla birlikte “ileriye bakalım”dan bahsetmiş. Microsoft, ‘ileriye bakalım’ başlığıyla Surface Phone’un lansmanını ima ediyor olabilir. Lumia markasının bitmesi Windows Phone’un bittiği anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Lumia donanım, Windows 10 Mobile yazılım Çok büyük fark yaratıyor.

Belki de birleşik Surface markasının zamanı geliyor ve ayrıca Windows 10 Redstone 3’ün Mobil’e odaklanma planlarını takiben, Windows 10 çalıştıran cihazların birleşik ekosistemini göreceğiz. O zamana kadar, Lumia’nın yavaş yavaş yok olmasını bekleyebiliriz. Microsoft’un tarihinde sadece bir adım olacak.

Gelecek açıkçası Surface Phone. Son rapor, şirketin Surface Phone lansmanını 2018’e ertelediğini öne sürdü. Surface Phone, Windows Phone hayranları arasında dolaşan en büyük söylenti. Herkesin canavarı olduğu varsayılan insanlar, özelliklerin ne olabileceğine dair çılgınca tahminler yürütüyorlar. Tasarım da çok tartışılan bir konu ve yıllardır mükemmel bir şekilde tasarlanmış Lumias’ı kullandıktan sonra hayranlar SurfacePhone’dan çok şey bekliyor.

Son zamanlarda Microsoft, katlanabilir mobil cihaz patentini de aldı ve daha önce yayınlanan tasarımlara benzer. Yeni patent, tablete dönüşen yeni bir katlanabilir cihazı ortaya çıkardı ve Surface Phone’un Win32 uygulamalarını desteklediği söylentileri oldukça mantıklı.

Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin.

Microsoft ile yüzey gibi yeni bir telefon getirme konusunda hemfikirim, ancak lumia telefonların öldürülmesi konusunda hemfikir değilim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*