iPhone 12 Pro Max, DXOMark’ın yeni pil testinde dördüncü sırada yer alıyor

iPhone 12 Pro Max, DXOMark’ın yeni pil testinde dördüncü sırada yer alıyor

DXOMark tarafından gerçekleştirilen yeni bir pil testinde, Apple’ın iPhone 12 Pro Max’i dünya sıralamasında Oppo Discover X3 Neo, Wiko Energy U30 ve Samsung Galaxy M51’in ardından dördüncü sırada yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan akıllı telefonlarla karşılaştırıldığında, iPhone 12 Pro Max, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, OnePlus 8T, Google Pixel 5 ve Mi 10T Ultra 5G gibi rekabeti geride bırakarak birinci sırada yer aldı.

DXOMARK, bu kapsamlı pil analizini özerklik, şarj etme ve verimliliğe dayandırdı.

DXOMARK, Pil test protokolünü geliştirdi ve özerklik (şarjın ne kadar sürdüğü, diğer adıyla pil ömrü), şarj (yeniden şarj edilmesi ne kadar sürer) için akıllı telefon pil performansını puanlamak üzere gerçekleştirdiğimiz test türlerini genel terimlerle tanımladık. , ve verimlilik (cihazın şarj olurken ve deşarj olurken pilini ne kadar etkili bir şekilde yönettiği).

Yeni kriterlere göre iPhone 12 Pro Max, toplam Pil puanı 78 olan test edilen ilk on yedi cihaz arasında dördüncü sırada yer aldı. Akıllı telefon 2 gün ve bir saatlik pil ömrü sunuyor. Cihazın tam şarj olması 2 saat 57 dakika, %80 şarj olması ise sadece 57 dakika sürer.

Genel Pil puanı 78 olan Apple iPhone 12 Pro Max, veritabanımızda şimdiye kadar ilk dörde giren saygın bir performans sergiliyor. Şarj için ortalama bir puana ve Özerklik için ortalamanın üzerinde bir puana sahip olsa da, şu ana kadar Verimlilik için mevcut puan lideridir (ancak her zaman olduğu gibi, sayılar tek başına tüm hikayeyi tam olarak anlatmıyor).

Rapora göre iPhone 12 Pro Max, %80’e ulaşana kadar iyi bir şarj süresi sunuyor. Bu noktaya ulaştıktan sonra, Samsung Galaxy S21 Ultra ve Oppo X3 gibi piyasadaki diğer üst düzey akıllı telefonlarla karşılaştırıldığında yavaş şarj oluyor.

Find X3 Pro’nun şaşırtıcı 104 alt puanıyla (65W şarj cihazıyla elde edilen) hiçbir şekilde rekabet edemese de, Apple iPhone 12 Pro Max, tam şarj testimizde Samsung S21 Ultra’nın Snapdragon sürümünün çok gerisinde değil. .

Artıları

Eksileri

Pil incelemesine göz atın burada.

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*