iOS 12 ve ‘Mojave’ eski donanımı çöpe atma zamanının geldiği anlamına mı geliyor?

iOS 12 ve ‘Mojave’ eski donanımı çöpe atma zamanının geldiği anlamına mı geliyor?

Geliştiriciler (ve erken dönem beta test kullanıcıları) bu yaz iOS 12’nin çeşitli önizleme sürümleriyle çalıştıklarından, gördükleri büyük değişikliklerden biri, özellikle eski ve/veya daha düşük güçlü cihazlar için performans iyileştirmeleri oldu. Apple’ın sicilinin, eski donanımların yeni iOS sürümlerini nasıl idare ettiği konusunda çok iyi olmadığı göz önüne alındığında, bu sonbaharın güncellemeleri için iyiye işaret ediyor.

Tüm yeni ve çok yeni olmayan bazı donanımların en son iOS sürümünü çalıştırabilmesini sağladıktan sonra, Apple bir dizi cihazı güncelleme treninden çıkardı.

Aynı şey, bir süredir bazı eski Mac’ler için desteği baltalayan ilk macOS sürümü olan macOS Mojave için de geçerlidir. (Son macOS yükseltmeleri, hemen öncekilerle aynı donanım/cihaz gereksinimlerini koruma eğilimindeydi.) Aynı şekilde, watchOS da eski cihazlar için desteği kesiyor, bu durumda ilk nesil giyilebilir cihazlar.

Hem iOS 12’nin hem de macOS Mojave’nin gelişini planlamak, yeni işletim sistemlerinin halihazırda dağıtılmış ve şu anda bir şirkette kullanımda olan donanımlarda nasıl çalışacağının anlaşılmasını gerektirir. (Bu, hem kişisel hem de şirkete ait iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler için geçerlidir.) Apple’ın bu yıl performans ve kararlılık gibi temel konulara odaklanmasıyla, BT yöneticilerinin ve bütçe karar vericilerinin, kullanılan çoğu cihaz konusunda iyimser olmaları için neden var. yeni donanım dağıtıldıkça çalışanların kendileri tarafından veya kurumsal yenilemenin bir parçası olarak yükseltilebilir.

Yine de, bir cihazı yükseltmek, tamamen değiştirmek veya mevcut işletim sistemi sürümünde sürdürmek arasında seçim yapılması gereken durumlar olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*