İnceleme: M3D’nin Micro 3D Yazıcısı, bir fare kadar sessiz, bir sırt çantasına sığar

İnceleme: M3D’nin Micro 3D Yazıcısı, bir fare kadar sessiz, bir sırt çantasına sığar

Ödediğini alırsın.

M3D’nin Mikro 3D Yazıcısı ile, bir ekmek kutusundan daha küçük boyutuyla yapabilecekleri kısıtlı, ancak ortalama ile ortalamanın üzerinde baskı kalitesi sunan iyi yapılmış bir makine elde edersiniz. 349 dolara satılıyor.

Micro 3D Printer, 2014 yılında Bethesda, Md. tabanlı M3D LLC tarafından bir Kickstarter kitle kaynak projesi olarak başladı. Çaba çılgınca popülerdi ve 11.855 destekçi aracılığıyla 3.4 milyon dolardan fazla para topladı.

M3D, malzeme mühendisliği alanında doktorası olan bir araştırmacı olan Michael Armani ve bir yazılım programcısı ve robotik mühendisi olan David Jones tarafından kuruldu.

Mikro 3D yazıcıM3D

M3D’nin Micro 3D Yazıcısı, yalnızca birkaç blok strafor ve çıkarılacak birkaç nakliye klipsi içeren basit bir kutu içinde gelir. Kurulum 10 dakikadan fazla sürmedi.

Armani ve Jones, “sezgisel, sahip olması kolay ve tasarımı gereği kusursuz” ilk gerçek tüketici 3D yazıcı olarak adlandırdıkları şeyi yaratmak için yola çıktılar.

Yazıcı, 1970’lerin yuvarlak kenarlı, kübik retro görünümüne sahiptir. Parlak turuncu, küstah yeşil, soğuk mavi ve en sevdiğim şeffaf olmak üzere altı renkte gelir; ayrıca beyaz ve siyah olarak gelir. Garip bir nedenle, şirket şeffaf veya beyaz model için ekstra 25 dolar talep ediyor.

Ayrıca bir yıllık garanti (normal üç ay yerine) ve bir PLA baskı filament makarası ile gelen “perakende sürümü” de satın alabilirsiniz.

Bu açık hava yazıcısı küçük, ucuz ve düpedüz sevimli olsa da oldukça yavaştır. 3 inçlik bir Bir filin yüksek modelinin basılması 5 saat 47 dakika sürmüştür. 1.5 inçlik bir model. yüksek, 4 inç. çaplı ahtapot 3 saat 50 dakika sürmüştür. Ve bir 5-inç. Eyfel Kulesi’nin uzun modelinin tamamlanması acı verici bir şekilde 6 saat sürdü.

Bugüne kadar test ettiğim en iyi kaynaşmış filament fabrikasyon 3D yazıcı, Aleph Objects’in 1.350$’a satılan Lulzbot Mini’siydi. LulzBot ile Eyfel Kulesi modelinin tamamlanması bir saat 44 dakika sürdü, bu nedenle Micro 3D Yazıcının diğerlerinden belirgin şekilde daha yavaş olduğunu görebilirsiniz.

Ancak, 3D yazıcı pazarında ilk kez bir tüketiciyseniz, büyük olasılıkla hızı için bir 3D yazıcı satın almıyorsunuzdur. Uygun fiyatlı olduğu için satın alıyorsunuz. Ve doğası gereği, 3D yazıcılar yavaştır; önemli ölçüde daha hızlı bir makine istiyorsanız, daha fazla para harcamanız gerekecek, çok daha fazla para.

Alanınız (ve bir tomar paranız) yoksa, bu 3D yazıcı yeni başlayanlar için mükemmeldir. Bu makineye en yakın karşılaştırma, bu yılın başlarında incelediğim 349$ da Vinci Junior 1.0’dır. Bu makinenin daha büyük bir 5,9 inç’i var. kare inşa alanı, ancak yazdırmaya çalıştığım karmaşık herhangi bir şeyi üretmede oldukça başarısız oldu.

Diğer giriş seviyesi tüketici 3D yazıcılarının çoğu gibi, M3D Micro’nun kurulumu da basittir. Kutudan baskıya yaklaşık 10 dakika sürdü. Kutudan çıkarın, ambalaj malzemesini yırtın, bazı köpük blokları ve nakliye için yazıcı kafasını yerinde tutan iki plastik klipsi çıkarın. Ardından, bilgisayarınıza bağlanan bir USB kablosu olan güç kablosunu takıyorsunuz ve ardından Windows veya Mac bilgisayarlar için yönetim yazılımını M3D’nin web sitesinden indiriyorsunuz.

Şu anki sürümü altı aylık olduğu ve Apple’ın OS X Yosemite’i ile kullanılamadığı için yazılımı kullanırken bir sorunla karşılaştım. Ancak şirket bana işe yarayan yeni yayınlanmış bir beta sürümü teklif etti. Umarım, bu yakında genel sürümde olacak.

