iPhone’unuzda Ekrandaki Fotoğrafları, Bağlantıları, Müzikleri ve Daha Fazlasını Paylaşmak için Siri Nasıl Kullanılır

iPhone’unuzda Ekrandaki Fotoğrafları, Bağlantıları, Müzikleri ve Daha Fazlasını Paylaşmak için Siri Nasıl Kullanılır

En kısa sürede bir şeyler paylaşmanız mı gerekiyor? Artık parmağınızı bile kaldırmadan Siri’nin halletmesine izin verebilirsiniz!

İPhone iOS 15 için en son işletim sistemi güncellemesi, uzun bir özellik listesiyle harika bir güncellemeydi. Siri, bu güncellemenin önemli bir parçasıydı ve kendisi için birçok iyileştirme yaptı. Cihazda işleme ve istekler için çevrimdışı destek gibi pek çok gıpta edilen özellik kesintiyi yaptı.

Herkes bu tavan döşemesi özelliklerini biliyor olsa da, Siri’nin de birçok başka geliştirmesi var. Temel olarak, ekrandaki şeylerin bağlamsal olarak farkında olma yeteneği. Siri’nin istekte bulunduğunuzda içeriğin farkında olabilmesi birçok tesadüfi sonucu beraberinde getiriyor. Siri’den ekranınızda ne varsa göndermesini isteyebilirsiniz. Ve Siri, konuştuğunuz bağlamı anlayabildiği için mükemmel bir şekilde anlayacaktır.

Sırasıyla Apple Music ve Apple Podcasts uygulamasından fotoğraflar, müzik ve podcast’ler, Safari ve Chrome gibi tarayıcılardan web sayfaları, Haritalar’dan konumlar gibi ekran öğelerini paylaşabilirsiniz. Yakında, üçüncü taraf uygulamalar da uygulamalarına bu özellik için destek ekleyebilir.

Siri bir öğeyi doğrudan paylaşamazsa, bunun yerine bir ekran görüntüsü sunacaktır. Örneğin, hava durumunu biriyle paylaşmak isterseniz, Siri bunu doğrudan gönderemez. Bu nedenle, bunun yerine Ekran Görüntüsünü paylaşmayı teklif edecek.

Paylaşmak istediğiniz öğe ekrandayken, söylemek “Bunu gönder [Contact’s Name]” ya söyledikten sonra “Merhaba Siri” Siri’yi çağırmak veya Kilitle/Ana Ekran düğmesine basmak için (cihazınıza göre).

İçeriğe bağlı olarak, Siri onu mesaja yükler. Bu bir fotoğraf, web sayfası veya şarkıysa doğrudan mesaja yüklenir.

Aksi takdirde, Siri bunu yalnızca ekran görüntüsü olarak gönderebileceğini söyleyecektir.

Ardından, ekran görüntüsünü alacak ve mesaja yükleyecektir.

Her iki durumda da içeriği veya ekran görüntüsünü yükledikten sonra size sorarak isteği onaylayacaktır. “Bunu gönder [Contact]?” Evet/Hayır diyebilirsiniz. Yanıtınıza bağlı olarak Siri mesajı gönderir veya iptal eder. Mesajı göndermeden önce, herhangi bir yorumu metin kutusuna bağlayarak da ekleyebilirsiniz. Yazmayı bitirdiğinizde, Siri tekrar “Göndermeye Hazır mısınız?”

Mesajı göndermek için Evet/Hayır deyin veya ‘Gönder’e veya iptal etmek için mesaj kartının dışına dokunun.

Bir şeyler göndermek için Siri’yi kullanmak, özellikle meşgul olduğunuz durumlarda çok kullanışlı olabilir. Siri’nin bağlamsal anlayışı, yalnızca içerik göndermekle sınırlı değildir. Ekranınızda birinin kişi kartı açıkken mesaj göndermek için Siri’yi de kullanabilirsiniz. Sadece “Mesaj gönder, geç kalacağım” deyin ve Siri kime mesaj atacağını anlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*