İngiltere, 24 Ekim’den itibaren çoğu gelen yolcu için Covid-19 test kurallarını kolaylaştırıyor, Avrupa Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

İngiltere, 24 Ekim’den itibaren çoğu gelen yolcu için Covid-19 test kurallarını kolaylaştırıyor, Avrupa Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

LONDRA (REUTERS) – İngiliz hükümeti 14 Ekim Perşembe günü yaptığı açıklamada, 24 Ekim’den itibaren düşük riskli ülkelerden İngiltere’ye gelen tam aşılı yolcuların artık pahalı Covid-19 testlerine girmesi gerekmeyeceğini söyledi.

Geçen ay hükümet, yaz boyunca hava yolculuğundaki toparlanmanın yavaşlığından test ve karmaşık kuralları sorumlu tutan turizm endüstrisini desteklemek için İngiltere’ye uluslararası seyahat kurallarını basitleştirdi.

Hükümet, İngiltere’nin büyük bölümünde okul yarıyıl tatillerinin başladığı 24 Ekim’den itibaren, tam aşılı yolcuların ve kırmızı listede olmayan ülkelerden gelen 18 yaşından küçüklerin çoğunun, varışlarının ikinci gününde veya öncesinde yanal akış testine girebileceğini söyledi. , bir polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) laboratuvar testi yerine.

Yanal akış testleri daha ucuzdur ve daha hızlı sonuç verir.

Singapur, İngiltere’nin uluslararası seyahat için tanınan denizaşırı aşı programları listesinde yer alıyor ve uygun tam aşılı yolcular karantina ve ayrılış öncesi Covid-19 test gerekliliklerinden muaf tutuluyor.

Ulaştırmadan Sorumlu Devlet Bakanı Grant Shapps yaptığı açıklamada, “Pahalı zorunlu PCR testini ortadan kaldırmak seyahat endüstrisini destekleyecek ve uluslararası seyahati normalleştirmede ve insanları güvenle tatil rezervasyonu yapmaya teşvik etmede büyük bir adımdır.” Dedi.

Hükümet, yolcuların, hükümetin Test ve İzleme programının bir parçası olarak sunulan ücretsiz testler yerine, devletin web sitesinde listelenen özel bir sağlayıcıdan satın alınan yanal akış testlerini kullanması gerektiğini ve yolcuların testlerinin bir fotoğrafını ve rezervasyon referansını yüklemeleri gerektiğini söyledi. sonuç.

Pozitif yanal akış testi olan herkese Ulusal Sağlık Servisi aracılığıyla ücretsiz bir doğrulayıcı PCR testi sağlanacaktır.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*