iFixit, iç kısımları ortaya çıkarmak için bir iPhone 4 sökme işlemi yapıyor

iFixit, iç kısımları ortaya çıkarmak için bir iPhone 4 sökme işlemi yapıyor

3232Paz, 28 Kasım 2021 20:38:05 PSThttps://wordpress.org/?v=5.8.2

Sadece bir gün oldu, bazı şanslı insanlar iPhone 4’lerini almaya başladılar ve iFixit’ten adamlar bunlardan birini almayı başardı. iPhone 4’ü yıkmak ve içine daha yakından bakmak için zaman kaybetmediler. Yaklaşık bir hafta önce, iPhone 4’ün 512 MB RAM’e sahip olduğu ortaya çıktı ve sökme işlemi bunun doğru olduğunu kanıtladı.

Yıkım, RAM’inden başka birçok şeyi de ortaya çıkardı. Onlara göre Samsung Wave S8500 ile aynı olan 1GHz ARM Cortex A8 işlemciye sahip. Bu, DigiTimes’ın Apple ve Samsung’un bu işlemci üzerinde birlikte çalıştığı bir raporunda da belirtilmişti. iPhone 4 ayrıca işkenceye karşı daha dayanıklı bir ön panel için kimyasal olarak güçlendirilmiş Gorilla Glass’a sahiptir.

Pil büyüktür; diğer tüm akıllı telefonlardan daha iyi olan muazzam bir 1420mAh Li-Polimer. iPhone 4 ile karşılaştırıldığında Nexus One’da 1400mAh ve HTC Droid Incredible 1300mAh’de bulunuyor. iPhone 4’te SIM çıkarma aracı yoktur, ancak bir ataşla yapılabilir. Arka plan gürültüsünü bastırmak için çift mikrofon kurulumuna sahip olduğundan ses kalitesi en iyi olmalıdır.

Bunların dışında iPhone 4’teki en yeni şeylerden biri, hem BCM4750IUB8 tek çipli GPS alıcısını hem de iPhone 4 802.11n’yi veren BCM4329FKUBG alıcısını sağlayan ST Micro ve Broadcomm tarafından yapıldığı düşünülen AGD1 3 eksenli jiroskop. WiFi, Bluetooth 2.1 + EDR ve bir FM radyo.

Genel olarak cihaz harika ve şimdiye kadar yapılmış en güzel akıllı telefon. Apple yine akıllı telefonlar için yeni standartlar belirledi ve diğer şirketlerin bu cihaza uyum sağlamak için bile çok çalışması gerekecek. Tüm sökme resimlerine iFixit’ten göz atabilirsiniz.

[via Engadget]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*