Huawei: Mate 9, Mate 10’un piyasaya sürülmesinden bir ay sonra Android 8.0 Oreo’yu alacak

Huawei: Mate 9, Mate 10’un piyasaya sürülmesinden bir ay sonra Android 8.0 Oreo’yu alacak

Bu sabahın erken saatlerinde Huawei, Çinli üreticinin 2017 için büyük, kötü yeni amiral gemileri olan Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’nun örtüsünü resmi olarak kaldırdı. Oldukça etkileyici bir teknik özellik sayfasıyla birlikte Huawei, cihazların Android 8.0 Oreo çalıştıracağını belirtti. kutudan çıktığı haliyle güncellenmiş Android işletim sistemine sahip yılın ilk yeni cihazlarından biri.

Şimdi, üreticinin bir önceki yılın modeli hakkında her şeyi unutmuş olacağını varsaymak kolay olacaktır. Huawei Mate 9) ama durum böyle görünmüyor. Huawei’nin kayıtlara geçtiği ve yalnızca Mate 9 için Oreo’nun geleceğini doğrulamakla kalmayıp, Mate 10’un sevkiyata başlamasından sonraki 4 hafta içinde (bu ayın sonlarında) ulaşacağı bildirildi. Mate 9 ayrıca, ileriye dönük yazılım güncelleme sürecini hızlandırmaya yardımcı olması gereken Android 8.0’ın Project Treble’ından da yararlanacak.

Yeni duyurulan Mate 10’lara geri döndüğümüzde, Huawei ayrıca aylık güvenlik yamalarını “hedefleyeceklerini” ve Android P üzerinde çalışmaya başladıklarını iddia edeceklerini belirtti. Görünüşe göre Huawei, bu yılın Eylül ayı başlarında güncelleme üzerinde Google ile yakın bir şekilde çalışıyor. AI ekosistemlerine odaklanarak ve Kirin CPU’larını Google’ın Tensorflow Lite kitaplığı ile hızlandırarak.

Tabii ki, bunların hepsi şu anda sözler ve Huawei’nin vaatlerini yerine getirip getirmediğini zaman gösterecek. Bu arada, yeni Mate 10 ve 10 Pro’ya göz atmaya devam edeceğiz ve tüm bu mAh’lerle ne yapacağımızı hayal edeceğiz.

Android Central aracılığıyla

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*