iOS 11 beta 2 artık geliştiriciler için mevcut

iOS 11 beta 2 artık geliştiriciler için mevcut

Apple, geliştiricilere iOS 11 için ikinci beta sürümünü yayınladı. Yeni beta, Apple Developer Center’dan indirilebilir. iOS 11 beta 1 kullanıcıları iPhone, iPad veya iPod touch’larında Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek beta 2’ye güncelleme yapabilir.

iOS 11, hem kullanıcılara hem de geliştiricilere yönelik bir ton yeni özelliğe sahiptir. iPad, Apple’ın tabletini üretken cihazlar kategorisine daha fazla dahil ettiğinden, bu sürümde çok aranan bir sevgi gördü. Çoklu görev, uygulama değiştirme ve kopyala yapıştırma, iOS 11’de akıllıca uygulandı. Apple Pencil kullanıcıları, iPad Pro’yu Microsoft Surface gibi cihazlarla aynı seviyeye getiren anında işaretleme, notlar ve çizim gibi yeni güncellemelere bayılacaklar.

Hem iPhone hem de iPad için ortak olan diğer özellikler arasında belge organizasyonu için yeni bir Dosyalar uygulaması, ARKit adlı yeni bir API aracılığıyla artırılmış gerçeklik desteği, kişiden kişiye nakit paylaşımı için Apple Pay güncellemeleri ve daha iyi kalite ve sıkıştırma sağlayan fotoğraf ve videolar için yeni kodekler ( HEVC ve HEIF). Kamera, Fotoğraflar, Notlar, Siri, Haritalar, Apple Müzik ve Haberler gibi iOS uygulamaları da iOS 11’de iyileştirmeler alıyor. iOS 11 için tasarım iyileştirmeleri arasında yeni Springboard animasyonları, tasarım ince ayarları, güncellenmiş bildirimler (şimdiye kadar korkunç uygulama!) ve kilit ekranı yer alıyor. Geliştiriciler, Metal 2, ARKit, NFC etiket okuma, makine öğrenimi için CoreML, SiriKit güncellemeleri, Derinlik API’si, Dosyalar API’si, AirPlay 2 ve daha fazlasını içeren yeni API’lerden yararlanabilir.

iOS 11 logosu

iOS 11’deki çeşitli özelliklerde bir dizi iyileştirme var. Beta 1’de bazı hatalar hala mevcut, ancak performans ve kararlılık bariz iyileştirmeler gösteriyor. Beta 2’deki tüm yeni değişiklikleri yakında ayrıntılı olarak ele alacağız.

iOS 11 beta 2’yi cihazınıza nasıl indirip kurabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayın. iOS 11 betayı sevmiyorsanız veya günlük kullanımınız için fazla kararsız olduğunu düşünüyorsanız, kılavuzumuzu takip ederek iOS 10’a geçebilirsiniz.

iOS 11 ve macOS High Sierra’dan duvar kağıtları arayanlar için işte burada.

Apple ayrıca macOS High Sierra, watchOS 4 ve tvOS 11 için ikinci geliştirici betalarını yayınladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*