iPhone X Face ID’de Apple Pay Nasıl Kullanılır

iPhone X Face ID’de Apple Pay Nasıl Kullanılır

Apple Pay’i iPhone X/Xs, Xs Max ve XR’de Face ID ile kullanmak hiç olmadığı kadar kolay. Açıkçası, Apple’ın en gelişmiş akıllı telefonu gelmeden önce yüz tanımanın güvenliği ve doğruluğu konusunda pek çok şüphem vardı. Ancak Face ID’nin sunduğu şeyleri bir kez gözden geçirdiğimde, etkinliğinden şüphem yok.

Bilmeyenler için Face ID, iPhone X serisindeki TrueDepth kamera tarafından etkinleştirilir. Yüzünüzün kusursuz bir derinlik haritasını oluşturmak için 30.000’den fazla görünmez noktayı yansıtır ve analiz eder. Apple, “Başka birinin parmak izinin Touch ID’nin kilidini açma olasılığı 50.000’de 1 iken, Face ID’nin başka bir yüz eşleştirme şansı 1.000.000’de yalnızca 1’dir. Her neyse, iPhone’da Face ID ile Apple Pay kullanarak nasıl ödeme yapacağınızı öğrenmek ister misiniz? Size nasıl çalıştığını göstereyim:

Face ID’yi kullanarak Apple Pay ile ve iTunes Store, App Store, iBooks Store’da, uygulamalarda, web sitelerinde ve mağazada yapılan satın alma işlemlerini doğrulayabilirsiniz.

Cihazınızda zaten Apple Pay’i kurduğunuzdan emin olun. Ayarlar uygulamasını açın 鈫 Cüzdan ve Apple Pay 鈫 Kredi/Banka Kartı Ekle’ye dokunun 鈫 ayarlamak için talimatları izleyin.

Ayrıca, iPhone ve iPad’inizde Face ID’nin kurulu olduğundan emin olun.

Aşama 1. Varsayılan kartınızı kullanmak için yan düğmeye çift tıklamanız gerekir. Farklı bir kart kullanmak istiyorsanız, önce yan düğmeye çift tıklayın, ardından varsayılan kartınıza dokunup başka bir kart seçmelisiniz.

Adım 2. Şimdi, kimlik doğrulaması yapmak için iPhone’unuza bakmanız gerekecek.

Ardından cihazınızı temassız okuyucunun yakınında tutun.

Aşama 3. Ardından, ekranda Bitti ve başarıyla ödeme yaptığınızı onaylayan bir onay işareti görmelisiniz.

Aşama 1. Safari’de bir uygulama içinde veya bir web sitesinde olduğunuzu ve satın almaya hazır olduğunuzu varsayarsak, Apple Pay ile Satın Al düğmesine dokunun veya ödeme yöntemi olarak Apple Pay’i seçin.

Adım 2. Şimdi, ödeme bilgilerinizi onaylamanız gerekiyor.

Not: Ödeme yapmak için farklı bir kart seçmek istiyorsanız, kartınızın yanındaki ilet düğmesine dokunun ve tercih ettiğiniz seçeneği seçin.

Aşama 3. Ardından, yan düğmeye çift tıklamanız gerekecek.

4. Adım. Sırada, cihazınıza bakmanız gerekiyor.

Bitti’yi ve ekrandaki bir onay işaretini kontrol ettiğinizden emin olun.

Aşama 1. iTunes Store, App Store veya iBooks Store’dan içerik satın almak için Face ID’yi kullanmak istiyorsanız cihazınızda Ayarlar uygulamasını başlatın.

Adım 2. Şimdi, Yüz Kimliği ve Parola üzerine dokunun.

Aşama 3. Ardından, henüz açık değilse, iTunes ve App Store’un yanındaki anahtarı açın.

Ardından iTunes Store, App Store veya iBooks Store’u açmanız ve satın almak istediğiniz içeriğe dokunmanız gerekir.

4. Adım. Ödeme istemini aldığınızda, yan düğmeye çift tıklayın.

Adım 5. Sırada, cihazınıza bakmanız gerekiyor.

Bitti ve ekranda bir onay işaretinin görünmesini bekleyin.

Not: Yaptığınız ilk satın alma işlemi için Apple Kimliği parolanızı girmeniz gerekebilir.

Özetlemek:

Hiç şüphe yok ki Face ID, Android cihazlarda benzerlerinden çok daha ileride. Daha güvenli ve eski Touch ID’ye uygun bir alternatif olacak şekilde tasarlanmıştır. Android üreticileri ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına rağmen, Apple’ın baş tacıyla karşı karşıya gelebilecek yüz tanıma teknolojisini henüz tanıtmış değiller.

Bu gönderilere de bir göz atmak isteyebilirsiniz:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*