iOS 14’te iPhone’da Otomasyon Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır

iOS 14’te iPhone’da Otomasyon Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır

Artık çalıştırmak istemediğiniz bir otomasyonu silmek tek seçenek değildir.

Telefonunuzda bir otomasyona sahip olmak şüphesiz müthiş. Telefonunuzu konuma, günün saatine, birinden mesaj veya e-posta aldığınızda veya belirli bir WiFi veya Bluetooth’a bağlandığınızda belirli eylemleri gerçekleştirecek şekilde otomatikleştirmek, kim bundan hoşlanmaz ki? iOS 14, oluşturabileceğiniz otomasyon yelpazesini de kesinlikle artırdı.

Ve otomasyona eklenebilecek çok sayıda eylemle, çok fazla eğlence var. Birden çok eylemle veya basit bir eylemle ayrıntılı otomasyonlar oluşturabilirsiniz; bu gerçekten sana kalmış. Ancak, oluşturduğunuz bir otomasyonu kullanmak istemiyor ancak gelecekte tekrar kullanma seçeneğini istiyorsanız ne olacak? Elbette, otomasyonu silip yeniden oluşturmak, özellikle birden fazla eylemi varsa, oldukça pratik değildir. Bütün zamanını bunu yaparak geçireceksin.

Bu pratik değil. İşte bu yüzden otomasyonlar, onları tek bir dokunuşla geçici olarak etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğine sahiptir.

Yeni bir otomasyon oluşturduğunuzda, varsayılan olarak etkinleştirilir.

Bir otomasyonu devre dışı bırakmak için Şu anda etkin olan, Kısayollar uygulamasını açın ve ekranın altındaki ‘Otomasyon’ sekmesine dokunun.

Ardından, açmak için devre dışı bırakmak istediğiniz otomasyona dokunun.

‘Otomasyonu Düzenle’ ekranı açılacaktır. Silmek zorunda kalmadan devre dışı bırakmak için ‘Bu Otomasyonu Etkinleştir’ seçeneğinin yanındaki anahtarı kapatın.

Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki ‘Bitti’ seçeneğine dokunun.

Otomasyonu çalıştırmanızı isteyen bir bildirim almazsınız veya otomasyon artık otomatik olarak çalışmaz.

Otomasyonu etkinleştirmek için tekrar, otomasyonu açın ve sadece açma/kapama düğmesini açın.

Telefonunuzu belirli koşullardaki değişikliklere tepki verecek ve eylemler gerçekleştirecek şekilde otomatikleştirmek sadece eğlenceli değil, aynı zamanda son derece kullanışlıdır. Telefonunuz CarPlay’inize bağlandığında müzik çalmak veya alarmı durdurduğunuzda bir şarkı çalmak, böylece fazla uyuma şansınız yoktur, pek çok olasılık vardır. Ve bunları istediğiniz zaman etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz, böylece şu anda istemediğiniz bir otomasyona bağlı kalmak veya onu silmek arasında kalmak zorunda kalmazsınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*