iPadOS 14’ün Apple Pencil özellikleri artık Fransızca, Almanca, İtalyanca ve diğer dilleri destekliyor

iPadOS 14’ün Apple Pencil özellikleri artık Fransızca, Almanca, İtalyanca ve diğer dilleri destekliyor

iPadOS 14’te Apple, kullanıcıların iPad deneyimini geliştirmek için özel olarak tasarlanmış yeni özellikleri tanıttı. Apple Pencil ‘Scribble’ ile yeni güçlü el yazısı özellikleri, kullanıcıların herhangi bir metin alanına yazmasına, el yazısı notları metne dönüştürmesine, şekilleri tanımasına ve daha pek çok şeye olanak tanır. Lansman sırasında, özellik İngilizce ve Çince’yi destekledi.

Şimdi şirket, iPadOS 14’ün Karalama özelliğinin desteğini daha fazla dile genişletti ve İtalyanca, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Portekizce için Apple Pencil işlevselliğini geliştirdi.

Scribble’a daha fazla dil eklenmesi iPadOS 14.5 beta 2’de keşfedildi. Daha önce Apple, İtalyanca, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Portekizce kullanıcılarının metin ve resimleri kendi ana dillerinde yazmasına ve aramasına izin vermek için güncellenmiş Apple Pencil Scribble’ı tanıttı.

Şimdi, iPadOS 14’e özel özellik, el yazısı notların metne dönüştürülmesini ve yukarıda belirtilen Avrupa dillerine veri dedektörü desteğini getiriyor. Ancak, Apple’ın destek sayfasında belirtildiği gibi, Scribble’ın aranabilir el yazısı özelliği yeni dillerde desteklenmiyor.

Apple Pencil ile Karalama, kullanıcıların iPad’lerinde hızlı bir şekilde web sitelerini aramasına, mesaj göndermesine, el yazısı ne kadar uygun olursa olsun not almasına ve daha pek çok şeye olanak tanıyan çok kullanışlı bir özelliktir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*