iPhone XS ve iPhone XR’de QR Code ile Verizon eSIM nasıl kullanılır?

iPhone XS ve iPhone XR’de QR Code ile Verizon eSIM nasıl kullanılır?

Sürekli gelen iMessage çanlarından rahatsız mısınız? Mac’inizde iMessage’ın sesini nasıl kapatacağınızı öğrenin ve huzur içinde çalışın.

Apple cihazlarınızda iMessage servislerini kullanıyorsanız, mesajlarınızı ve sohbetlerinizi cihazlarınız arasında ne kadar güzel bir şekilde senkronize ettiğini bilirsiniz. Ayrıca, iOS veya iPadOS aygıtınız başka bir odada olsa bile, alınan bir mesajı doğrudan macOS aygıtınızdan yanıtlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, zaman zaman Mac’inizde iMessages’ın sesini kapatmak isteyebilirsiniz ve ne yazık ki Apple bunu yapmak için basit bir tek tıklama düğmesi sağlamaz. Ancak bu, hızlı bir geçici çözümle elde edilemeyeceği anlamına gelmez.

Mac’inizde iMessage’ları sessize almanın birden çok yolu vardır. Hepsini keşfedelim.

Bildirimleri sessize almak için önce yuvanızdan veya macOS cihazınızın başlatma panelinden ‘Mesajlar’ uygulamasını başlatın.

Ardından, ekranınızın üst kısmında yer alan menü çubuğunda bulunan ‘Mesajlar’ sekmesine tıklayın. Ardından, üzerine tıklayarak ‘Tercihler’ seçeneğini seçin.

Şimdi ‘Tercihler’ penceresinden, ‘Ses efektlerini çal’ seçeneğinin önündeki onay kutusunun işaretini kaldırın.

İşte bu kadar, macOS cihazınız artık yeni bir mesaj geldiğinde zil sesi duymayacak.

Yalnızca bildirimi sessize almak sizin için kesmiyorsa ve Mesajlar uygulaması için bildirim işaretçisini de devre dışı bırakmak istiyorsanız, bu, Sistem Tercihleri ​​uygulamasına hızlı bir şekilde dalarak gerçekleştirilebilir.

Bunu yapmak için, dock’tan veya macOS cihazınızdaki başlatma panelinden ‘Sistem Tercihleri’ uygulamasını başlatın.

Ardından, Sistem Tercihleri ​​penceresinde bulunan ‘Bildirimler’ seçeneğine tıklayın.

Bundan sonra, aşağı kaydırın ve pencerenin sol bölümünden ‘Mesajlar’ seçeneğini seçin. Ardından, yalnızca gelen mesajların sesini kapatmak için ‘Bildirimler için ses çal’ seçeneğinin işaretini kaldırın.

Mesaj bildirimini de kapatmak isterseniz, ekrandaki ‘Mesaj uyarı stili’ bölümünden ‘Yok’ seçeneğine tıklayın.

Diğer bir seçenek de, mesajlar uygulaması için bildirimleri susturmak için sistem genelinde bir ‘Rahatsız Etmeyin’ özelliğini etkinleştirmektir. Ancak, ‘Rahatsız etmeyin’ seçeneğinin diğer uygulamalardan gelen bildirimleri de kapatacağını unutmayın.

Bildirimleri bu şekilde kapatmak için, tercihinize bağlı olarak yuvadan veya başlatma panelinden ‘Sistem Tercihleri ​​uygulamasını başlatın.

Ardından, ekranınızda bulunan ‘Bildirimler’ seçeneğine tıklayın.

Bundan sonra, pencerenin sol bölümünden ‘Rahatsız Etmeyin’ seçeneğine tıklayın. Ardından, ‘Rahatsız Etmeyin’ seçeneğinin hemen altındaki onay kutusunu işaretleyin ve ardından Rahatsız Etmeyin’in etkin olması için tercih ettiğiniz zamanlamaları ayarlayın.

Bu, belirli bir göndericiden belirtilen süre içinde bir mesaj gelirse, herhangi bir görsel veya işitsel ipucu almayacaksınız.

Sistem genelinde Rahatsız Etmeyin sizin için uygun bir seçenek değilse, Apple ayrıca tek bir gönderici için Rahatsız Etmeyin özelliğini açmanıza da olanak tanır.

Bunu yapmak için, dock’tan veya macOS cihazınızdaki başlatma panelinden Mesajlar uygulamasını başlatın.

Bundan sonra, Mesajlar penceresinde bulunan sol kenar çubuğundan Rahatsız Etmeyin’i açmak istediğiniz göndericiye tıklayın. Ardından, Mesajlar penceresinin sağ üst köşesinde bulunan ‘Ayrıntılar’ seçeneğine tıklayın.

Ardından, belirli gönderici için Rahatsız Etmeyin’i etkinleştirmek için kaplama menüsünden ‘Rahatsız Etmeyin’ seçeneğinin önündeki onay kutusunu tıklayın.

Şimdi birini engellemek aşırı bir önlem ama aynı zamanda gerektiğinde gerekli bir önlem. Bu nedenle, birinin mesajlaşmasını nasıl engelleyeceğinizi bilmek, bir gün işinize yarayabilir.

Bu zorlu adımı atmak için, dock’tan veya macOS cihazınızın başlatma panelinden Mesajlar uygulamasını başlatın.

Ardından, menü çubuğundan Mesajlar sekmesine tıklayın. Ardından, bindirme menüsünden ‘Tercihler’ seçeneğine tıklayın.

Şimdi, Tercihler penceresinde bulunan ‘iMessage’ sekmesine tıklayın. Bundan sonra, ekranda bulunan ‘Engellendi’ sekmesine tıklayın.

Ardından, pencerenin sol alt köşesinde bulunan ‘+’ simgesine tıklayın. Şimdi, bindirme menüsünde bulunan listeden adlarına tıklayarak engellenecek kişilerinizden birini seçin.

/*# sourceURL=/css/ampshared.css*/

iPhone XS veya iPhone XR’nize bir Verizon eSIM eklemek için Apple Store’dan veya doğrudan Verizon’dan bir QR kodu almanız gerekir. QR kodu e-posta yoluyla gönderilir veya makbuz üzerine yazdırılır. QR kodunu aldıktan sonra, şuraya giderek iPhone’unuzla tarayın: Ayarlar 禄 Hücresel 禄 Hücresel Plan Ekle.

QR kodunu kullanarak Verizon eSIM’i başarıyla ekledikten sonra şuraya gidin: Hücresel Plan Etiketleriekranında, yeni eklediğiniz Verizon eSIM numarası için bir etiket seçin ve Devam et.

Yeni eklediğiniz numarayı iPhone’unuzda varsayılan numara olarak ayarlamak için şuraya gidin: Varsayılan Hat ekranına gidin ve Verizon eSIM’iniz için belirlediğiniz etiketi seçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*