Hyundai, Apple Car’ı geliştirmek için tartışılmıyor: Rapor

Hyundai, Apple Car’ı geliştirmek için tartışılmıyor: Rapor

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Apple Car konsept yaratıcısıletsgodigital

Hyundai Motor daha önce yaptığı açıklamada, “AppleandHyundaia, görüşmelerde ancak erken bir aşamadalar ve hiçbir şeye karar verilmedi.” Dedi. Şirket, Apple ile görüşmelerin doğası hakkında ayrıntı vermedi. Şimdi, bir Bloomberg raporuna göre, Hyundai ve bağlı kuruluşu Kia, Apple Car’ı geliştirmek için Apple ile görüşmediklerini söyledi. Bu, potansiyel ortaklık hakkında yoğun spekülasyonlardan sonra geliyor.

Rapora göre Apple, elektrikli bir araç üretme konusunda haftalar önce Hyundai ve Kia ile görüşmeleri durdurdu. Raporda, “konuya aşina olan kişiler”den söz ediliyor. Ayrıca, Apple’ın diğer otomobil üreticileriyle de benzer planları tartıştığı söyleniyor.

Seul’deki Eugene Investment & Securities Co. analisti Lee Jae-il, “Apple’ın sona ermesiyle yapılan görüşmeler Hyundai’nin stratejisini olumsuz etkilemeyecek çünkü otomobil üreticisi Ioniq markasıyla EV işinde şimdiden planlar kurdu” dedi. “Hyundai ve Kia’nın EV platformu için diğer otomobil üreticileriyle işbirliği yapma olasılığı hala var.”

Ayrıca Apple’ın potansiyel tedarik ve üretim ortaklıkları konusunda en az altı Japon otomobil üreticisiyle görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Daha önce Apple’ın merakla beklenen EV projesi için Hyundai ile anlaşma imzalamaya yaklaştığı bildirilmişti. Apple Car’ın tamamen otonom bir araç olması bekleniyor ve bir sürücü düşünülerek tasarlanmayacak. Sürücüsüz çalışacak ve son kilometreye odaklanacak şekilde tasarlanmış otonom, elektrikli bir araç olacaktı.

Yeni Apple ürününün 2024’te piyasaya sürüleceği söyleniyor. Apple’ın başlangıçta yılda 100.000 Apple Car birimi çıkarma planları var ve toplam 400.000 otomobil üretimi planlanıyor. Öte yandan, birkaç rapor, sunumun 2025’e geri dönebileceğini iddia etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*