Ayrıca yönetim yazılımını biraz cansız buldum. Bir modelin X, Y veya Z eksenini hareket ettirmek veya yazıcı kafasını yeniden kalibre etmek gibi kontrollerde gezinmek zor olmasa da, yazdırdığınız modeli gerçekten özelleştirmenin birkaç yolu vardı. Ayrıca, baskı kalitesinden emin olmak için bir modelin her katmanını inceleyemezsiniz. Ancak “yazdır” a bastığımda gerçekten şok oldum.

m3d mikro 3d yazıcıLucas Mearian

Eyfel Kulesi’nin bir modelini oluşturduktan sonra Mikro 3D Yazıcı. Bu yazıcı küçük olabilir ama aynı zamanda doğru.

Küpün dört tarafı ve üstü açıkken, bu şimdiye kadar incelediğim en sessiz 3D yazıcı; baskı kafası mekanizması, baskı yatağı boyunca hareket ederken kelimenin tam anlamıyla fısıldıyor.

Bu baskı yatağı hakkında: Bu makinenin harika tasarım öğelerinden biri, termoplastik filament makarasının aslında dinlenmesidir. altında yazıcının tabanındaki çıkarılabilir baskı yatağı. İyi düşünülmüş bir tasarım özelliğidir. Baskı yatağı da iyi tasarlanmış. Siyah bantla kaplanmış delikli bir tahta. Aşındığında, tüm yazıcı yataklarının yaptığı gibi, eski bant kapağını çıkarmanız ve yeni bir tane satın almanız yeterlidir.

Küçük bir baskı yatağı

Mikro 3D Yazıcı makinesinin yapı hacmi kabaca 4 1/3 inçtir. x 4 1/5 inç. tabanda ve üst yapı sınırı dört inçten biraz fazla. Açıkçası, daha küçük bir yazıcı, daha küçük bir nesne oluşturma alanına sahip olacak. Bu çok fazla yer değil. Bununla birlikte, birçok model parçalar halinde basıldığından, birbirine sığabilecek birden fazla parça yazdırarak büyük parçalar yapmak mümkündür.

Ayrıca, M3D’nin CAD yazılımı, diğerleri gibi, yüklediğiniz herhangi bir .stl dosyasını büyütmenize veya küçültmenize olanak tanır. Böylece, 5 inç boyunda bir modeli alıp üç inç’e küçültebilirsiniz ve yine de doğrulukla yazdıracaktır.

Test makinelerine yazdırdığım daha tipik nesnelerden bazıları, M3D’nin yönetim yazılımı kullanılarak boyut olarak küçültülmek zorunda kaldı. Bir nesnenin orijinal boyutunu yüzdeye göre artırmak veya azaltmak için X, Y ve Z eksenlerinde kayan ölçekler kullanan basit bir uygulamadır.

m3D 3D Mikro yazıcı Lucas Mearian

Eyfel Kulesi .stl dosyasının M3D’nin 3D yönetim yazılımında nasıl göründüğü. Ekranın solundaki nesnenin X, Y ve Z eksenini yukarı veya aşağı ölçekleme yeteneğine dikkat edin.

3D yazıcıların karmaşık ayrıntıları ne kadar iyi işleyebileceğini göstermek için tipik olarak kullandığım 5 inç yüksekliğindeki Eyfel Kulesi modelinin boyutunun Micro 3D Printer’ın yükseklik sınırına uyması için %28 oranında küçültülmesi gerekiyordu. Kuleyi küçültmek, zaten karmaşık bir baskı işini daha da zorlaştırdı, ancak makine bunu başardı (her ne kadar kule daha önce yazdırdığım en iyi modellere yakın olmasa da).

Mikro 3D Yazıcının kulenin ayrıntılarının çoğunu yakalamasından çok etkilendim, ancak; tek istisna, kulenin ikinci katındaki yaya geçidi korkuluğuydu.

Ayrıca iki döner dişli kolu ve bir dişliden oluşan dişliler için bir genişletme seti indirdim. Bu, yazıcının birbirine uyan birden fazla model parçası yapma becerisini test etti; Dikenli kenarlı dişli ve mafsallı kolları tam olarak basmak için ortalamanın üzerinde bir iş çıkardı.

Bunun bir “mikro” 3D yazıcı olduğunu akılda tutarak, baskı yatağı çoğu tüketici makinesinden iki ila üç inç daha küçüktür. Ancak yine de çok sayıda tek seferlik nesne veya daha büyük nesneler için birçok parça basmak için yeterince büyük.

Mikro 3D Yazıcı iyi bir çözünürlüğe sahiptir, yani yerleştirdiği her termoplastik malzeme tabakasının kalınlığı nispeten pürüzsüz bir yüzey oluşturacak kadar incedir; “oluklu” hissedeceksiniz, ancak model yüzeyleri düzgün değil.

