iPhone’da Uyandırmak İçin Yükselt Nasıl Kullanılır

iPhone’da Uyandırmak İçin Yükselt Nasıl Kullanılır

Uyandırmak için Kaldır özelliği, normalde iPhone’u görmek için kaldırdığınızda ekranı aydınlatır. Cihazı kurduğunuzda varsayılan olarak etkindir. Ancak, devre dışı mı bıraktınız veya bu konuda daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Cevabınız evet ise hemen girip görelim Uyandırmak için Kaldır nasıl kullanılır iPhone’unuzda.

Bu özellikten hoşlanmıyorsanız veya iPhone’unuzun ekranının elinizde tuttuğunuzda gereksiz yere uyandığını düşünüyorsanız, kapatabilirsiniz. Bunun için yukarıda gösterilen adımları izleyin ve Uyandırmak için Kaldır düğmesini kapatın.

Şimdi iPhone’unuzu kilitleyin. Ardından, ekranda bir şey görecekmiş gibi elinize alın. Ekranın otomatik olarak uyandığını göreceksiniz.

Ekran açıldığında, geçerli saati kontrol edebilir, bildirimleri görüntüleyebilir, Kontrol Merkezi’ne erişebilir, Bugün Görünümü veya Kamera için sağa veya sola kaydırabilirsiniz. Bütün bunlar bir düğmeye basmadan!

Ayrıca, iPhone’da Face ID varsa, Uyandırmak İçin Kaldır, kilit açma işleminin hemen başlamasını sağlar.

Touch ID’li iPhone’da, ekranı uyandırmak için düğmeye basma gereğini ortadan kaldırır. Bu, cihazın kilidinin biraz daha hızlı açılmasını ve hızlı bir şekilde Ana Ekrana gitmenizi sağlar.

iPhone’unuzu yükselttikten sonra hiçbir şey yapmazsanız, ekran birkaç saniye sonra kapanacaktır.

Oturum kapatılıyor mu?/güçlü>

iPhone’unuzda Uyandırmak için Kaldır’ı bu şekilde etkinleştirebilir ve kullanabilirsiniz. Onu kullanmayı seviyorum. Bu, Apple Watch ekranının uyanıp bileğinizi kaldırdığınızda saati göstermesine benzer. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

SONRAKİ OKUYUN:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*