iOS Cihazınızda Metin Boyutunu Nasıl Artırırsınız?

iOS Cihazınızda Metin Boyutunu Nasıl Artırırsınız?

Bazılarınız için, özellikle Apple iOS 8’de ekran yazı tipini değiştirmeyi seçtikten sonra, iOS aygıtınızda görüntülenen metni görmek biraz zor olabilir. Özellikle görme yeteneğiniz varsa, metin boyutunu biraz daha büyütmek isteyebilirsiniz. eskisi gibi değil.

Neyse ki, Apple’ın işletim sistemi her zaman çok kullanıcı dostudur ve gerçekten de böyle bir durumda kullanıma gelir. Cihazınızın varsayılan metin boyutunu idealden küçük bulursanız endişelenmeyin. Aşağıda iOS cihazınızda metin boyutunu nasıl kolayca ayarlayabileceğinizi göstereceğiz:

1. iOS cihazınızda Ana Ekrandan Ayarlar uygulamasını açın.

2. Aşağı kaydırın ve “Görüntü ve Parlaklık -> Metin Boyutu”na tıklayın.

Metin-Boyut-Artırma

Buradan, metin boyutunu küçültmek için metin kaydırıcısını sola, boyutu büyütmek için sağa sürükleyebilirsiniz.

Metin Boyutu Kaydırıcısı

Metin boyutunu isteğinize göre ayarladığınızda, iOS arayüzündeki metin boyutunun buna göre güncelleneceğini otomatik olarak fark edeceksiniz. Benzer şekilde, tüm Apple uygulamaları ve üçüncü taraf uygulamaları, yaptığınız değişikliklere uyum sağlamak için metin ayarlarını otomatik olarak günceller.

Cihazınızda hala daha büyük metin arıyorsanız, “Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik -> Daha Büyük Metin” seçeneğine giderek boyutu daha da büyütmeyi seçebilirsiniz.

Metin-Boyutu-Genel

Metin Boyutu-Erişilebilirlik1

Metin-Boyutu-Daha Büyük-Metin

Buradan, “Daha Büyük Erişilebilirlik Boyutları” seçeneğini seçin. Kaydırıcıyı kullanarak, metin boyutunu beğeninize göre daha da artırabileceksiniz.

Metin-Boyutu-Erişilebilirlik

Bunun sizin için işe yarayıp yaramadığını aşağıdaki Yorumlar bölümünde bize bildirin.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Shujaa Imran, MakeTechEasier’in yerleşik Mac öğretici yazarıdır. Şu anda ticari bir pilot olmak için diğer tutkusunu takip etmek için eğitim alıyor. İçeriğini Youtube’dan kontrol edebilirsiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*