Baskı işinizi ne kadar hızlı tamamlamak istediğinize bağlı olarak, katman kalınlığı 50 ila 350 mikron — .002 ila .013-inç arasında ayarlanabilir.

3D yazıcı M3D Mikro Yazıcı Lucas Mearian

Beyaz ahtapot, Micro 3D yazıcıda basıldı. Sarı ahtapot, Lulzbot Mini 3D yazıcıda basıldı. Lulzbot’un daha iyi çözünürlükle baskı üzerinde daha doğru bir iş çıkardığını görmek kolay, ancak bu yazıcının fiyatı da 1.350 dolar, Micro ise 349 dolar.

M3D, termoplastik baskı filamentini 0,5 libre olarak satıyor. ya polilaktik asit (PLA) — biyolojik olarak parçalanabilen termoplastik — ya da akrilonitril bütadien stiren (ABS) makaraları.

Baskı filamentleri iki tipte gelir: standart bir PLA filamenti (makara başına 14 $) veya M3D’nin “Bukalemun 3D Mürekkebi” olarak adlandırdığı renk değiştiren bir PLA filamenti (18 $), belirli sıcaklıklara maruz kaldığında zengin bir beyaz renge dönüşür. 140 derece Fahrenheit’e insan dokunuşu.

M3D ayrıca “uzman” bir ABS filament hattı dediği şeyi sunar. ABS, PLA’dan daha güçlü ve daha esnek olma eğilimindeyken, aynı zamanda daha kokuludur ve baskı yataklarına da yapışmaz. PLA ve ABS, günümüzde 3D baskıda kullanılan en yaygın filamentlerdir.

Standart PLA filamenti, Deep Lemon ve Light Caribbean Blue’dan Deep Dut ve Light Fuchsia’ya kadar bir düzine renkte gelir. Chameleon 3D Ink, 7 renk ve 4 sıcaklık modu arasında 10 varyasyonla gelir.

Dezavantajları

M3D yönetim yazılımına gelince en çok memnun kaldım. Pek çok gelişmiş araca sahip olmasa da, model ölçekleme ve otomatik kalibrasyon gibi sahip olduğu araçlar iyi performans gösterir.

Yazılımla ilgili yaşadığım tek sorun, yazdırma işi süresi tahminleriydi. Çoğu 3D yazıcı yazılımı, bir yazdırma işinin ne kadar süreceği konusunda size bir tahmin sunar – bazıları diğerlerinden daha doğrudur. Micro ile buldum, küçük işlerde nispeten doğruydu, ancak daha büyük baskılarda çok uzaktı. Örneğin yazılım, Eyfel Kulesi’nin yazdırılmasının iki saat 57 dakika süreceğini tahmin ediyordu; bunun üç katı sürdü.

Bu makinenin en büyük dezavantajlarından biri, yerleşik belleğe sahip olmaması, yani bir yazdırma işi boyunca bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlı olmasıdır. Bağlantıyı kestiğiniz anda yazdırma işi duracak ve kabloyu yeniden bağladıktan sonra bile devam edemeyeceksiniz.

Bu makinenin güç anahtarı yok. Bu çok büyük bir şey olmasa da, kullanmak istediğinizde güç kablosunu takmak için makinenin arkasına uzanmanız gerekecek; Bu makineyi boşluk nedeniyle bir topa karşı desteklerseniz bu can sıkıcı olabilir.

Diğer birçok tüketici 3D yazıcıdan farklı olarak, Micro’nun yerleşik LED ekranı veya işlev menüsü yoktur. Makine, bilgisayarınızdaki yönetim yazılımı aracılığıyla kontrol edilmelidir. LED ekranlar ve işlev menüleri kullanışlı olsa da, hiçbir şekilde anlaşmayı bozmuyorlar. Bu yazıcının zaten bir baskı işinden önce bilgisayarınıza bağlanması gerekiyor, bu yüzden yerleşik kontrollerin eksikliğini büyük bir sorun olarak görmedim.

Bununla birlikte, bağlantıyla ilgili olarak, ben yaptı sağlanan USB kablosunu çok kısa bulun: yalnızca üç buçuk fit uzunluğunda. Bilgisayarlar, kitaplar ve diğer engellerle dolu bir masaüstüne yazdırırken daha fazla esneklik için kablolarımın en az beş fit olmasını seviyorum.

Genel olarak, Micro 3D yazıcı beni hoş bir şekilde şaşırttı. Bu, bir yandan dengeleyebileceğiniz, yanınıza almak için kolayca paketleyebileceğiniz ve doğru bir model oluşturucudur.

500 doların altı kategorisinde, bu makine, çekinmeden tavsiye edebileceğim bir kazanan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*