Huawei, 9 milyondan fazla Huawei P9 akıllı telefon sattığını duyurdu

Huawei, 9 milyondan fazla Huawei P9 akıllı telefon sattığını duyurdu

huawei-p9-satışları

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei, dünya genelinde satılan telefon sayısı söz konusu olduğunda kendisini Samsung ve Apple’ın hemen arkasında buluveriyor. Bu, çoğunlukla devasa Çin pazarı ve oradaki akıllı telefonlarına olan talep sayesinde, ancak Huawei’nin küresel pazara girme çabaları ödülsüz olmadı.

Bugün erken saatlerde Çin’de düzenlenen bir etkinlikte Huawei, Huawei P9 akıllı telefonunun bu yılın Nisan ayında piyasaya sürülmesinden bu yana dokuz milyon ahize sattığını duyurdu. Bu, şirketin cihazın altı milyon satışa ulaştığını duyurduğu Eylül ayına göre üç milyon arttı, yani sadece iki ayda üç milyon cihaz sattı.

Bu, orta sınıf bir akıllı telefon için oldukça büyük bir başarı, bu yüzden yaklaşan akıllı telefonların nasıl olacağını görmek ilginç olacak. Huawei Mate 9 Samsung Galaxy Note 7’nin artık resimde olmadığı göz önüne alındığında, gerçekleştirir. Huawei’nin daha büyük telefonları seven pazardan faydalanması için önemli bir nokta var ama ne yazık ki Mate 9’da ekran kalemi yok.

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*